Kłótnia Żurka z Sochą

Podczas czwartkowego zebrania wiejskiego w Konopiskach, doszło do sprzeczki pomiędzy byłem Wójtem – Jerzym Sochą a obecnym – Jerzym Żurkiem. Obaj panowie kłócili się m.in. o termomodernizację szkoły w Konopiskach.

Socha zarzucał Żurkowi, że ten niepotrzebnie wyrzuca pieniądze. A chodzi o styropian, który według Sochy był bardzo dobrej jakości. – Zrywacie styropian o grubości 10 cm, w dodatku bardzo dobrej jakości, by zastąpić go także styropianem przeciętnej jakości o tej samej grubości. To marnotrawienie pieniędzy, który mogłyby zostać wydane chociażby na termomodernizację dachu. A dach jest tylko malowany – zarzucał Socha. To bardzo wyprowadziło z równowagi Żurka, który ewidentnie zaczął bardzo się denerwować.To nie był styropian 10 cm, tylko 5 cm. Był robiony audyt, z którego wynikało, że wszystko trzeba było zerwać – ripostował Żurek. – Pan to zniszczył, szkoda pana pracy i naszych pieniędzy. A z otrzymanych 2 mln zł wykorzystał pan tylko 1,5 mln zł – dodał Socha. – To są bzdury – zakończył Żurek.

A jak było naprawdę z tym styropianem? Pojechałem i sprawdziłem. Styropian nie miał 10 cm, nie miał też 5 cm, miał 8 cm i rzeczywiście, był jeszcze dobrej jakości. W jego miejsce ekipa budowlana montowała styropian o 2 cm grubszy, co przy tej jakości materiału, nie miało żadnego wpływu na polepszenie wartości energetycznej. W ten sposób wyrzucono pieniądze na styropian, który nic nie poprawi.

Zresztą zobaczcie zdjęcia.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

34 odpowiedzi na “Kłótnia Żurka z Sochą”

 1. TWAgent pisze:

  Wypowiedz Pana Sochy jest ludzaco podobna do wpisow uzytkownikow tego forum pod innymi artykulami na ten temat, ja nazywam ich pseudonimem Stasiu. Panie Socha, czyzby pisal Pan tutaj ukryty pod innymi nickami?

  0
  0
  • izolator pisze:

   dyżurny manipulant już w akcji. co ci się nie podoba ze już wrzeszczysz? to że Socha ma rację? W prywatnej firmie już miał by kłopoty. Teraz należałoby zlecić ekspertyzę.

   0
   0
  • TWAgent pisze:

   Nazywasz Pana Soche manipulantem? Kto wie, skoro sam byly wojt nie wie ze wylozyl styropian 8cm a nie 10? Moze trzeba to zglosic do prokuratury bo jesli zaplacilismy za 10, a polozono 8 to firma nie wywiazala sie z umowy, a poprzedni wojt nie dopilnowal inwestycji. To jak to w koncu bylo Panie Socha, bo pana wypowiedzi sie nie zgadzaja z rzeczywistoscia na co nawet redaktor zwrocil uwage???

   0
   0
 2. Typ pisze:

  Agent nie splycaj problemu, problem to ma nieudacznik zrywając dobry styropian i zakladajac podobny. Prokuraturę powiadom, może szybciej nieudacznik opuści urząd gminy! Za niegospodarność i narażenie budżetu na nieuzasadnione wydatki powinien ponieść konsekwencje! Biegli budowlani wylicza jakie nieuzasadnione koszty gmina poniosła i jeszcze dalej poniesie na tej inwestycji! Następna to dziurawy dach, w którym dziury zatykane są pianka montażową! Tak niestety wyglądają inwestycje nieudacznika!

  0
  0
  • TWAgent pisze:

   Ty nie splycaj problemu. Poprzedni wojt na oficjalnym zebraniu piszac delikatnie mija sie z prawda, celowo badz nie, tego nie wiem!!!albo nie.wie co polozyl, albo nie dopilnowal aby zrobiono to zgodnie z umowa. Wasz redaktor to sprawdzil:) Masz kwity na Zurka idz do prokuratury, wolny kraj.

