Każdy lubi oglądać skoki

Zima w pełni. Wisła, przepiękne polskie miasto. Jest weekend i jest inauguracja Pucharu Świata w skokach narciarskich właśnie w Wiśle. Jesteście Wójtem, namawiacie swojego poplecznika Przewodniczącego Rady, bierzecie auto należące do szkoły i za pieniądze podatników jedziecie w delegacje oglądać m.in. skoki narciarskie. Jadą z wami dwaj samorządowcy ze Starostwa Powiatowego w Częstochowie. Koszt wyjazdu to zero złotych. Za wszystko płac gmina.

Ba, bierzecie sobie na to jeszcze delegację służbową oficjalnie wypisując ją jako “udział szkoleniu władz samorządowych“. Co to było za szkolenie…

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

37 odpowiedzi na “Każdy lubi oglądać skoki”

 1. Paweł Nowak pisze:

  przy takich zarobkach nie stać go na wyjazd 90 km do Wisły?

  0
  0
 2. Górniak Stanisław pisze:

  Na delegacji brak potwierdzenia przez przedstawiciela firmy szkoleniowej. Jak rozliczono tą delegację. Co figuruje w tych dniach w karcie pracy Wójta, delegacja,urlop a może powinny być bumelki.

  0
  0
  • Komunista pisze:

   Delegacje wypełnia osoba delegowana, nikt spoza nie może tam nic wpisywać. Ogarnij się.a co figuruje sprawdź skoro masz wątpliwości. Dodatkowo, nie widzę aby Gąsiorski pokazał bilet wójta jako dowód że był na skokach i z gminnej kasy zapłacił. Panie Górniak zacznij myśleć samodzielnie.

   0
   0
 3. Wyborca pisze:

  ja też lubię oglądać skoki ale za moje. Wstyd wójcie!

  0
  0
 4. Górniak Stanisław pisze:

  Komunista,vel Stanisław,vel TWAgent nie komentuj jak nie znasz przepisów. Na froncie delegacji z lewej strony jest rubryka w której zawsze potwierdzało się pobyt na delegacji. Była to podstawa rozliczenia delegacji. Obecnie zgodnie z ” Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dn. 19 grudnia 2002 r z późniejszymi zmianami” nie wspomina się o konieczności uzyskania potwierdzenia pobytu w miejscu docelowym. Jednakże przepisy wewnątrzzakładowe wymagają w wielu przypadkach, by pracownik uzyskał potwierdzenie pobytu w miejscu docelowym. W poprzedniej kadencji jak byliśmy w Warszawie z panią B. Ankowską odebrać nagrodę za zajęcie V miejsca w rankingu Rzeczpospolitej, każdy z nas musiał podbić delegację. Więc myślę że przepisy u nas w Gminie się nie zmieniły. W przeciwieństwie do Ciebie myślę samodzielnie. Ja nic nie pisałem o bilecie,z delegacji również nie wynika jakim środkiem lokomocji jechał. Pretensje nie do mnie.

  0
  0
  • Komunista pisze:

   Pan myśli że się nie zmieniły- ale pan tego nie wie!!!!! Niech Pan sie dowie i dopiero wypowiada.

   0
   0
 5. Górniak Stanisław pisze:

  Komunista, nawet jeśli był na skokach to biletu nie załączy do delegacji. Zacznij myśleć samodzielnie.

  0
  0
  • Komunista pisze:

   Jeśli był- to wy nie wiecie czy był a piszecie. Nie masz dowodów, a pisanie bez dowodów i pewności to oszczerstwo i pomówienie. Takie właśnie Pan, Pana kolesie i redaktorek macie metody.

   0
   0
  • niedowiarek pisze:

   to juz przechdzi wszelkie granice. zarabiac 200 tys i jeszcze na krzywy ryj wyciągać kasę podatników, a ludzie nie mają normalnej komunikacji z miastem. Wstyd.

