Kilka słów o “darmowej” gazecie wKonopiskach

Pojawili się, gdy Wójt Jerzy Żurek miał problemy z wizerunkiem. Doprowadzili do sytuacji, że wizerunek Żurka jest jeszcze gorszy. Zapewne po wyborach, skończą podobnie jak w Pankach. Znikną, skasują stronę, facebooka, wszystkie artykuły. Zarobili mogą odejść. W Pankach brali nawet 13 500 zł miesięcznie. O kim mowa? O byłych redaktorach i wydawcach wpankach.pl. W gminie Konopiska działają pod tytułem wKonopiskach.

Przeczytajcie artykuł z jednej z kłobuckich gazet na temat sytuacji w Pankach. Czy nie widzicie podobieństw? Teraz są i próbują wybielić marny wizerunek Żurka.

Darmowa WPankach???? Wcale nie taka darmowa!

Przez nieco ponad rok ukazywał się na terenie gminy tytuł prasowy wPankach. Gazeta roznoszona za darmo przez dwóch mieszkańców Częstochowy, którzy pierwszy raz pojawili się w pankowskiej gminie krótko po wizerunkowej wpadce Bogdana Praskiego. Wpadce, którą miało okazję oglądać kilka milionów Polaków dzięki fragmentom materiału wideo ukazanym w ogólnopolskich sieciach telewizyjnych, a także zdjęciom zamieszczonym w prasie. Od początku gdy gazeta zaczęła docierać do mieszkańców, jej wydawcom przylgnęła nazwa „wybielaczy”, co można było tłumaczyć z jednej strony próbami ocieplenia wizerunku włodarza gminy, a drugiej nazwisku redaktora naczelnego gazety – Adriana Biela.

Łącznie ukazało się drukiem kilkanaście wydań wPankach. Zazwyczaj można było przeczytać tam pozytywne artykuły na temat gminy Panki, a o jej włodarzu wypowiadano się wyjątkowo bezkrytycznie. Gorzej o przeciwnikach wójta, tych traktowano srogo. Przedstawiano jako nieudaczników, awanturników, naciągaczy, a także zwykłych matołów mających problem nawet z prawidłowym rozliczeniem prostego, dwustronicowego formularza – co z uśmiechem mieli mówić redaktorom gminni radni – komentując referendum i jego rozliczenie prze inicjatorów. Wypowiedzi samorządowców były wyjątkowo cenne. Móc poznać ich opinie w jakiejś sprawie, to wyjątkowa rzadkość. Obecność naszej redakcji na kilkudziesięciu sesjach rady gminy nie ukazywała ukrytych talentów oratorskich pankowskich radnych, jak jednak można było przeczytać mieli swoje zdanie w wielu sprawach, co napawało optymizmem. Oralne wygłupy jednego z nich, zebrane przez dziennikarzy wspomnianego tytułu przedstawialiśmy zresztą Czytelnikom i nie będziemy do nich powracać. O tytuł i jego utrzymanie mieszkańcy kierowali pytania do wójta, a także samych dziennikarzy. Pytano z czego tytuł się utrzymuje i czy gmina współfinansuje wydawnictwo? Zawsze w tej sprawie padały zaprzeczenia, za wyjątkiem sytuacji, gdy o okazjonalnych życzeniach wspomniał jeden z redaktorów. Kilka miesięcy temu pismo zniknęło jednak z rynku – kto się nie rozwija ten się cofa – brzmiała wówczas informacja wydawcy, a sam tytuł przekształcił się w miesięcznik powiatowy, który docierać miał do większego grona odbiorców. W powiecie kłobuckim jednak nie zaistniał, co więcej elektroniczna wersja strony wPankach zniknęła całkowicie wraz z całym archiwum artykułów. Przyczyn nie udało się poznać, wiele jednak indagowanych przez nas osób uznawało, że widocznie dziennikarze przestali zarabiać na „darmowej gazecie”.

Ostatni raz obu panów można było spotkać krótko po pierwszym wydaniu powiatowej gazety przeznaczonej na rynek częstochowski. Ustaliliśmy, że wówczas do gminy dostarczono fakturę VAT za bliżej niesprecyzowane w dokumencie zadanie na rzecz pankowskiego urzędu o nazwie „Realizacja wsparcia dot. promocji gminy”. Czym owo wsparcie było? Nie wiadomo. Wiadomo za to, że kosztowało podatników tej gminy 13 530,00 złotych wypłacone panom 3 lipca 2018 roku. Wcześniej też – pomimo zapewnień, że gmina nie współfinansuje wydawnictwa, wpłacono na rzecz wydawcy nieco ponad 2257,00 zł – oficjalnie, zgodnie z fakturami. Najstarsza faktura do której dotarliśmy, pochodzi z kwietnia 2017 roku i opiewa na 738,00 złotych za życzenia świąteczne dla mieszkańców. Dlaczego w tej sprawie kłamano?