   0
   0
  • Nowy pisze:

   Nieudacznik beknie za tą inwestycję ! Nie może być tak ,że środki publiczne idą na inwestycje, która nie tak powinna wyglądać.

   0
   0
  • TWAgent pisze:

   Nowy smieszny jestes:) wniosek byl na konkretna rzecz i tak zostanie zrealizowany. Jak narazie to znam jednego Wojta w historii Konopisk ktory beknal w sadzie i to tak mocno że musial odejsc z urzedu:)

   0
   0
 3. Troskliwy pisze:

  Powinno się też powiadomić instytucje , która dała pieniądze na tak źle przygotowana inwestycje. Winna tej sytuacji jest osoba nieudacznika! Ludzie ! Zobaczcie jak trwoni się wasze pieniądze z podatków i otrzymane środki unijne! Czy tak ma wyglądać rozwój gminy Konopiska????????

  0
  0
 4. PG pisze:

  Faktycznie, było sens pisać kolejny artykuł : jaki redaktor – taki portal ; jaki wójt – taka gmina i były wójt = TW BRAT i to są FAKTY KTÓRE WSZYSTKO WYJAŚNIAJĄ I WSZYSCY TO W GMINIE DOBRZE WIEDZĄ , ŻE JEDEN DRUGIEGO Z KORYTA CHCE WYGRYŹĆ , TAK BYŁO , JEST I BĘDZIE W TYM NASZYM PIĘKNYM KRAJU

  0
  0
  • Swojak pisze:

   PG, mieszkańcy mają prawo wiedzieć co się robi z kasa gminy i jak jest wykorzystana.Przykro mi to mówić w stosunku do obecnego wójta ,ale ta inwestycja jest narażona na nieuzasadnione wydatki na termomodernizację ścian , gdzie już był zabudowany styropian! Utopiona kasę w nowy styropian można było przeznaczyć na docieplenie dachu na szkole lub na dokończenie termomodernizacji OSP w Konopiskach! Wójt zwraca ponad 400 tys. złotych do Urzędu Marszałkowskiego! Można powiedzieć , że już wiemy dlaczego Konopiska zajmują tak dalekie miejsce w rankingu zamożności gmin! GMINA NA ROWNI POCHYLEJ STACZA SIĘ NA DNO!

   0
   0
 5. TWAgent pisze:

  Kompromitacja Pana bylego Wojta Sochy!!Wstyd!! Klocic sie publicznie i nie wiedziec jaki styropian byl wylozony za jego kadencji!! Najgorsze ze polozyl cos na scianie i nie skonczyl, ale pensje rada panu zdazyla podniesc w ostatniej kadencji do poziomu porownywalnego z duzymi miastami!!! Potrzebny jest nowy wojt, taki jak ja. Nie ogladajcy sie za tym zeby zarabiac tak jak tych dwoch starszych Panow po kilkaset tysiecy!! Widac ze pluja na siebie bo liczy sie kasa!! Dla mnie to grosze, a bede rzadzil aby Wam dzialo sie lepiej!!!!

  0
  0
  • Wrażliwy pisze:

   Ta inwestycja czekała na dokonczenie

   0
   0
  • TWAgent pisze:

   Skoro tak dobrze pozyskiwal srodki unijne, mieszkancy mieli taki dobrobyt, to powinien skonczyc inwestycje, dodatkowo jeszcze zrobic przeciekajacy dach w szkole. No halo, zarzuca obecnemu wojtowi a sam spartaczyl robote. Niestety, w ostatniej kadencji byl tylko skok na pensje a w gminie niewiele sie dzialo!!! JA BEDE WOJTEM FILANTROPEM! Jak zwolennicy czarnego Pana nie rozumieja jest slownik Pwn.