   0
   0
 6. Prosty pisze:

  Panie Redaktorze niech gmina udzieli odpowiedzi ile kosztowały koszty pobytu wojta i przewodniczącego rady w Wiśle razem z kosztem gminnego busa. Obydwaj są jedynie zainteresowani czyszczeniem konta gminy na ich zabawy, jak imprezka na OSP hutki ,,Miód i malina”placona z kasy urzedu.

  0
  0
 7. Górniak Stanisław pisze:

  Komunista,ja podałem przepisy na potwierdzenie faktów o których pisałem w komentarzu, to nie są dowody?
  Gdzie Ty podałeś swoje dowody? Napisałeś :Delegacje wypełnia osoba delegowana, nikt spoza nie może tam nic wpisywać.
  Jesteś w błędzie bo po prawej stronie są wpisywane potwierdzenia pobytu, jeśli zakładowe przepisy tego wymagają, a nawet jeśli nie to w oparciu o par5 pkt 2 ROZPORZĄDZENIA MINISTRA PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJ
  z dnia 29 stycznia 2013r powinny być.
  Tylko zapytam, jak inaczej można udokumentować że dana usługa została kupiona, konkretnie to szkolenie? Ja nie piszę za dwóch, więc nie pisz do mnie w liczbie mnogiej.

  0
  0
  • Komunista pisze:

   W mojej skromnej opinii Ty piszesz za dwóch bo ten co chce być wójtem boi sie pisać. Po drugie napisałeś że przepisy rozporządzenia z dnia 19 grudnia 2002 nie wymagają pobrania takiego potwierdzenia udziału w szkoleniu, więc sam sobie udowodniłeś że tego być nie powinno (wpis z 14:27). Szkolenie mogło być darmowe, ze środków unijnych, pozatym dobrze wiesz, ale sterujący maszyną propagandy tchórz, nie pozwoli Ci napisać, że biletów z gminnej kasy nie mógł kupić, bo tego nie rozliczy.

   0
   0
 8. Górniak Stanisław pisze:

  Komunista, gdybyś myślał nie pisał byś tych bzdur. jeśli by szkolenie było darmowe to tym bardziej potrzebne jest udokumentowanie obecności na szkoleniu. Jeśli było by odpłatne to jakoś można by to udokumentować fakturą z szczegółowo opisaną usługą. Co do rozporządzenia jest tam dopisek z późniejszymi zmianami. Widocznie mało mnie znasz, jeszcze się taki nie urodził co by zabronił mi napisać czegoś co jest dozwolone. Jeszcze dodam że pracodawca jest zobowiązany określić środek lokomocji, co w tym wypadku nie zostało zrobione.Nie czytasz uważnie, o 14,31 już napisałem że nawet gdyby był to nie załączył by biletu, Z tego wniosek że to Ty jesteś tą maszyną co miele tutaj byle co. Byle pisać dużo nie ważne czy się powtarza, czy na temat, czy nie.

  0
  0
  • Komunista pisze:

   Taaaaaa… co Ci Jureczek obiecał:)?

   0
   0
  • Trener pisze:

   Górniak od kiedy to jadąc na szkolenie masz mieć potwierdzenie że szkolenia. Ja od 20 lat pracuje w firmie publicznej w Częstochowie i jeszcze nigdy nie musiałem pracodawcy przedstawić pieczątki czy potwierdzenia mailem. Wykorzystanie samochodu służbowego będącego na wykorzystaniu gminy jest mniej kosztowne niż kilometrówka z prywatnego bo w drugim przypadku pracodawca musiałby zapłacić 0,83 zł za kilometr.

   0
   0
  • Komunista pisze:

   Radny Ci teraz nie odpisze, bo musiałby na Kopalnie zadzwonić po strategie. Już póxno, nie można budzić Uwielbionego.

