Kilka słów na temat kierowcy GTV BUS

Dostałem od Was kolejną wiadomość odnośnie firmy GTV BUS i ich kierowców. Tym razem kilka zdań na temat “niebezpiecznego Ukraińca”. Przeczytajcie co działo się wczoraj na trasie Aleksandria – Częstochowa.

Witam! Dziś o mały włos a doszłoby do tragedii na linii Aleksandria – Częstochowa – kierowca tak pędził, że nie zdążył wyhamować i skręcić z Alei Bohaterów Monte Cassino w 1 Maja. Autobus kilkakrotnie obracało, rzucało przejechaliśmy przez krawężniki trawę i zatrzymaliśmy się dopiero na pasie pod prąd (Aleja BMC w kierunku Korczaka). Kierowca Ukrainiec nie wyszedł się zapytać czy coś się komuś stało, tylko poszedł oglądać autobus. Jedna pani upadła w autobusie i była w szoku, zaczęła krzyczeć i uciekła z autobusu. Byłam tak przerażona, że myślałem że to koniec. Z naprzeciwka nadjeżdżał autobus z Unimetalu, było o włos od wypadku. Wiem, ze ciągle pisze do Pana w temacie komunikacji, ale niech te wieści będą przestrogą dla innych i dla gminy przed ewentualnym podpisywaniem w przyszłości umowy z tą tragiczną firmą.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

31 odpowiedzi na “Kilka słów na temat kierowcy GTV BUS”

 1. MM pisze:

  No niestety, fatalnych, często groźnych sytuacji jest o wiele więcej. Przykladem może być wydarzenie które miało miejsce około miesiąc temu. Autobus, ten największy chyba (żółty) wjechał do rowu na ul. Piaskowej jadąc w stronę Kopalni. Bylo to za ul. Dolną. Nikt o tym nie pisze, nie mówi, więc pewnie na szczęście jechał bez pasażerów w innym wypadku mogło by się to skończyć tragicznie. Są tam bardzo niebezpieczne zakręty, są również znaki które ostrzegają.. Wystarczy zachować odrobinę ostrożności i rozwagi !

  20
  3
  • pasażerka pisze:

   Żółty autobus, o którym pisze MM, który zjechał do rowu pod koniec sierpnia jechał z pasażerami, bo sama jestem jednym z nich. Nikt o tym nie pisze, bo nikomu nie stało się nic poważnego, za wyjątkiem jednej Pani, która stłukła nogę i we własnym zakresie prowadzi rozmowy z GTV odnośnie kwestii odszkodowania. Wtedy w mojej ocenie kierowca nie zawinił, ponieważ na łuku niebezpiecznie wyjechał mu busem dostawca chleba, który dowozi pieczywo do sklepów w Aleksandrii, a kierowca GTV chcąc uniknąć zderzenia zjechał na pobocze, a że teren tam jest grząski, po prostu go pociągło do rowu. Wszyscy pasażerowie chcieli dojechać do pracy, więc wyszliśmy oknem i zabrał nas autobus z następnego kursu. Jeśli zaś chodzi o zdarzenie z 2 października, to faktycznie kierowca z Ukrainy jechał zbyt szybko, zresztą jak zwykle, ale stan techniczny autobusu, a był to TEN SAM żółty autobus, który wpadł do rowu, pozostawia wiele do życzenia. Ja niestety znowu byłam pasażerką tego kursu. Najlepsze jest to, że ludzie zgłaszali do GTV ten incydent a dziś, tj. 3 października feralny autobus kursuje jakby nigdy nic i kierowca, który nim dziś jeździ sam przyznaje, że auto ma niesprawne hamulce i musi jechać powoli bo sam ma obawy, żeby nie doprowadzić do niebezpiecznej sytuacji na drodze. My pasażerowie chcemy tylko bezpiecznie dojechać do pracy czy szkoły, wszystko jedno z jakim przewoźnikiem, ale jeśli GTV puszcza na trasę niesprawne auta i sami kierowcy o tym mówią to może należałoby poprosić ITD o kontrolę.

   23
   0
 2. Ale pisze:

  Zdarza się że niektórzy kierowcy jeżdżą jak z workami ziemniaków ??

  23
  2
 3. Delka pisze:

  A co z tym kierowca ktory ciagle rozmawial przez telefon? Slyszalam ze ma miec rozprawe w sadzie, niezle jaja.. ???

