Kompromitacja Wójta w tv orion

Kilka dni temu Wójt Jerzy Żurek gościł w częstochowskiej telewizji osiedlowej TV Orion, gdzie wystąpił w programie “w sieci“. Nie wiem, czy można bardziej się skompromitować. Dam tylko kilka przykładów wypowiedzi Wójta dla tej telewizji.

Osoba prowadząca program zapytała Wójta, co trzeba było zrobić, by dostać taką statuetkę (chodzi o otrzymanie przez Wójta statuetki starosty częstochowskiego)? Wójt za bardzo nie wiedział co odpowiedzieć (być może miał w świadomości pomoc, jaką mu udzielono w tym zakresie). Wójt stwierdził, że otrzymał statuetkę za “ogół działań”.

Dalej były pytania odnośnie transportu publicznego. Wójt opowiadał jaki to wspaniały pomysł miał z przesiadkami na obrzeżach Częstochowy. Co zresztą zauważył prowadzący. – Każdy obiera jakąś strategię. Mnie strategia, którą obrał PKS nie odpowiada – mówił Żurek.

Następnie były pytania o inwestycje. Dużo inwestycji udało się zrobić przez te trzy lata?Wydaje mi się, że tak – odpowiedział Żurek. Później pada pytanie o najważniejsze inwestycje za ostatnie trzy lata. – Na tą chwilę pomijając ten transport, jedną z takich większych inwestycji jest budowa sali sportowej w Aleksandrii…

Prowadzący zorientował się, że budowa jeszcze się nie rozpoczęła. Wtedy zadał pytanie o konkretne inwestycje. Żurek lekko zaskoczony odpowiedział, że kontynuuje budowę kanału sanitarnego. Wybudował drogi, chodniki, zmodernizował szkoły.

Czyli co konkretnie Wójt zrobił? Bo pieniądze na budowę dróg miał z PROW, które załatwił jeszcze jego poprzednik.

Na koniec najlepsze pytanie.

A ile Pan pozyskał Pan środków unijnych? Wójt nie umiał odpowiedzieć na to pytanie. Stwierdził, że było to do 10 mln zł.

Żurek ogłosił również, że startuje w najbliższych wyborach.

Wywiad z Wójtem możecie zobaczyć TUTAJ.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

29 odpowiedzi na “Kompromitacja Wójta w tv orion”

 1. Paweł Nowak pisze:

  jak taki ktoś mógł zostać wójtem?

  0
  0
 2. Ale pisze:

  Żenada !!!

  0
  0
 3. obserwer pisze:

  statuetka za OGÓL DZIAŁAŃ przy stole jak na zdjęciu, hihihi

  0
  0
 4. Pablo pisze:

  Coś strasznego , w jaki sposób taka osoba mogła dostać się na tak odpowiedzialne stanowisko ????

  1
  0
 5. Mieszkaniec pisze:

  Komentaże jak zwykle według schematu bez względu na treść artykułu. :) Nie jestem fanem wójta, ale to wystąpienie nie jest wg. mnie żenadą. Fajny wywiad, ciekawy i wójt wybrnął z każdego pytania. :) Tak więc proponuję najpierw zapoznać się z całością wywiadu (jest podane źródło) a dopiero później czytać artykuł, który jest napisany, w moim odczuciu, dość nierzetelnie- słowa wyrwane z kontekstu. Nawet odnośnie kwoty dofinansowania nie padły słowa, że było to do 10 mln, tylko na pytanie redaktora “50 mln czy 10 mln?” wójt odpowiedział, że bliżej tej kwoty 10 mln.

  Myślcie samodzielnie ludzie!

  0
  0
 6. Zbulwersowany pisze:

  ano właśnie…i taki ktoś dostaje od starosty statuetkę…za ogół! czyli…?

  0
  0
 7. Brygida pisze:

  chciałabym zobaczyć wykaz tych pozyskanych przez Zurka pieniędzy z UE, na co konkretnie i ile. Nie tych co dostał w spadku, załatwione przez poprzednika, tylko tych pozyskanych przez niego i jego ekipę.
  Pewnie nikt tu nie odpowie

  0
  0
 8. Górniak Stanisław pisze:

  Jeśli to prawda że na spotkaniu z mieszkańcami ul. Przejazdowej oznajmił Pan że gmina nie otrzymała zgody z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach na poprowadzenie głównej rury kanalizacyjnej przy drodze wojewódzkiej nr 904, to w jaki sposób będzie Pan kontynuował budowę kanału sanitarnego. I jaka jest przyczyna odmowy. Przypuszczam że pry projektowaniu kanalizacji takie uzgodnienia byly dokonane, więc co się stało?