   0
   0
 9. Obiektywny pisze:

  Bilety dostali , ochlajparty z pobytem szły z czyjego konta? Miał być w gminie i ża taką kasę powinien pomyśleć i działać dla ludzi biednych w naszej gminie! Służbowo w godzinach pracy jazda na całego z gminnych funduszy!

  0
  0
 10. Cyc pisze:

  Jak szkolenie jest w Świnoujściu to znaczy że na wczasy jade? Jak w Warszawie 10 każdego miesiąca że chce wziąść udział w miesięcznicy? Jak do Wroclawia to ze zoo odwiedzilem?

  0
  0
  • Mily pisze:

   Cyc, takie tłumaczenie tylko utwierdza w przekonaniu ,że mamy do czynienia z ludźmi o niskich pobudkach społecznych. Ich zainteresowanie skupia się tylko na max czyszczeniu kasy gminnej dla swoich zachcianek i wątpliwych przyjemnościach.

   0
   0
  • Cyc pisze:

   Tutaj to czyszczenie akurat jest takie jak u Sochy bo pensja ta sama.

   0
   0
  • Mily pisze:

   Socha do gminy załatwił ponad 100 mln zł, żurek wyciąga z naszych podatków!

   0
   0
  • Widz2 pisze:

   Przez 12 lat chociaż nie wiem czy w 2010 by się jego przygoda nie skończyła bo w Konopiskach nie było wtedy wyborów.

   0
   0
  • Wyborca pisze:

   Cyc ty nadal bronisz tego nieudacznika? Za ile?

   0
   0
  • Cyc pisze:

   Nie bronię tego czy tamtego. Uważam że pensja 150tys na rok to za dużo jak na taką gminę, ale zwalanie na Żurka, że to jego wina to jak sypanie sobie soli w oko. Przeciez to Socha sobie wywindował pensję w kosmos i jak tu już ktoś kiedyś napisał czy będzie to Kowalski, Nowak czy Górniak to każdy na stanowisku wójta w Konopiskach dostanię taką pensję. Zatem zamiast narzekać sami wystartujcie.

   0
   0
 11. Brygida pisze:

  Cyc, jeśli nawet Pan Socha brał takie pieniądze za rok, to sobie zasłuźył! sprowadził do gminy ponad 104 MILIONY złotych i robił cały czas inwestycje! A żurek nie robi nic, najpierw żerował na poprzedniku, teraz nagle się obudził, bo rok wyborczy!

  0
  0
  • Komunista pisze:

   To nie Warszawa!!!! Pałacu kultury nam nie wybudował. Max 80 000 i tyle mu wystarczy bo ze swoich na inwestycje nie dawał tylko z naszych podatków. Niech Pan Socha sam tu przemówi bo ludzie w Konopiskach gadają że tu jest na swoim.

   0
   0
 12. sprostowanie pisze:

  Brygida i inni hejterzy – przedstaw dokumenty na jakiej podstawie stwierdzasz ze Pan Socha sprowadzil do gminy 104 miliony W moim s olectwie za Pana sochy nie zrobiono nic Za obecnego wojta mamy inwestycje we wsi zaczynajac od prostej rzeczy jak wiaty przystankowe remont generalny szkoly , remont swietlicy gdzie grozilo pozarem chodnik .
  To sa fakty , Mieszkancy mojego solectwa doceniaja wspolprace pani radnej i wojta tak trzymac!!!!!
  Postepujac droga uczciwosci i prawdy rowniez pan Socha przyczynil sie do rozwoju naszej gminy
  Problem jest w tym ze okoliczne gminy zostaly zapomniane przez bylego wojta nawet chcial nam zamknac szkole

  0
  0
  • Brygida pisze:

   Sprostowanie,nie ważne jakiego nicka używasz twoja metoda żądania od wszystkich “przedstaw dokumenty”, “udowodnij”,itp , i tak pozostają żałosne. Poproś właściciela strony niech ci udostępni archiwum to sobie poczytasz. Zresztą ty to dobrze wiesz!! tylko kazali udawać (???) idiotę to tak robisz.albo opłacili. Można jeszcze na bip poczytać sprawozdania roczne z czasów Sochy i też wiedzieć! Prasa pisała! Ale to po pierwsze za trudne dla ciebie,po drugie niezgodne ze zleceniem. Zmień styl pisania agent.