  20
  2
  • kierowca pisze:

   tak będę miał sprawę w sądzie,i będę ukarany grzywna ,sprostowanie -nie rozmawiam ciągle przez telefon,w ten dzień rozmawiałem służbowo,ale nie będę się tłumaczył,nagrał mnie życzliwy pasażer i wysłał na policje nagranie gościu o niku poczty takajespolska ,nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu,życzę ci abyś kiedyś znalazł się w podobnej sytuacji i poczuł jak to boli kiedy musisz wyrzucić kasę w błoto. pozdrawiam wszystkich wasz kierowca .

   12
   3
 4. Olśniona pisze:

  Panie wójcie Żurek , to chyba jakieś jaja robi Pan z nas, wożąc ludzi z Częstochowy do gminy samochodem Golf tabliczką GTV bus. To tak miał wyglądać zorganizowany przewóz ludzi do miasta. Niech Pan ztej gminy jak najszybciej wypie….la!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  21
  6
 5. Dominik Wójcik pisze:

  A czy ktoś z pasażerów powiadomił Policję? Jeśli nie, to ta sytuacja równie dobrze może być bają wyssaną z… oby tylko palca. Jeśli wozem jechały same tchórze, to niech żrą swój strach. O tego typu przypadkach bezwarunkowo należy powiadomić Policję

  11
  12
 6. Franiu pisze:

  Ukraińców się Gtv pozbywa powoli. Z pksu we wrześniu 7 kierowców odeszło także pewnie niektórzy będę w Gtv jeździć. Kolejni szykują się do odejścia także wkrótce tylko szefer z pksu będzie jeździł.

  8
  3
 7. Ola pisze:

  To bardzo ciekawe opinie. Jeżdżę regularnie GTV i mam zupełnie odmienne odczucia. Kierowcy są bardzo mili i uczynni. Szczególnie dla osób starszych, nie raz byłam tego świadkiem. Jestem bardzo zadowolona z nowej firmy. Kierowcy są kulturalni i sympatyczni. Szczególnie Pan z Ukrainy jest naprawdę bardzo miły i bardzo ludzki. Zupełnie nie rozumiem tej nagonki i dziwnych opinii. Moje pozytywne wrażenia podziela gro osób. Podejrzewam, że te dziwne historie są po prostu wyssane z palca!!! Bo nie weim jak inaczej to nazwać!

  21
  23
  • Krzysiek pisze:

   Co ma piernik do wiatraka? Piszesz, żeby pisać? Niestety to wydarzyło się naprawdę!

   19
   4
  • prawnikamator pisze:

   Pani Olu! My, mieszkańcy Hutek, w pełni podzielamy Pani pogląd. Dopiero dzięki GTV uzyskaliśmy dogodny dojazd do rybnego. Wprawdzie innych mieszkańców uciążliwe przesiadki i godziny miejscami z sufitu zmusiły do przesiadki do samochodów, niemniej nie da się wszystkim naraz dogodzić. W każdej opcji z godnego dojazdu do rybnego cała nasza wieś bardzo zadowolona. Dziękujemy GTV!

   10
   10
 8. Pasażer pisze:

  Ta sytuacja która została opisana miała miejsce. Proponuję aby osoby, które nie jechały nie wypowiadały się głupio na ten temat, że to niby wyssane z palca. Kierowca jak gdyby nigdy nic ruszył z miejsca w którym to się stało i zawiózł pasażerów na Focha po czym odjechał następnym kursem.

  22
  4
 9. Pasażerka pisze:

  No cóż, sprawdza się pod wieloma komentarzami teoria, że piszą je osoby nie uczestniczące i nie znające sytacji którą komentują. Opisywałam wcześniej już w miarę na chłodno sytuacje na drodze w których sama uczestniczyłam i nie są to żadne informacje wyssane z … czy też z palca. Sama byłam zestresowana i widziałam reakcje innych pasażerów. To że nie była wzywana policja to nie tchórzostwo, tylko fakt, że tymi kursami, o których tu piszemy ludzie jadą przede wszystkim do pracy i myślę że chcą tam dotrzeć na czas. Może niektórzy tu tego nie rozumieją. Skoro zatem nikt nie doznał uszczerbku na zdrowiu to wszystkim zależało, aby opuścić autobus i zdążyć tam gdzie trzeba, a wzywanie do każdej takiej sytuacji policji generuje czas. A co do uprzejmości kierowców to też niestety bywa różnie. Nie mówię o wszystkich, ale jak się siedzi bliżej kierowcy i słyszy się jak kąśliwie komentuje pod nosem zachowanie pasażera który np. dwa razy naciśnie guzik przed przystankiem albo w ostatniej chwili podbiega do autobusu żeby zdążyć to robi się niedobrze. Powiedziało by się, że skoro tak nie lubi swojej pracy to niech ją zmieni.