   0
   0
  • Franek pisze:

   krzykaczu Towarzyszu Agencie, wójt Socha po tylu latach ma prawo nie pamiętać PRZY TYLU INWESTYCJACH, jakiej grubości styropian był użyty w której szkole i remizie jakiej grubości był styropian. Od tego byli inspektorzy nadzoru. Te 2 centymetry ponoć nie robią różnicy bo jakość teraz jest gorsza. A poza tym tamten, już położony za ciężkie pieniądze był DOBRY! Za te pieniądze wyrzucone na wymianę dobrego ocieplenia można było zrobić dach i wykorzystywać ogromną powierzchnię na spotkania wiejskie, kółka zainteresowań czy inne, a nie oddawać lekką rączką 400 tysięcy! Nie dość, że sam tych pieniędzy nie załatwił to jeszcze marnuje i oddaje! Nieudacznik!!

   0
   0
 6. Wrażliwy pisze:

  Ta inwestycja czekała na dokonczenie że środków unijnych ,ale nie tak jak to zrobił wójt Żurek! Były zabezpieczone środki unijne z nowego rozdania ok. 2 mln złotych bez konkursu w ramach tzw. RIT-ow. Widać z tego że i ta inwestycja przerosła wójta Żurka! Gdyby był wójt Socha ,to napewno nie byłoby ta tak fatalnie realizowana! Organy ścigania winny zająć się tą sprawą.

  0
  0
  • TWAgent pisze:

   W dupie byly zabezpieczone!!!:) W gminie przez ostatnie 4 lata nic sie nie dzialo w mojej ocenie. Wasz byly wojt tylko zabezpieczyl wlasna pensje i zostal zmuszony do odejscia,a teraz wielce sie wymadrza. Niech lepiej opowie jak ze szkol chcial zrobic stowarzenia i pozbyc sie problemow, ale szly wybory to trzeba sie bylo wycofac, bo ludzie powiedzieli NIE, prawda Panie Jerzy?

   0
   0
 7. Obcy pisze:

  Agent,dobrze zauważyłeś , ty w dupie byłeś, chcesz coś rozwijac , ale pojęcia i wiedzy brakuje ci! Mówienie sloganów to jak wołanie na pustyni! Nic nowego!

  0
  0
  • TWAgent pisze:

   Wy sie poslugujecie sloganami i rozpiska od czarnego Pana. Ja pisze fakty odnosnie poprzedniej wladzy- brak modernizacji remizy bo wazna byla kampania, szkoly stowarzyszeniami, imprezki przy okazji kazdego festynu dla wybranych, kampania wyborcza.kandydatki, lazenie po domach i rozdawanie biuletynow wydrukowanych z unijnych badz.gminnych pieniedzy, niedokonczona modernizacja szkoly, w tym dachu!! Stadion zbudowany dla psow, nic nie zrobiono z zalewem, jaki syf byl taki jest. Pensja 150 000 zl – kur…wa, ludzie zarabiaja czesto tyle w kilka lat!!! Mam wymieniac?

   0
   0
  • Brygida pisze:

   Panie Redaktorze, jedno jest pewne – rozwścieczył Pan towarzysza agenta z hutek! Pluje co mu ślina na język przyniesie, ale monotematycznie, jeśli szklarz zrozumie co to znaczy. Szkoda komentarza na to g…o.

   0
   0
  • Banialuka pisze:

   dobrze napisałeś towarzyszu Agent z hutek, w dupie byłeś i jesteś. A jak wygląda to teraz zobacz sobie na fotce pod art. “Biedne Konopiska coraz niżej w rankingach!” Wójt z panią skarbnik przy wyżerce za stołem buteleczka a jakże stoi. I należałoby się, gdyby coś dobrego dla gminy robili! ale… wójt nieudacznik a księgowa ma leżycho.

   0
   0
  • TWAgent pisze:

   Widze ta fotke. To czasem jedna z tych Pan to nie kolezanka partyjna gwiazd nagran z Sowa i przyjaciele? Jesli tak to naprawde doborowe towarzystwo,nie ma co, gratuluje.

   0
   0
 8. Sądny pisze:

  Wójt winien poniesc konsekwencje za defraudację środków publicznych przy remoncie szkoły w Konopiskach. Doprowadzenia do zagrożenia życia i mienia w budynku starej szkoły poprzez nie zabezpieczenie obiektu publicznego przed opadami deszczu!

