Kolejna podwyżka

Jak informuje Gazeta Wyborcza podrożeje woda i odprowadzenie ścieków.

Woda będzie kosztowała 3,89 zł brutto za metr sześcienny, a za ścieki – 6,45 zł brutto za tę samą ilość.

Dotychczas  metr sześcienny wody kosztował 3,73 zł brutto, a za odprowadzenie metra sześciennego ścieków – 5,89 zł, też brutto.

Zmienią się również ceny dla pozostałych grup odbiorców, np. przemysłowych.Kategorie:

2 odpowiedzi na “Kolejna podwyżka”

 1. Stanisław Górniak pisze:

  Co robi zgromadzenie ogólne w którym jest również nasz Wójt? Dlaczego toleruje się udział w związku dwóch oddzielnych spółek : Spółka Wodociągi Częstochowskie sprzedająca wodę oraz Spółka Warta odbierająca ścieki . Każda z nich posiada Zarząd z ogromnym wynagrodzeniem oraz Rada Nadzorczą, do tego jeszcze Zarząd związku komunalnego Gmin również z radą nadzorczą. Oczywiście nie zarabiają w tych organach po 1,5 tys zł No i wiadomo że nikt z rad nadzorczych i prezesów nie wpadł na genialny pomysł obniżenia wynagrodzenia. Przepraszam, tak tylko się rozmarzyłem, gdyż u nas cuda się zdarzają ale nie w tych dziedzinach. Kulisy gospodarności w Związku Komunalnym można zobaczyć tutaj:http://www.sbc.org.pl/Content/110395/NTC_2014_R000_015.pdf.

  0
  0
 2. Górniak Stanisław pisze:

  Ciekawe o ile wzrosły wynagrodzenia w spółkach należących do Związku, szczególnie Zarządów. W roku 2014 średnie wynagrodzenie miesięczne 1 członka zarządu Spółki Wodociągi Częstochowskie to 21.118,28zł. Czy ktoś kto zarabia taką kasę będzie się przejmował jakąś tam podwyżką dla odbiorców? Co na to nasi posłowie, przecież to za ich przyzwoleniem dochodzi do patologii prawnych że przymusza się samorządy do zakładania spółek w celu gospodarowania majątkiem, czego mieliśmy przykład na ostatniej sesji Rady Gminy. Panie Pośle Jaskóła ma Pan następny temat którym mógłby się Pan zająć. Apeluję również do Pani poseł Rozpondek aby przypomniała sobie naszą rozmowę o wodociągach na sesji wyjazdowej w Korzonku.
  Szanowni mieszkańcy Gminy Konopiska i nie tylko nie zapominajmy rozliczać naszych wybrańców stanowiących prawo. Co stoi na przeszkodzie aby gospodarką majątkiem gminy nie zajmowała się jednostka budżetowa lub zakład budżetowy. Otóż nic, poza art. 136 ustawy o odpadach z 2012r. Moim zdaniem utworzeniu tego art. przyświecał cel zabezpieczenia miejsc pracy dla swoich, jak również możliwość pozyskiwania dodatkowych wpływów do budżetu.

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).