Kolejne problemy z kursowaniem autobusów

W ostatnich dniach, tygodniach, miesiącach miałeś problem z PKS Częstochowa? Nie jesteś jedyny, problem ten będzie coraz większy, gdyż PKS Częstochowa w najbliższym czasie zlikwiduje połączenia nierentowne, w tym przez gminę Konopiska. Wójt Jerzy Żurek nie znalazł alternatywy, nie ma umowy, zarówno z nowym przewoźnikiem, jak i PKSem. Problem był, problem jest i wydaje się, że problem będzie.

Przeczytajcie list jednego z Czytelników.

Panie Redaktorze, zwracam się z ogromną prośbą o pomoc. Mianowicie chodzi o transport w Gminie Konopiska. Od września odczuwamy bardzo poważne zawirowania w kursowaniu autobusów, w szczególności linii 101 – jedynej linii, która kursuje (kursowała) w miarę regularnie. Przejeżdża przez 5 miejscowości w naszej Gminie. PKS zawiesza dużo kursów, nie mamy czym jeździć do pracy. Dzwonimy wielokrotnie do Gminy lecz za bardzo nikt się tym nie przejmuje, że spóźniamy się do pracy, czy szkoły. Nikogo to nie obchodzi, ponieważ nie ma podpisanej umowy z nikim. PKS tłumaczy, że zawiesza kursy nierentowne- tylko co rozumiemy przez to pojęcie- bo chyba nie to, że cały autobus jest załadowany pasażerami? Nie wspomnę, że osoby pracujące w PKSie zachowują się w sposób bezczelny- rzucają słuchawką lub odpowiadają w sposób arogancki typu ” nie ma i nie będzie, będzie następny” , “co pan myśli? może ja usiądę i pojadę?” , “niech pan nie przeżywa, następny autobus jest za 40 minut”. Wielokrotnie pytamy o to czy coś się zmieni, czy będzie nowy przewoźnik np. MPK, to słyszymy, że plany i zamiary gminy nie są przedmiotem informacji publicznej, gdy zostanie wybrany nowy przewoźnik opublikujemy to na internecie. Ręce opadają … Skąd mamy się dowiedzieć kto będzie jeździł, jaki będzie rozkład jazdy, czy kupować bilety miesięczne na ten nieszczęsny PKS? Od kogo to info zaczerpnąć? Nikt nie interesuje się naszym problemem, bo radni jeżdżą samochodami,a my co ? Pieszo do Częstochowy? Może Pan ma jakieś informacje lub wie do kogo się zwrócić z zapytaniem? Może Pan wystąpi w imieniu mieszkańców Aleksandrii z zapytaniem?

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

57 odpowiedzi na “Kolejne problemy z kursowaniem autobusów”

 1. bus pisze:

  Wójt nie garnie się do pracy i rozwiązania problemu dowozu mieszkańców do miasta. NIC NIE ZROBIŁ DLA MIESZKAŃCÓW Z JAZDĄ DO CZĘSTOCHOWY!!!!!!

  0
  0
 2. WItek Skośny pisze:

  Co z tymi pksami?

  0
  0
 3. Inka pisze:

  To jest tragedia najgorzej mamy tutaj z Aleksandrii i Kopalni w konopiskach jeszcze ludzie się jakoś zabierają a to busik i jeżdżą a my to odcięci od świata

  0
  0
 4. student pisze:

  Obecna władza niszczy gminę. Nie ma szacunku do jej mieszkańców. Czy choinka jest ważniejsza od komunikacji PKS? Na choinkę pieniądze były natomiast mieszkańców puszcza z torbami.

  0
  0
 5. Rek pisze:

  Odgrzewany kotlet. Przestańcie siać ferment.
  Pksy i Pksy… ludzie.
  Wszędzie jest problem z PKS-em w Częstochowie. Nie tylko w Konopiskach. PKS jak spółka akcyjna upada i tyle, nie będzie jej. Czym się łudzicie ? Napewno włodarze gminy walczą i starają się o podpisanie umowy z rzetelenym przewoźnikiem.