  0
  0
  • TWAgent pisze:

   Hehehe.. wyslijcie Stasia niech leci do sadu alboproluratury;) mam nadzieje ze te wasze wypociny czyta jak najwiecej osob, bo sie kompromitujecie. Na nastepne wiejskie zebranie przyjde osobiscie, prosze tylko Panie Jerzy dac znac gdzie sie Pan pojawi. Czas na zderzenie z faktami:) na ten moment nie dyskutuje z wami, jestescie za miekkcy w uszach.

   0
   0
 9. Asior pisze:

  Za niegospodarność przy remoncie szkoły wójt wg nowej ustawy o Rio byłby odsunięty od funkcji wójta! Poczekamy na nowelizację! Ten pan powinien natychmiast zostać odsunięty od władzy! Jak tak dalej pójdzie to narobi tyle strat, że ciężko będzie to odrobić!

  0
  0
 10. Franek pisze:

  nie dość że nieudacznik sam nie potrafi zdobyć dla gminy żadnych pieniędzy poza podatkami, zmarnował to co mu zostawili poprzednicy, to jeszcze marnuje te trochę co ma! D…a nie gospodarz!

  0
  0
 11. Sołtys pisze:

  no normalnie w tych Konopiskach styropian gate , no normalnie Kozioł z Czerepachem chce Lucy wysadzić ze stanowiska.

  0
  0
 12. Podatnik pisze:

  Jeśli chodzi o konsekwencje to niech się poprzednik zastanowi jaki bubel mu ktoś wcisnął. Tu nie chodzi o grubość styropianu tylko o to jakie ma dodatki. Ten 8cm to najtańszy badziew i nawet 4cm styropianu z dodatkiem grafitu jest lepsze od tego 8cm. Chyba po taniości poprzednia ewlewacja była robiona. Nowy styropian będzie bardziej hydrofobowy co ma znaczenie dla trwałości elewacji.

  0
  0
 13. Podatnik 2 pisze:

  Pan Wójt nie wie co się dzieje pod jego nosem w gopsie. Kierowniczka która bierze grube pieniądze w czasie godzin pracy robi projekty unijne, a w ośrodku totalna swawolka. pracownicy socjalni szczegolnie dwie Panie przyjęte do pracy poprzez „poplecznika” nic nie robia tylko opowiadaja o ciuchach i innych pierdolach, jedna jak jedzie na wywiady to jej nie ma pół dnia a siedzi na kawie u swojej rodziny w Wasoszu. Narasta konflikt w dziale rodzinnym między dwiema Paniami, są płacze, trzaskanie drzwiami, poniżanie a kierownik GOPS nie panuje nad sytuacją i nic z tym nie robi. Tak wyglada praca w GOPS, a Kierownik kasuje nam pieniądze. Szok

  0
  0
 14. Żuk pisze:

  Takiego syfu jeszcze nigdy nie było jak obecnie. Nierobstwo i wyłudzanie kasy od podatnikow to standarty za obecnego wójta!

  0
  0
 15. jano pisze:

  jaja jako mieszkaniec chce wiedziec gdzie byl kupowany styropian i czy zaplacono za 8 cm czy 10 bo cos mi tu smierdzi i Wojt musi to ujawnic

  0
  0
  • Jk pisze:

   Ja jako mieszkaniec chce znać ile gmina wydała za utylizację zerwanie że sciany dobrego styropianu, wystarczającego do ocieplenia grubych murów szkoły! Wójt płaci teraz 1,5 miliona złotych za położenie styropianu! Wychodzi na to że zakłada styropian ze złota!Poprzedni wójt ocieplenie szkoły zrobił za symboliczną, małą kasę! Styropian 8 cm był wystarczający! Teraz wydaje taką duża kasę a dziury w dachu pianka montażowa łata! Takich ludzi na stanowiskach wójta powinno się natychmiast usuwać. Marnotrawstwo gminnych i unijnych pieniędzy! Radni mu na to pozwalają?????????????????

   0
   0
 16. Znawca pisze:

  Wójt wyremontuje dach po gradobiciu. Liczy na kasę z polisy ubezpieczeniowej. Gratulujemy mądrych decyzji !!!!

  0
  0
 17. Wacek pisze:

  Kiedy będzie padał grad?

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).