Kolejna próba podwyżki dla wójta. Mów się o kwocie 18-19 tys. zł miesięcznie

Przewodniczący Rady Gminy Konopiska Edward Bałdyga i Wójt Jerzy Żurek nie poddają się. 21 grudnia odbędzie się kolejna sesja Rady Gminy Konopiska, podczas której Bałdyga i Żurek kolejny raz będą chcieli “przepchnąć” nowe wynagrodzenie wójta. Mówi się o kwocie 18-19 tys. zł miesięcznie. Przypominam, że Żurek obecnie zarabia 10 180 zł miesięcznie.

Z uwagi na to, że wysokość nowego wynagrodzenia wójta jest tajemnicą, gmina nie opublikowała projektu uchwały w tej sprawie.

Sesja w tej sprawie odbędzie się 21 grudnia o godz. 14:00 w hali sportowej w Konopiskach.

porządek obrad:
Otwarcie sesji i stwierdzenie jej prawomocności.
Ustalenie porządku obrad.
Przyjęcie protokołu z XXXVI sesji Rady Gminy Konopiska.
Sprawozdanie Wójta Gminy z działalności w okresie między sesjami.
Podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia planów pracy Komisji Rady Gminy i planu kontroli Komisji Rewizyjnej.
Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia Programu współpracy Gminy Konopiska z organizacjami pozarządowymi na rok 2022.
Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych dla Gminy Konopiska na 2022 rok.
Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii na rok 2022 dla Gminy Konopiska.
Podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Konopiska na lata 2022-2032.
Podjęcie uchwały w sprawie budżetu Gminy Konopiska na 2022 rok.
Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Konopiska na lata 2021-2031.
Podjęcie uchwały w sprawie zmian w budżecie Gminy Konopiska na 2021 rok.
Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia wynagrodzenia Wójta Gminy Konopiska.
Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia opinii dotyczącej zbycia nieruchomości stanowiącej własność Gminy.
Podjęcie uchwały w sprawie przystąpienia do opracowania Miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miejscowości Aleksandria Druga.
Sprawy różne i zapytania.
Zakończenie obrad.

PAWEŁ GĄSIORSKI



Kategorie:

7 odpowiedzi na “Kolejna próba podwyżki dla wójta. Mów się o kwocie 18-19 tys. zł miesięcznie”

 1. Ala pisze:

  Dla mnie to Żur nie jest wart nawet minimum podwyżki. Nie potrafił przez 2 tygodnie spotkać się z mieszkańcami jak były zebrania sołeckie. Całkowicie odleciał od mieszkańców, tylko interesuje go kasa,kasa i wyłącznie kasa, a ludzi to ma gdzieś. Jeżeli radni podniosą pensje to znaczy że są tacy sami jak on. Kto nami rządzi?

  25
  1
  • Obywatel K pisze:

   Ala,rządzą ci których wybraliście!!! Bo znajomek,bo naobiecywali gruszek na wierzbie, bo nie chciało się zmian, a bo …tak wygodniej! I tak dalej! Od ilu lat są ci sami choć nic nie zrobili? Ale tak wygodnie!klan Skoczylasów w Aleksandrii jest od lat, Janik to samo, Jabłońska wszystko krytykowała jak nie była radną,teraz cichutko! A Szczerbak?zapewnił tylko posady rodzince i…nic nie robi dla Konopisk.a inni? Młodzi radni to widzą,ale co oni mogą przy starych wyjadaczach?

   11
   0
 2. mieszkanka pisze:

  Podwyżka tylko dla wójta ?? a co z Panią zastępcą wójta? też dostanie ?!! ciekawe czy oficjalnie czy pod stołem. O tym się nie mówi… przecież podwyżka ma być dla osób zarządzającymi samorządami , warto to sprawdzić Panie redaktorze.

  13
  0
  • Marysia pisze:

   Podwyżka dla nieroba? a za co?!to i dla vicewójt i skarbnik za te błędy co RIO wykryło! No to i radni zaraz zechcą wyższych diet i sołtysy też! Pytanie tylko za co?!

   10
   0
  • Obywatel pisze:

   Jak wójt dostanie ok. 80 % podwyżki, to i reszta też się załapie, najbardziej uciszą się sołtysi, będą mieć już ponad 300 zł, raz na dwa miesiące, kupa kasy.

   2
   1
 3. Andrzej pisze:

  Te podwyżki dla wójta i zapewne dla v-ce, sekretarz, skarbnik i rady ,to rozbój w biały dzień. pokażcie za co mamy dać taką kasę dla wójta. On nic konkretnego dla gminy nie zrobił. Jeśli cokolwiek robi to tylko dla siebie. Ostatni hit to budowa bloku mieszkalnego na Pałyszu ,w terenie zawodnionym, gdzie występują szkody górnicze. Przetarg na ten budynek był bardzo dziwny, musiał być powtórzony i wiemy kto wygrał. Te dwa miliony przeznaczone na budowę niedługo się utopią, bo budynek nisko posadowiony, woda go zaleje. Przykładów niegospodarności można wiele przytoczyć, a wójt chce prawie 100% podwyżki. Jeżeli przewodniczący rady zgodzi się na to, to taką osobę należy natychmiast usunąć z rady. Nie pozwólmy takim osobom dorabiać się na gminnej kasie.

  11
  0
 4. Dariusz pisze:

  Jeżeli musi dostać podwyżkę to może niech ją odda w darowiźnie, to będzie gest!

  3
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).