  0
  0
  • Górniak Stanisław pisze:

   Nie wszędzie jest problem z transportem publicznym.Jak czeka się do końca w myśl zasady jakoś to będzie, to jest jak jest. Kto wcześniej pomyślał dziś nie ma problemu. Jak powiedziała kiedyś była pani skarbnik,- jak się chciało być pieskiem to teraz trzeba szczekać, A więc jak się chciało być wójtem to trzeba działać.

   0
   0
  • Komunista pisze:

   Poprzednik 12 lat czekal mimo ze pks lecial w preta. Teraz lata zaniedban wychodza, bo nic nie zostalo wtedy zrobione, a nawet w ostatniej fazie pseudo rzadow poprzednich wladz ludzie z wasosza nie mogli jezdzic 30stka, ale 150000 pensji wielki Pan bral i bujal sie swoja wypasiona bryka. A mieszkancy, przeciez mogli chodzic 4 km na przystanek na ul. przyjemnej

   0
   0
 6. mieszkaniec pisze:

  Wychodzi na to jak się wybiera karierowicza na wójta, to mamy takie problemy.

  0
  0
 7. pasażer pisze:

  Wójt nic nie zrobił z PKS, było dużo czasu na zmianę przewożnika. Lepiej nie będzie, a wójta trza zmienic bo nic nie robi.

  0
  0
 8. Komunista pisze:

  Tak, niech gmina kupi PKS. YEAAAAHHHH!!! Panie Gasiorski sugeruje aby wzial pan list czytelnika i pojechal do poprzedniego wojta na wywiadzik. Chyba sie znacie, bo jakzeby inaczej wygladala wspolpraca? Po 12 latach nic nie robienia w tym zakresie niech opowie czytelnikom co im zgotowal swoimi rzadami!!!!! Skandal!! Teraz ten syf trzeba sprzatnac. Po drugie mamy przeciez swiatowego wiceprzewodniczacego rady z Konopisk!!! Nie chce sie wypowiadac w innych mediach niz ten tutaj prywatny “pudelek” to niech wezmie sie za robote i przez te naście lat kadencji zrobi pierwsza rzecz dla dobra gminy!!

  0
  0
 9. Górniak Stanisław pisze:

  Komunista, jesteś manipulantem pierwszej klasy. Nikt nie kazał mieszkańcom chodzić 4km do 30-tki. PKS jeździł również przez Łaziec i Wąsosz, tak jak przez Hutki Rększowice, Konopiska i wtedy wszyscy dojeżdżali na czas do pracy i szkół. I skarg nie było. Zapytaj ile żądało MPK za dojazd do Wąsosza? Najpierw chcieli aby im wybudować rondo na Wąsoszu. Wybudowano. Później były żądania dopłat. Jak gmina się nie zgodziła woleli wykupić czy wynająć plac na Jackowiźnie i tam zrobić plac manewrowy. Jednym słowem nie zależało im na pasażerach. Dlaczego gmina miała dopłacać do trzydziestki? Czy mieszkańcy Wąsosza Wygody i Łaźca są lepsi od innych w gminie, co mają powiedzieć mieszkańcy Jamek i Kowali. A po drugie problem z dojazdem nasilił się od września ub. roku.
  Wójt jest odpowiedzialny za transport publiczny w Gminie. I niech się wreszcie weźmie do roboty. Wiedział o tym nie od dziś. Przypominałem Mu o tym prawie co drugą sesję w interpelacjach. I mądralo jeden powiedz co mógł zrobić w tej sprawie wiceprzewodniczący. Szczekasz byle dużo i głośno a że bez sensu to nie ważne bo tak Ci kazali. A skandal to jest teraz bo ludzie nie mogą dojechać na czas do pracy i szkół, lekarza itp.

  0
  0
  • Komunista pisze:

   Spiewka jedna i ta sama, ale takie byly fakty. Teraz jakos 30stka jezdzi i wszystko ok, to w czym problem byl wtedy?