Jakiego wsparcia udzielili „wybielacze” gminie, a także co się stało, że tytuł zniknął z sieci? Nie wiadomo. Wiadomo za to, że stare przysłowie mówi, że gdy nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Czy to właśnie pieniądze były przyczyną zakończenia współpracy? Zapewne kiedyś się dowiemy.

JAROSŁAW BRZĘCZEK
klobucka.pl

klobucka.pl

 Kategorie:

26 odpowiedzi na “Kilka słów o “darmowej” gazecie wKonopiskach”

 1. Paweł Nowak pisze:

  no to żurczinio poszalał aaaaaaaa sama gazeta kiepsko pali się w piecu może cooooś źle robie?

  26
  13
 2. Adi pisze:

  Walka o stołek idzie ostro kapturek tak bardzo chce wrócić że obraca kota ogonem. Ciekawe kiedy przeprosi że kłamał ile to on biedny pieniędzy pozyskał…..

  29
  11
 3. Kamil pisze:

  Kurcze cóż za niesamowita zbieżność, tyle tylko że ta strona oczernia Wójta a jego przeciwników wznosi ku niebiosom. Przypadek…. Nie sądze…

  31
  14
 4. Pytek pisze:

  Panie wójcie Żurek , kto u nas finansuje gazetę w konopiskach .pl, gdzie jak mantre wbijają ludziom pana sylwetke. Nie da się tego czytać . Takego WÓJTA my nie chcemy!

  23
  19
 5. mieszkanka pisze:

  Taką kasę dostali , że osobiscie pan redaktor naczelny słuzy panu wójtowi i roznosi gazete w konopiskach.pl. Żenada!!!

  25
  9
 6. Stanisław Sikorski pisze:

  Oprócz Pana Biela działa tam również Pan Biernacki. Obaj nie są zbyt bystrzy, ale potrafią wyciągać pieniądze od takich osób jak wójt. Bardzo często ludzi mają za osoby na swoim poziomie, ale u nas nikt nie wierzy w te bzdury o pięknej gminie. Pan Żurek miał swój czas i nic nie zrobił. Pan Żurek już płacił za promocyjne materiały w telewizji publicznej. I co to drodzy Państwo dało? Teraz za pomocą usługobiorców z naszej gminie finansuje ten reklamowy skrawek papieru. Jak napisał autor powyżej, o wójcie w samych superlatywach a o jego przeciwnikach bardzo źle. Całe szczęście, że to koniec tej kadencji i negatywnej kampanii. Nigdy więcej takiego wójta, Pan Żurek nic sobą nie reprezentuje. Pozdrawiam wszystkich czytelników.

  38
  13
 7. pismak pisze:

  no,no! to sobie Żurek dobrał towarzystwo! Nic dziwnego, że zajmują się brudną kampanią!

  23
  12
 8. Wyborca pisze:

  No to dobrało się towarzystwo by wydoić gminę. Sprzedawczyki!

  17
  14
 9. Wyborca pisze:

  Tonący brzytwy się chyta niestety.Pan Żurek najsłabiej wypada w plakatach i ulotkach nie to co poprzednie kandydowanie,teraz plakaty nijakie.

  10
  7
 10. podwładny pisze:

  Będąc w Techmecie Metalzbyt wie jak kasę sie robi. Musiał specjalne zasługi miec, że nie poszedł za kratki jak jego wspólnicy.

  13
  8
 11. Znawca pisze:

  Wie jak to się robi, więc chce zniszczyc Sochę!

  14
  10
  • Ptyś pisze:

   Sochy nie zniszczy!nawet swoimi brudnymi metodami! Socha już zostawił po sobie ślad. Wystarczy przejechać się wieloma drogami,popatrzeć na szkoły i remizy,poćwiczyć na hali, zagrać na stadionie czy boiskach,odkręcić w domu kran,itd! Długa jest ta litania,i wywlekanie wciąż tego samego,dawno ogranego,wstrętnego “odgrzewanego kotleta”świadczy tylko źle o Żurku i jego niemocy.
   Posłużę się użytym tu przez kogoś określeniem -wstrętny,”mały”człowieczek,który z braku argumentów gó…a się chwyci byle wygrać.Ale od tego g….a można się pobrudzić i….śmierdzi. Trzeba było grać przez cztery lata. Godziwie.

   7
   4
 12. Jedyny pisze:

  A gdzie faktura z Konopisk.

