Kolejny przetarg unieważniony!

Wójt Jerzy Żurek anulował kolejny przetarg. Tym razem przetarg na budowę chodnika na odcinku Jamki do szkoły w Korzonku. Przez niedoszacowanie kosztorysu, zakończenie tej inwestycji znacznie opóźni się w czasie (o ile zostanie wykonana). Gmina chciała przeznaczyć na ten cel 585 000 zł, podczas gdy najniższa ze złożonych ofert opiewała na kwotę 868 388,77 zł.

Przetarg został unieważniony i nie wiadomo, czy radni ponownie pozwolą Wójtowi na dorzucenie do niedoszacowanej inwestycji kilkuset tysięcy złotych.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

10 odpowiedzi na “Kolejny przetarg unieważniony!”

 1. Paweł Nowak pisze:

  to jest jakaś masakra…

  0
  0
 2. Cyc pisze:

  Już widzę artykuł, że gdyby wydano na chodnik ponad 800tys zł to Gąsiorski by napisał ” jakie martnotrastwo”. Temu chłopu nie dogodzisz. Z resztą podone artykuły były już tworzone jak powstawał chodnik w Kopalni. Podobnie było z wozem strażackim dla OSP Rększowice – oferenci zaproponowali za duże kwoty, przetarg unieważnono, a potem się okazało, że jednak dało się zmieścić w zabezpieczonej kwocie. Gąsiorski – będziesz mieć prawo się spinać jak się okaże, że pieniądze przepadły – wtedy sam się przyłącze do krytyki.

  0
  0
  • Paradoks pisze:

   to znaczy tylko, że nagradzani “fachowcy” układający budżet nie mają pojęcia o rynku!

   0
   0
  • Rek pisze:

   Prawidłowo, myślicie, że to będzie tylko ten przetarg ?
   Za chwilę będzie kolejny i znajdzie się wykonawca za takie pieniądze. Większość pierwszych przetargów jest na tzw. “rozpoznanie” przez potencjalnych wykonawców.
   Większość tu tylko dużo mówi, a mało myśli. Wystarczy przejrzeć BIP :)

   0
   0
 3. Wyborca pisze:

  Fachowcy z gminy dali pokaz hehe

  0
  0
 4. Anka pisze:

  To już jest normą, wszyscy wykonawcy w Konopiskach chcą dużo zarobić, a czemu nie? Wójt zarabia najwięcej w Polsce, wypłaca wysokie nagrody dla pracowników, chce zadłużyć gminę na 10 milionów! Dotychczas wykonawcy otrzymali super kasę za wygrane roboty , czemu się dziwić? Wójt ich przyzwyczaił do dużej kasy, bo sam duża kasę bierze! Sodoma i Gomora!!!!

  0
  0
  • Urzędnik pisze:

   Cyc jest jedną drobna różnica mianowicie przy chodniku w Aleksandrii kasę dorzucił marszałek ,a tu musi kasę wziąść z kredytu , który będzie pobrany na budowę chodnika! Dla mnie Jamki zasługują na ten chodnik! Kanalizację i piękna drogę wybudował wójt Socha to niech Żurek coś dla tych ludzi zrobi!!!!

   0
   0
  • Paradoks pisze:

   Żurek to dopiero zadłuży gminę!i to bez żadnych środków unijnych i bez tak wielkich inwestycji! Która to już pozycja spada z tego szalonego budżetu na kredyt?

   0
   0
  • PiotruśPan pisze:

   Urzędnik, ten wójt wszystko co niby chce zrobić robić ma z kredytu! Ktoś tu wcześniej ładnie wyliczył, że wszystkie inwestycje na ten rok to około 9 baniek i tyle samo chce brać kredytów! Też mi gospodarz! Za cudze będzie robił, a następcy niech spłacają!

   0
   0
 5. Górniak Stanisław pisze:

  Rek, piszesz Większość pierwszych przetargów jest na tzw. „rozpoznanie” przez potencjalnych wykonawców. Gdybyś miał wiedzę w tej sprawie to nie usprawiedliwiał byś ich tak niedorzecznie.
  I co? kilka tygodni w plecy. Ci którzy potrafią myśleć podają w ogłoszeniu przetargu kwotę jaką chcą przeznaczyć na dane zadanie. Potencjalni oferenci znając kwotę albo się do niej się przymierzą albo nie wystartują. Nie trzeba wtedy unieważniać przetargu jest to bowiem zgodne z art 86 ust3 pzp.

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).