   0
   0
  • Rek pisze:

   Panie Górniak, przecież tego się czytać nie da, bo taka karuzela śmiechu.
   Może Pan wyjdzie z propozycją jeszcze, żeby z funduszów sołeckich zakupić busy i wozić ludzi do miasta ?
   Takiego typu pomysły, są Panu bardzo bliskie.
   Od x lat dowodzi Pan, że działania Pana są bardzo mizerne i wręcz śmieszne .

   0
   0
 10. Kropeczka pisze:

  Dokładając do tego co napisał Pan Radny Górniak, Jak zaczął się problem z PKS-em, poprzedni wójt podjął rozmowy z PKSem, z MZDiT, z sąsiednimi gminami, z Powiatem o tworzeniu własnej sieci. Wreszcie jak tylko otworzyła sie możliwość złożył kompletny wniosek o wielkie dofinansowanie do budowy centrum przesiadkowego. Zawsze to jakiś początek byłby. Potem albo z następnych pieniędzy unijnych albo małymi kroczkami z własnych sił, mielibyśmy dzisiaj jakiś własny transport, uzupełnienie kulejącego PKS. Ale Żurek zrezygnował! Za to powinniśmy go rozliczyć, bo przes..ł sprawę! Komunista odgrzewasz ty stare kotlety jak katarynka powtarzając że poprzedni wójt przez 12 lat…i tak dalej. Jak pisze Pan Górniak, kazali ci to kłapiesz mordą jak nie obrażając, głupi kundel ze wsi co to ujada bezmyślnie, byle ujadać i głośno. Ty chyba wstydu nie masz żadnego? a pewnieś katolik? Tfu!

  0
  0
  • Komunista pisze:

   Co ma to ze katolik do faktow ktore sa niepodwazalne!!! A po cholere centrum przesiadkowe w Konopiskach, jak Pksy ktore do Konopisk by dojezdzaly tez.mialy by problem przyjechac badz byc na czas. Klapiecie o funduszach na to centrum a UE nie dala na to kasy i nigdy nie wiadomo czy cokolwiek by dala. Dajcie spokoj bo Zurek tez rozmawial z innymi wojtami i pksem i skutek jest identyczny. Bijecie piane tylko po to by wasz idol dostal koryto a nie po to by pomoc ludziom. Jak bylo tak jest i bedzie kto by nie rzadzil.

   0
   0
  • wozak pisze:

   Komunisto, na siłe bronisz wójta nieudacznika. Wójt miał szansę otrzymując po poprzedniku promesę na stworzenie centrum przesiadkowego z zapewnionym finansowaniem unijnym. Okazał się leniem i nie podjął tematu, a teraz udaje że nic nie może zrobić w tej sprawie. Przespał całą kadencję, organizując imprezki na Hutkach a teraz w Korzonku. Wiadomo było ,ze ten pan przyszedł do gminy aby się nachpać i zaraz naliczył sobie 200 tys. zł za pierwszy rok obijania sie, budując tylko wiaty przystankowe. Człowiek bez twarzy, liczy sie tylko kasa, kasa, kasa, co dotychczas z tym tylko mozna go kojarzyc.
   SZKODA GMINY i MIESZKAŃCÓW !!!!!

   0
   0
  • Komunista pisze:

   Dupe otrzymal a nie promese. Nie ma czegos takiego jak promesa przy wnioskach unijnych. Jak wy klamiecie w zywe oczy ludziom. A kim ty jestes ze znasz.takie szczegoly ? Promesa itp? Jerzy to ty? Miej odwage choc raz w zyciu i pokaz.swoja twarz:)

   0
   0
 11. Euro pisze:

  Wójt jak tu już wcześniej pisali nic nie zrobił, przespał z pksem, nie wykorzystał żadnych pieniędzy z unii, a teraz w roku wyborczym ma zamiar około 7 milionów wziąć kredytu i zarżnąć gminę finansowo, robiąc na złość następcom! Wiadomo że tego nieudacznika ludzie drugi raz nie wybiorą!