  0
  0
 9. Górniak Stanisław pisze:

  Jeśli rzeczywiście Wójt na spotkaniu z mieszkańcami ul przejazdowej oznajmił; że że gmina nie otrzymała zgody z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach na poprowadzenie głównej rury kanalizacyjnej przy drodze wojewódzkiej nr 904. Więc w jaki sposób będzie Pan kontynuował budowę kanału sanitarnego? Jaka jest przyczyna odmowy. Przypuszczam że przy okazji projektowania kanalizacji takie uzgodnienia były dokonane.

  0
  0
 10. Paradoks pisze:

  Brygida, nikt Ci nie odpowie bo nie ma co odpowiedzieć

  0
  0
 11. Wyborca pisze:

  To nawet nie jest śmieszne to jest żenujące !!

  0
  0
 12. Zosia pisze:

  Mieszkaniec jeśli nim jesteś nie możesz zobaczyć szału w inwestycjach no chyba ze masz zwidy poza tym zgadzam się z większością wstyd jak jasna ch….ra ze taka osoba sprawuje urzad dzieci w naszej gminie mają większy zasób słów

  0
  0
  • Kropeczka pisze:

   Zosia, on po prostu nie ma nic do powiedzenia, nic nie zrobił! To o czym ma opowiadać w wywiadzie? Jakby miał konkret to by powiedział, ale nie ma! Nic nie zrobił, nie pozyskał, nie nadaje się na wójta, a statuetkę dostał po znajomości od Dynera i Smeli, to co ma mówić? słów brakuje to bełkocze.

   0
   0
 13. z Hutek pisze:

  Panie Żurek Pan da sobie spokój z tym kandydowaniem może ludzie z czasem zapomna

  0
  0
 14. Wielbiciel wójta pisze:

  Gwiazdo ! Zejdź z nieboskłonu, bo twój blask razi tępota!

  0
  0
 15. Alicja pisze:

  To co w końcu ten Żurek zrobił przez te 3 lata?

  0
  0
 16. Historia pisze:

  Największe osiągnięcia wójta Żurka to okres kiedy był u boku wójta Sochy! Sam nic dobrego nie dokonał, nawet nie potrafi wyliczyć co złożyło się na te 10 milionow, które ponoć pozyskał dla gminy? żenujący wywiad w wykonaniu wójta!

  0
  0
  • Strzelec pisze:

   Historia, oni przy boku wójta Sochy nic nie zrobił! Dlatego musiał odejść, bo Socha nie miał zastępcy

   0
   0
 17. Wybór pisze:

  Takiego nieudacznika więcej nie wybierajcie ! Pośmiewisko na całego!!!!!!

  0
  0
 18. Rada pisze:

  Hit internetu- wywiad wójta! Kompromitacja!!!

  0
  0
  • Strzelec pisze:

   Rada, nie pierwsza i nie ostatnia, niestety. Do listopada jeszcze trochę czasu, a jak słyszymy toto zamierza jeszcze kandydować!

   0
   0
 19. Puch marny pisze:

  a jemu to i tak lata…łon ma być wójtem, Alka kazała, i już!

  0
  0
 20. Brygida pisze:

  wg rankingu PAP zamieszczonego w Serwisie Samorządowym na koniec roku 2016 gmina Konopiska zdobyła (?) – UWAGA-
  2 168 967,09 złotych z funduszy Unii Europejskiej!! I to jak [podejrzewam są to środki Z ROZLICZENIA po poprzedniej ekipie projektów unijnych, a nie “zdobytych” przez Żurka! 1155 pozycja w rankingu!!
  I ten pan chwali się publicznie w telewizji , że zdobył około 10 milionów! ON WAS OKŁAMUJE!

  ciekawe co na to Cyc i inne jego nicki? też napiszesz,że manipulacja??? czy że serwis PAP kłamie?
  Może nasz jedyny Radny dowie się ile i na co “zdobył” pan wójt środków unijnych za swojej “wspaniałej” kadencji? bo nikt inny nam tego nie powie, chyba że Pan Redaktor ma takie informacje.

  0
  0
 21. matfuhercker pisze:

  nie posrajta sie

  0
  0
 22. Ruda pisze:

  Najsmutniejsze jest to, że wszyscy się dziwią jak on mógł zostać wójtem a jak przyjdzie co do czego to znowu wygra. Ktoś na niego głosuje. Obym się mylił.

  0
  0
  • złoty pisze:

   RUDA, został wójtem bo nie startował Pan Socha! bo go Mietek z paroma kolegami rozrobił! Nie miał konkurencji to i wygrał! Dobrze by było jakby Pan Socha startował teraz we wyborach! A nie ten nieudacznik, za co się chyci to spieprzy!

   0
   0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).