   0
   0
  • Komunista pisze:

   Brygida, jednych nazywasz durniami, innych idiotami, już miałaś napisane kogo możesz obdarzyć tymi epitetami. Jesteś człowiekiem pozbawionym kultury, ale jak może być inaczej skoro wg. Ciebie TW SB to debeściak.

   0
   0
 13. sprostowanie pisze:

  Pensja 150 tysiecy na rok
  Osoby pracujace ktore sa zarejestrowane i pracuja panstwowo wiedza ze od tych pieniedzy jest odpwowadzane —
  _ubezpieczenie emerytalne –
  rentowo wypadkowe –
  fundusz pracy

  fundusz gwarancyjny swiadczen pracowniczych
  funduszemerytur pomostowych
  tak ze na reke otrzyma sie okolo 9 tysiecy miesiecznie
  Teraz mlodziez idaca do pracy ma okolo 20 zl na godzine (Syn moj w firmie transportowo budowlanej przez wakacje mial taka stawke)

  0
  0
  • Księgowa pisze:

   Jak zawsze sprostowanie piszesz głupoty. Podziel sobie 150 tysięcy przez 12 miesięcy!! To będzie jakieś 6 tysięcy sześćset! A tobie po odjęciu twojej wyliczanki ( ha,ha) zostało 9 tysięcy! Liczyć też nie umiesz. Ciekawe czy ty harował byś we wszystkie dni tygodnia,niedziele i święta,zawsze dyspozycyjny,na każde wezwanie,każdego obywatela i każdej instytucji,za pięć tysięcy miesięcznie? Owszem,jak się nic nie robi tylko “sprawuje urząd” to tak. Ale co z ciebie byłby za wójt jak nie umiesz myśleć, nie potrafisz pisać po polsku i zwykłego dzielenia też nie umiesz?

   0
   0
 14. Księgowa pisze:

  aa! ty pewnie liczysz netto a ja brutto. I tak za takie pieniądze nie pracował

  0
  0
 15. sprostowanie pisze:

  Ksiegowa masz mozg czy mozdzek
  Nie umiesz podstaw– obliczania pensji
  wejdz sobie na strone wkonopiskach .pl
  Pan wojt Jerzy Zurek udzielil wywiadu Adrianowi Biel ze jego pensja netto wynosi 9 tysiecy
  wiec nie siej zametu ze zarabia 6 tysiecy

  Brygida nie emocjonuj sie bo zylka w dupie peknie
  Licza sie fakty a nie powielanie bzdur ,sama nie znasz zadnych faktow
  Mam radnego z mojej miejscowosci mnie pan Gorniak do szczescia jest nie potrzebny
  Prasa pisala -gdzie ?kiedy ?-prosze szczegoly
  nie umiesz przedstawic rzetelnych informacji publicznych
  poprostu dno !!!!!!!!!!!

  0
  0
  • Zecer pisze:

   Wywiad grabarza gminy w brukowcu jest podobny do tych jakie są w Korei Północnej! Chciałoby się w Konopiskach czcić kult jednostki, radnych sprowadzić do roli maszynek do głosowania! Taki model demokracji buduje nieudacznik z broszką a pomaga im w tym kalina podła!

   0
   0
  • Księgowa pisze:

   sprostowanie, jesteś tak samo wulgarny mimo zmiany nicków! Ja nie jestem od udzielania informacji publicznych! a przekręcasz i przekłamuje ty. Tu na tym forum wszyscy już to wiedzą

   0
   0
  • Komunista pisze:

   Księgowa, wystarczy że się liczyć nauczysz:)

   0
   0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).