  8
  4
 10. Ola pisze:

  ..takie zdarzenia zgłasza się do firmy i /lub na policję. A tutaj za bardzo zaczyna mieszać się do tego wszystkiego polityka. Jest to żałosne. Tzw gówno burza przedwyborcza…

  10
  10
 11. Benek pisze:

  Dokładnie, jestem tego samego zdania!
  Żadnych konkretnych kroków tylko wiadomości jak to źle jest. Kanapowi rewolucjoniści…

  8
  9
 12. pasażerka pisze:

  Nie rozumiem jak można tak kłamać i manipulować faktami. Jechałam tym autobusem i wiem jak wyglądało to zdarzenie. Kierowca nie jechał zbyt szybko, ponieważ padał deszcz i musiał zachować ostrożność. Autobusu wcale nie obracało, a z naprzeciwka nie jechało żadne inne auto. Nie widziałam też żeby ktokolwiek spadł z siedzenia. Po prostu coś się stało z autobusem i kierowca nie mógł skręcić w prawo z wiaduktu. Nie ma w tym jego winy. Co więcej kierowca zachował zimną krew i opanował autobus. Interesował się nie tylko stanem autobusu, ale też pytał o pasażerów. Dzięki temu nic się nikomu nie stało.

  17
  9
 13. Wybór pisze:

  Ten kandydat który wprowadzi z powrotem czerwone autobusy do naszej gminy dostanie mój głos i mojej rodziny. A jest nas sporo. Który z was kandydaci wogóle myśli o nas mieszkańcach. No który?

  9
  6
 14. Mieszkaniec pisze:

  Znów opłacone żale przedwyborcze. Jutro dziury. Po jutrze ponowną wymiana styropianu, na kolejne dni brzydka pogoda, potem GTV, i w kółko to samo. Też mi filozofia.

  6
  16
 15. adaś pisze:

  Nie broncie wójta i tą żałosną obsługe gtwbus. Wójt i gtwbus powinni zniknąc z gminy dla dobra mieszkańców.

  13
  9
 16. Obywatel pisze:

  Może ja wtrącę swoje 3 grosze do dyskusji.
  Może zacznijmy od tego, że w poślizg lub brak kontroli można wpaść nawet przy 10km/h! Prowadząc długi pojazd który posiada niestety 2 osie, a nie 3 lub 4 nie jest łatwe zapanować w trudnych warunkach.
  Kolejna rzecz. Podkreślanie, że to był kierowca z Ukrainy jest bezzasadne oraz obraźliwe. Może ja podkreślę, że przez kierowcę Polaka z GTV przez jego dramatyczną jazdę oraz brak orientacji w terenie odjechał mi autobus przesiadkowy do miasta.
  Kultura pracy u nich zawsze jest na wysokim poziomie i nigdy nie spotkałem się, by byli chamscy wobec mnie lub innych osób, a nawet lepiej! Czasami nawet zażartują.
  Wielu problemów także należy się doszukiwać w samych kadrach GTV Bus, a nie wyżywać się na kierowcach. Robią co mogą, bo mają wybór: Jedzenie i czynsz lub zwolnienie z pracy. Proszę się postawić na ich miejscu i zastanowić się. Zdarzenia na drodze występują codziennie. Autobus GTV wpadł w niekontrolowany poślizg, a autobusy MPK mają system samozapłonu.

  10
  13
 17. Wąsowiak pisze:

  Wyborcze gówno, nic więcej. Jurand miej trochę honoru, rzuć ten bicykl i napisz coś wreszcie sam. Redaktor Ci wyborów nie wygra. Na moje oko je przegrywa bo człowiek który kandyduje i posuwa się do takich chwytów jest w mojej ocenie nieetyczny, fałszywy i zły. Sorry ale dla mnie dramat. Jednak stary system nadal w tobie siedzi

  8
  14
 18. Xyz pisze:

  Tak, same judasze. Na obwieszczeniu wyborczym o kandydatach na wójta cała litania pod nazwiskiem Socha. Ten ustrój minął. A jednak metody te same. Wstyd. Nie głosuje za nim.