  0
  0
 12. Lelowiak pisze:

  I tak będziecie się bili o koryto nawet gdy Gmina będzie zadłużona 5 razy więcej.

  0
  0
 13. Kutasek pisze:

  Lelowiak masz rację bo tu nie chodzi o dobro Gminy i Mieszkańców tylko o swoje portfele.Ja już na nikogo głosować nie będę Amen.

  0
  0
 14. Niewiadow pisze:

  Z centrum przesiadkowym było by tak jak jest teraz. Autobusy dojeżdżały by do Konopisk tak jak jest do tej pory. A ludzie z sąsiednich miejscowości by i tak do Konopisk musieli dojechać. Zatem o czym mowa.

  0
  0
  • Żyrafa pisze:

   O tym mowa,że byłby już zalążek gminnej komunikaci za pieniądze unijne a nie nasze podatkowe. Te możnaby wydać na budowę sieci połączeń poszczególnych miejscowości z centrum. Promesa komunisto to “przerzeczenie”finansowania. I z tego finansowania Żurek zrezygnował bo mu się nie chciało wysilać.myśleć. Nawołujesz do innych by się “odkryli”a sam tylko zmieniasz nicki i udajesz niedorozwiniętego. Nie musisz,to oczywiste. Gdyby to pisał wójt Socha z pewnością podpisze się własnym nazwiskiem.

   0
   0
  • Komunista pisze:

   Taaaa… na pewno:) hehe.. nazwiskiem sie podpisze… hehehehe

   0
   0
  • Komunista pisze:

   I nie pisz glupot o promesie bo to jakies banialuki, a gm i na nie potrzebuje zalazka komunikacji po terenie gminy, tylko komunikacji z czewa a jedyny jest pks. Sami piszecie ze za 30 stke mpk chcialo ogrom kasy, to za kilka busow zabraliby cala gmine

   0
   0
 15. Górniak Stanisław pisze:

  Komunista, to Ty piszesz banialuki nie mając pojęcia o czym mowa, piszesz: , to za kilka busow zabraliby cala gmine. Na jakiej podstawie stawiasz takie twierdzenie? Czy ktoś przedstawił jakąś koncepcję , pomysł na transport w gminie? Czy wykonano symulację kosztów w oparciu o założenia wybranego najkorzystniejszego wariantu? Nie!!! A do tej pory powinno być kilka. Wójt na sesji powiedział: ”Podjęliśmy działania zabezpieczające mieszkańcom transport publiczny”. Jakoś efektów tych działań brak. Nawet najmniejszej informacji nie ma. Widocznie Wójt nie ma żadnego pomysłu, bo gdyby miał, chwalił by się we wszystkich dostępnych mediach o sukcesie. Masakra. Wójt lekceważy mieszkańców. Co tam że ludzie stracą pracę, uczniowie mają problemy w szkole, bo nie dojechali. On ma czym dojechać.

  0
  0
  • Komunista pisze:

   Pn tez ma czym dojechac, poprzednik tez, wice tez, kazdy radny ma bryke:) sami tu pisaliscie, nawet pan, ze 30 stka za jeden kurs chciala majatek, a teraz pan sie wypiera? Wg pana Fedexem maja ludzie jezdzic? Daj Pan spokoj. Wyrzyga gmin kase na.durne centrum przesiadkowe a i tak pks do czewy nie pojedzie. Gowno to da. 12 lat nic nie zostalo zrobione, a zostal w szufladzie biurka nic nie warty plan. Ja tez mam plan jak wygrac w eurojackpot i to tak samo realistyczne jak wasze banialuki

   0
   0
  • Trzeźwości pisze:

   Komunisto my jako mieszkańcy wyrzygalismy już w pierwszym roku rządów wójta 200tys. na jego pensję i co z tego mamy. Dalej rzygamy na jego wynagrodzenie setki tysięcy złotych i co dalej? Może lepiej wyrzygac kase na dojazd mieszkańców do miasta, bo to przecież nasze podatki na to pójdą, a nie na kasę dla wójta! Pamięta o nas tylko przy sciaganiu podatków, a wydaje na swoją pensję! Zero pomyslu ze strony wójta na dowóz ludzi do Częstochowy!