  15
  1
 13. echaladaj pisze:

  Podobno w czasie ciszy wyborczej (sobota-niedziela) w barach i restauracjach na terenie gminy ma nie być podawana tradycyjna zupa z wkładką na zakwasie, żeby nie reklamować Żurka

  17
  3
 14. Zenek pisze:

  Tak właśnie Panowie redaktorzy dojazd kasę z gmin nie tylko z Konopisk poczytajcie o wielkości Poczesnej Blachowni hi hi cud malina wywiady wyszukane słownictwo czy ktoś na codzień słyszał aby wójt posługiwał się takimi pięknymi słowami wyszukany styl dziennikarzy politycznych Ciemny lud tego nie kupił i możecie sobie po wsi łazić ile chcecie. Wracać skąd przyszli ….a może nie mają gdzie wrócić trudno do roboty dość cwaniaków Przewodniczący Rady w Konopiskach wstyd aby promówić takich dziennikarzy .

  10
  3
 15. panie pisze:

  Żurek takich opłaca nie wiadomo z jakich pieniędzy aby o mim i Bałdydze pisali same achy i ochy. Nam z KGW dał po 70 zł na koło i kazał częstować gości dożynkowych. Tego wójtowi i przewodniczącemu nie zapomnimy. Wont z gminy na zbity pysk!!!!

  13
  6
 16. podatnik pisze:

  Panie Żurek, kto płaci za gazetę,, w konopiskach.pl”

  Czy gmina z pieniędzy podatników za nią płaci?. Jezeli tak , to ile nas podatników to kosztuje.

  11
  6
 17. pismak pisze:

  szkoda, że Admin wyłączył możliwość komentowania artykułu o sprawie wytoczonej przez żurka. Chociaż może rozumiem. To wstrętna, z niskich pobudek kampania nienawiści wobec konkurenta, którego najzwyczajniej się boi!
  Nie ma nic na pochwalenie się, że coś tam zrobił, że zdobył, tylko jedzie wciąz na tym samym przedawnionym postanowieniu i szarpie przeciwnikowi nerwy.
  TAK SIĘ PROWADZI KAMPANIĘ WYBORCZĄ PANIE ŻUREK?!

  No….jak się nie ma nic innego do powiedzenia, do zaoferowania wyborcom, poza własną butą, pychą i nienawiścią, jak do ludzi zwraca się jak do psa “siad”, to tak…

  7
  5
  • niezawisły... pisze:

   jak ten sąd jest niezawisły to ja jestem cysorz!
   Jak już to powinien skarżyć PAP czy Rzeczpospolitą, tych co opublikowali zamieszczany przez Redaktora Gąsiorskiego ranking, a nie tych co na tej podstawie pisali!
   To się nazywa w tym . ieprzonym kraju niezawisły sąd (chyba nienawistny sąd?)
   Podobno księgowa, przydupas żurka, wyliczyła inną kwotę. Ale to ta sama księgowa księgowała te pozyskane środki!?
   A jeśli nawet wyliczyła mniej to i tak duuuuuużo więcej jak pozyskał żuras!!!
   Żurek pozyskał tylko pensję dla siebie!
   Po tym co to zero wyrabia na pewno na niego nie zagłosuję!

   10
   3
 18. Obserwator pisze:

  chcecie takiego radnego jak Brędzel, który zamiast przedstawiać swoje propozycje zamieszcza jakieś prześmiewcze komentarze o kosmitach? Nic dziwnego że znalazł się w drużynie Żurka! Swój swojego…

  11
  3
 19. markoartysta pisze:

  Żurek i ten na zdjęciu to po jednych pieniądzach są. Za grosz dali by sobie ja.. ogolić. Do czego doprowadza mamona? Takim nieudacznikom, cwaniakom dajemy nasze pieniądze do wydawania. Żurek prawdopodobnie umoczony w milionowe przekręty za czasów Techmetu, teraz zarzadza publicznymi pieniędzmi. Panie Żurek po co pan przyszedł do naszej gminy? dla mnie to tylko kasa,kasa!

  11
  3
 20. gienek pisze:

  Najlepszy redaktor świata, który w Częstochowie miał bogatą przeszłość choć oskarżenie zastępcy prezydenta o próbę zastraszania i obiecywanie pobicie i jakoś bez wyroku tylko ogon podkulony i po małych gminach się rozwija ze swoją ambicją.

  3
  0
 21. Wyborca pisze:

  Zobaczymy po wyborach ,jak długo ta gazeta będzie w obiegu i kto za to będzie płacił i płaci ,mieszkańcy mają prawo wiedzieć z czyich to funduszy jest opłacane ,takie pytanie było tu zadane ale zero odpowiedzi .

  1
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).