  9
  11
 19. obywatel pisze:

  Niedługo Ukraincy bedą zalewać kobiece formy do rozrodu, a ten który pisze ze w PKS odeszło to mu się coś pomyliło bo przybyło 7 osób

  1
  9
 20. pasażerka pisze:

  No niestety, nie da się powstrzymać od komentarza. To, że pasażerowie opisali sytuację na drodze, a nawet dwie, to nie żadna kampania wyborcza, atak na kierowców, czy też w szczególności na jednego z nich. Myślę, że ja jak i inni pasażerowie również, nie mieliśmy na celu żadnych ataków politycznych, ani popierania kampanii jednego z kandydatów na wójta. Używanie stwierdzenia “kierowca z Ukrainy” miało na celu skonkretyzowanie osoby, a nie obrażanie kogokolwiek, z uwagi na jego narodowość. Wyżej komentujący starajcie się czasem czytać ze zrozumieniem. Kierowca, pozwolę sobie użyć stwierdzenia “z Ukrainy” i nie używam tego stwierdzenia, żeby Pana J obrazić, jest miły i uprzejmy, ma nawet grono swoich wielbicielek, których komentarze też pewnie się tu pojawiły. Zdarza mu się niestety to, że jeździ za szybko, co moim zdaniem w dniu 02.10., było jedną z przyczyn poślizgu na drodze. Osoby uczestniczące w tym zdarzeniu chciały przede wszystkim zwrócić uwagę przewoźnikowi, co czyniły również telefonicznie i e-mailem, aby kierowcy zatrudnieni w GTV starali się jeździć bezpiecznie na sprawnych autach. No i efekt tego jest taki, że o ile nasz miły kierowca J jechał dziś o wiele rozważniej, to niestety znowu tym samym żółtym autobusem, którego jeszcze nie widać na przystanku, a z daleka słychać pisk hamulców. Więc zdaniem co niektórych, może codziennie zamiast wsiadać do tego samego autobusu powinniśmy wzywać policję, aby nie doszło do groźniejszego wypadku. Widać że nasze komentarze i interwencje w GTV nie mają żadnego rezultatu.

  14
  1
  • Stopa pisze:

   Wasze komentarze są nic nie warte na tym portalu- jechałas to trzeba było dzwonić na Policje albo iść do gminy. Ten portal, to miejsce gdzie toczy się kampania wyborcza i każdy wpis w tym niknie. Niestety brutalna prawda o naszej gminie jest taka że za koryto niektórzy kandydaci są w stanie sięgnąć moralnego i etycznego dna. Kto? Wystarczy przejść się po Konopiskach, popytać ludzi kto jeździ po placach zabaw i robi zdjęcia które eureka, ladują później tutaj:) wystarczy poczytać kilka artykułów i zobaczyć czyje nazwisko jest tu hołubione (redaktor pisze dobrze tylko o jednym kandydacie a jest kilku) Ehhh, są granice hejtu a kampania Powinna mieć pewne zasady, ale najpierw ktoś sam musi w sobie mieć trochę zasad. Ja patrzę i zastanawiam się do czego jeszcze ten Pan jest się w stanie posunąć.

   5
   11
 21. Noga pisze:

  Noga,w odpowiedzi na twój pogląd muszę cię zmartwic, bo czytając brukowca w konopiskach.pl wydawanego dla promocji
  słabeusza za grubą kasę pisze sie o samych sukcesach i super osiągnęciach obecnego. Przypomina mi to epokę gierka. Jeden kandydat jest tylko chepi, super i masz odpowiedź na swoją filozofie i zakłamanie, które od was zionie jak ogień. U was zasady są tylko na pokaz.

  6
  4
  • Stopa pisze:

   Noga ja nie jestem od was ani od nich. A chronologia znam i wiem że ten tutaj ‘brukowiec’ za gruba kasę powstał pierwszy, a ten drugi w odpowiedzi. Tak oto dwaj przyjaciele z boiska walczą o koryto. Problem jest taki, że tamten brukowiec ma pewien poziom, a tutaj już chyba każde stowarzyszenie, każdy radny został często bez powodu opisany z pominięciem faktów i bez możliwości wypowiedzenia się. Co najlepsze oprócz KGW Kopalnia i radnych opozycji wszyscy są be. Tam widzę cytaty, a jeśli opozycyjny radny ma w dupie wyborców to info ze odmówił komentarza. Chora gmina i chora sytuacja.

   5
   3
  • Glonojad pisze:

   A ty się noga odwal o Gierka. Bo jakby nie on to z Katowic do Warszawy byśmy duktem leśnym zapi……li. A zamiast tych blokowisk ludzie by szopach mieszkali. To jest typowe polactwo. Polak Polakowi najgorszym wrogiem. Tego nie ma nigdzie na świecie.

   4
   3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).