   0
   0
 16. Jacek pisze:

  Wójt ma koncepcje jak na max wydoić krowę! Dla niego liczy się tylko kasa, kasa, kasa! Przypuszczam, że mieszkańców postrzega tak jak wyraził się o psiew telewizji!

  0
  0
 17. Górniak Stanisław pisze:

  Komunista, ty nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Co z tego że ja czy inni mamy czym dojechać, są w gminie tacy co nie mają samochodu, lub tacy co nie mogą jechać własnym samochodem z różnych przyczyn.
  Z niczego się nie wypieram, czytasz tylko to co Ci wygodne. Przeczytaj uważnie całość i dopiero komentuj. Ty masz tak samo ograniczone myślenie jak Wójt. Jak się uczepił jednego rozwiązania tak
  ciągle o tym . Wiadomo że PKS się kończy. a MPK jest za drogie. A co miało być więcej zrobione. Był opracowany w 2013r “Plan zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego dla Miasta Częstochowy” który obejmował sąsiadujące gminy jak również połączenia z innymi miastami przez Gminę Konopiska i to działało. Wójt przespał w tym temacie3 lata, mimo ciągłych moich zapytań o transport publiczny.

  0
  0
  • Komunista pisze:

   Gorniak jakie ty farmazony wypisujesz. Co dzialalo? Pks mial kase to jezdzil. Nie pamietam aby wojt Socha zadbal o transport zastepczy. Byl pks i ktos sobie busika puscil jak teraz i na tym koniec. Ehhhh… zygac.sie chce ale przeciez robienie tutaj z redaktorem czarnej kampani to wasze…, ale poprzednikowi po 12 latach nieudolnych i slabych w mojej ocenie rzadow, zakonczonych kompromitacja, ocene wystawili mieszkancy nie glosujac na jego kandydatow. Chcecie teraz z niego zrobic swietego, ale to se ne da Panie Havranek.

   0
   0
 18. Górniak Stanisław pisze:

  Facet przestań kręcić bo się zamotasz. Ty dalej wypisujesz swoje farmazony. Po jaką cholerę miał być transport zastępczy jak przyznajesz sam że PKS jeździł. I co nie działało? Nikt się nie skarżył.Dziś to nie działa, a sprawa transportu w gminie jest obowiązkiem Wójta i możesz tutaj wrzeszczeć i tupać to nic nie zmieni, tak jest zapisane w ust.oSG.

  0
  0
  • Komunista pisze:

   Facet to ty mozesz mowic do kolegow z.zebrania na malej, dla Ciebie jestem Pan i prosze abys zachowal odrobine kultury tak do mnie piszac. Jezdza busy, mozesz sobie sprawdzic:)

   0
   0
 19. Górniak Stanisław pisze:

  BK.

  0
  0
  • Komunista pisze:

   Zabraklo samodzielnego myslenia? Dzwon do Pana, dopiero przed 20, chyba ze poszedl w teren na czaty?

   0
   0
 20. logistyk pisze:

  Panie Górniak zostaw Pan tego prostaka, on nawet nie wie skąd wywodzi się słowo facet i co oznacza. powinien być zadowolony z takiego określenia.

  0
  0
  • Komunista pisze:

   Facet to mow do swojego kolegi w lozku:) dla was jestem Pan.

   0
   0
  • Rozsądny pisze:

   Panie Górniak ta zacietrzewiona gnida nie dorasta Panu do pięt, człek opętany emocjonalnie i szerzący teorie fałszu, obłudy i zakłamania! Z dotychczasowych wypowiedzi nasuwa się jeden wniosek – bez wizyty u psychiatry nie rozwiąże swojej choroby!

