Kierował pod wpływem narkotyków…wpadł przez brak maseczki

Policjanci z Poczesnej zatrzymali 24-letniego mieszkańca gminy Konopiska, który kierował niesprawnym technicznie pojazdem na zakazie i pod wpływem narkotyków. W dodatku był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Usłyszał już zarzuty. Grozi mu do 5 lat więzienia.

W środę patrol z Poczesnej kontrolował obowiązek przestrzegania reżimu sanitarnego w jednym ze sklepów na terenie gminy Starcza (powiat częstochowski). Podczas czynności wykonywanych na terenie sklepu policjanci zauważyli, jak na parking podjeżdża volkswagen. Młody mężczyzna zaparkował samochód i wszedł do sklepu na zakupy. 24-latek nie założył jednak maseczki, dlatego zwrócił na siebie uwagę mundurowych…i to był dopiero początek jego kłopotów. Okazało się, że nie powinien w ogóle wsiadać za kierownicę, ponieważ posiada sądowy zakaz. Volkswagen, którym przyjechał był niesprawny technicznie, a on sam znajdował się pod wpływem narkotyków. Wstępne badanie wykazało, że wcześniej mógł zażywać amfetaminę. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie okazało się również, że mieszkaniec gminy Konopiska jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za podobne przestępstwo.

24-latek nie został jednak osadzony w więzieniu, ponieważ wpłacił należną karę grzywny. Został ukarany mandatami karnymi za brak maseczki i niesprawny samochód. Za kierowanie pomimo zakazu sądowego i pod wpływem narkotyków usłyszał zarzuty. Grozi mu teraz do 5 lat pozbawienia wolności. /KMP w Częstochowie/Kategorie:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).