   0
   0
  • Komunista pisze:

   Cmoknij mnie w trabke:)

   0
   0
  • Rozsądny pisze:

   Wymień zawartość pacyny:)

   0
   0
  • Komunista pisze:

   Nie.moge sie doczekac wyborow jak ten stary koryciarz zobaczy ze ludzie naprawde go maja w dupie. Ciekawe kto mu napchal do glowy ze.ma szanse?

   0
   0
  • Rozsądny pisze:

   Komunisto,chory nieudaczniku te same nicki piszesz po 2 razy, jesteś do wymiany w najbliższych wyborach. Władza całkowicie zlasowala ci pacyne! Chory z urojenia, siekiera i kijek to twoje atrybuty walki!

   0
   0
  • Komunista pisze:

   Rozsadny a to Ty jestes facetem Logistyka? Ponoc to nic zlego. Nie stresuj sie to modne teraz. Co sie tak unosisz- prawda boli że mieszkkancy w wyborach nie wybrali kandydatki z komitetu wyborczego Jerzego Sochy?? Po prostu mieli dosc.jego rzadow i nie chcieli kontynuacji. Po prostu uznali ze to co dostali za 150 000 zl nie spelnia ich oczekiwan. Gmina to nie firma i nie jest na wlasnosc. Sie tak zastanawiam, slaby portal, slaba kampania, reszte dopowiedzcie sami…

   0
   0
 21. sprostowanie pisze:

  Panie Gorniak doskonale pan wie ze w 2013 roku kazde wojewodztwo i powiat w polsce dostalo z UE pieniadze na Plan Zrownowazonego Rozwoju Publicznego Transportu Publicznego
  Co to jest ? –

  -KSIAZKa ktora zawiera okolo 200 stron opracowana przez Warszawska firme blueocean zawarte jest opracowanie o ludnosci turystyce kompleksach wypoczynkowych szpitalach budowie drog sygnalizacji swietlnej
  W zadnej gminie osciennej nie dziala i nie dzialalo centrum przesiadkowe
  warto przypomniec ze do roku 1991 wszystkie gminy sasiadujace z Czestochowa obsugiwalo MPK
  Wejscie w zycie ustawy o samorzadzie terytorialnym sprawilo koniecznosc doplaty do transportu publicznego
  Z braku srodkow w budzecie wiekszosc gmin zdecydowala sie na PKS
  Tylko w gminie Redziny utworzono zaklad budzetowy
  warto wspomniec ze w roku 2013 gmina Konopiska do kursu 30 doplacila 83.691.00 zl
  Zastanowmy sie co oznacz centrum przesiadkowe

  0
  0
  • Górniak Stanisław pisze:

   sprostowanie vel Komunista< nareszcie zacząłeś czytać i czegoś się dowiedziałeś. Lecz nie wszystko zrozumiałeś. PKS kursował bo wtedy obowiązek transportu spoczywał na powiecie. Gdybyś poszperał dowiedział byś się ze starostwo dostawało subwencję na transport. I nie przekręcaj bo nikt tu nie pisał o działającym centrum przesiadkowym w gminach ościennych. Dobrze napisał rozsądny że ciągle szerzysz teorię fałszu. O przepraszam przyznałeś jednak że poprzednia władza coś zrobiła w sprawie 30-tki, ale co naplułeś to pozostało. Dobrze że chociaż doczytałeś do tego miejsca.

   0
   0
  • pasażer pisze:

   Opisywana historia transportu i jego rozwiązań w obrębie Czewy z lat 90 nijak się ma do obecnej sytuacji w komunikacji zbiorowej. Było wiadomo, że zmieni się ustawa o transporcie publicznym, która nakłada na wójta obowiązek organizacji transportu publicznego na terenie gminy. Za TRANSPORT PUBLICZNY odpowiada Wójt gminy. Wójt NIC NIE ZROBIŁ w tym temacie. Mija 3 letni okres jego rządów i nic nie zrobiono. Wiadomo było, że PKS jako przedsiębiorstwo państwowe przestanie istnieć i świadczyć usługi przewozowe na terenie gmin i jego kondycja finansowa stale kurczyła się.
   Wójt zapomniał po co został wybrany i jakie ciążą na nim obowiązki ! Tworzenie nowej koncepcji transport
   ale wspaniałomyślny wójt zignorował to i wyrzucił to zadanie z realizacji. Na to zadanie to były zabezpieczone środki unijne poza konkursem w ramach ,,ZIT,, dla Regionu Północnego Województwa Śląskiego. Gmina Konopiska wpisana była w ,,ZIT”
   w celu otrzymania stosownej pomocy unijnej. Ale jak się nie troszczy o mieszkańców i gminę to mamy takie opłakane skutki spowodowane brakiem zainteresowania o sprawy transportu publicznego przez WÓJTA GMINY KONOPISKA.

   0
   0
  • Komunista pisze:

   Oczywiscie ze zrobila- sprawili ze przestala do nas jezdzic:) lepiej bylo wojtowi wyplacic 150 000 niz przeznaczyc kase na autobus.

   0
   0
  • taksa pisze:

   Komunisto, wieprzu niemyty, smrodzisz gdzie się tylko da, twoje wywody świadczą tylko o twoim szefie nieudaczniku. Taką mamy władzę.

   0
   0
  • Komunista pisze:

   Szefie?? Wladza?? To nie Lord of the rings. Ogarnij sie i jak juz skonczyles to spusc wode…

   0
   0
 22. ala pisze:

  Komunisto, ta bajka jest dla ciebie nieosiągalna. Pomarzyć dobra rzecz!

  0
  0
 23. sprostowanie pisze:

  Moje imie i nazwisko Ewa Pyrkosz jestem mieszkanka gminy Konopiska od blisko 19 lat panie Gorniak nie uzywam nicka komunista tylko sprostowanie od dzis pisze na tym forum swoim imieniem i nazwiskiem W tych wyborach prawdopodabnie bede startowac na radna gminy Konopiska

  0
  0
  • Julka pisze:

   biedna gmina!

   0
   0
  • Normalny pisze:

   Proszę sprawdzić pani Ewo jak Gmina Mosina i powiat poznański potrafili ugrać kasę na centra przesiadkowe! Mozna, można! A nasz nieudacznik nic nie robi tylko krytykuje swojego poprzednika! Poprzednik starał się o mieszkańców pod każdym względem!

   0
   0
 24. nowy pisze:

  Pani Ewo, pracuje pani w GS-ie?

  0
  0
 25. Sportowiec pisze:

  a ja się wcale nie dziwię Panu Górniakowi bo sprostowanie i komunista piszą tym samym językiem, używają tych samych określeń, to trudno uważać inaczej…. A jak Pani chce być radną to wyrazy współczucia dla przyszłego wójta.

  0
  0
 26. mieszkaniec pisze:

  Wójtem będzie wasz pan z małej a ja jego sługą czas zacząć działać dla koryta zrobię wszystko ha ha ha ha muszę się zastanowić może Jacuś będzie wójtem dla niego wszystko młodzi w nas siła starzy na emeryturę i wnuki bawić trochę rozrywki wam się należy ????????????kocham was zabawa super pamiętaj jutro dajemy na orkiestrę ????

  0
  0
 27. Anna pisze:

  Prezes mowi ze kierowców nie ma, a teraz po likwidacji 70 % kursow, ma zwolnic 60 kierowcow, i najważniejsze i dziwne prywatny przewoznik chciał 45 tys. , a wojt wybrał darmozjadow za 60 tys miesiecznie i zlikwidowane ponad polowa kursow. Pogratulować. A najlepsze kolezanka z pracy opowiada, dzwoni do rezesa Pks, bo autobus tylko odwołany i chyba za 100 telefonem raczył odebrac, i mowi co jest kupujemy bilety a autobusy nie jezdza, a on do niej nie kupować biletow i nie jeździć. Najważniejsze kase od gmin znowu wydoili, wiec bedzie rodzinka w biurach trwać.

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).