Kasztanowiec zwyczajny z Aleksandrii pomnikiem przyrody ożywionej!

Kasztanowiec zwyczajny z Aleksandrii Drugiej został właśnie ustanowiony pomnikiem przyrody ożywionej na terenie gminy Konopiska. Radni podjęli uchwałę, którą ustanowili pomnikiem przyrody ożywionej drzewo gatunku kasztanowiec zwyczajny (Aesculus hippocastanum) o pierśnicy 107 cm (obwód pnia 337 cm) i wysokości 18 m, położone w miejscowości Aleksandria Druga na terenie posesji przy ul. Gościnnej 152, rodzaj gruntu: B, działka ewidencyjna nr 2444 obręb Aleksandria II, gmina Konopiska.

W stosunku do tego pomnika przyrody wprowadza się następujące zakazy:
1) niszczenia, uszkadzania lub przekształcania drzewa;
2) uszkadzania i zanieczyszczania gleby wokół drzewa;
3) dokonywania zmian stosunków wodnych, jeżeli zmiany te nie służą ochronie przyrody albo racjonalnej
gospodarce wodnej;
4) zmiany sposobu użytkowania ziemi w sąsiedztwie drzewa;
5) umieszczania tablic reklamowych na drzewie.

Nadzór nad pomnikiem przyrody sprawuje Wójt Gminy Konopiska.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

15 odpowiedzi na “Kasztanowiec zwyczajny z Aleksandrii pomnikiem przyrody ożywionej!”

 1. Kopamnia pisze:

  Na prywatnej działce?

  0
  0
 2. Widok pisze:

  Wójt sprawuje nadzór nad drzewem? Śmiechu warte co wyczynia wójt, a kto spowodował zniszczenie i wycięcie ponad 300- letnich lip na ul. Lipowej w Konopiskach? Były to pomniki przyrody. To tylko świadczy kim jest obecny wójt!!!!!

  0
  0
  • TWAgent pisze:

   Po 1 musial miec na lipy pozwolenie z urzedu, po 2 te drzewa byly sprochniale, po 3 zaluje ze wycial, bo mogl poczekac az gruby sprochniala galaz spadnie na glowe twoja albo twojej rodziny i po tym tragicznym wydarzeniu bylbym ciekawy twojego wpisu tutaj. Popros Bozie o rozum, bo propaganda i manipulacja ma swoje granice.

   0
   0
 3. TWAgent pisze:

  A ta wycinka to kolejny przyklad zaniedban poprzedniej wladzy ktora miala w dupie to ze galezie ze sprochnialego drzewa mogly kogos zabic. Wstyd dla poprzednikow. Dobrym przykladem jest wielka lipa ktora przy wiekszym wietrze polamala sie obok gminy. 12 lat i nic z tym nie zrobili.

  0
  0
 4. Drwal pisze:

  Agent wypisujesz bzdury. Wg twego myślenia to wszystkie drzewa winny być wycięte. Wójt tak jak do pracowników poniżając ich, także brak jakichkolwiek przemyśleń likwiduje pomniki przyrody. Zniszczył pomniki przyrody , na które tyle lat nikt nie podniósł ręki do ich wycięcia. Wystarczy popatrzeć na pozostawione pniaki. Ten człowiek tylko potrafi niszczyć !!!!!!
  Dobra zmiana , zastępczyni zniszczyła modrzewiowy dworek, a ten wykańcza to co jeszcze pozostało świadczące o historii Konopisk. Pozazdrościć takich gospodarzy.

  0
  0
  • TWAgent pisze:

   Bezczelna manipulacja. Hehehe… nawet niedorozwiniety umyslowo szczur Ci nie uwierzy. Wojt nie mial nic.do gadania, mogl wnioskowac ale to jakis urzad wydaje w Katowicach zgode. I dobrze bo z tego co wiemdac po wichiurach w okolicach gminy byl pogrom. Ktos mogl zginac. Panie radny Gorniak, Pan broni tu sprawiedliwosci. Jak bylo z lipami? Wiem ze Pan to czyta wiec niech Pan napisze kolegom jak bardzo daleko posuneli sie w swoich klamstwach.

   0
   0
  • sam pisze:

   Agent, jesteś w błędzie bo szczur ma większy poziom inteligencji niz ty, nie mający o niczym pojęcia!!!!

   0
   0
  • TWAgent pisze:

   Sam, szczur.ma wiecej odwagi niz wasz pan i jego sitwa. Naprawde zaluje ze wycial te drzewa i nie spadly wam na leb. Wtedy kolejna wasza wycieczka pod.lipami bylaby juz na wozku albo w drewnianej jesionce, moz byscie zmadrzeli.

   0
   0
 5. logik pisze:

  Dobra zmiana ( nieudacznik i jego zastępczyni) niszczy wszystko to co miało szansę przetrwać i być historią Konopiski ich mieszkańców !!!!!

  0
  0
  • Błażej pisze:

   No właśnie.ja tego nie pamiętam ale był jakiś modrzewiowy dworek i go nie ma?podobno przyczyniła się do tego obecna wicewójt?to może niech ta pani już lepiej rozwiązuje te swoje krzyżówki?mniej zniszczy?

   0
   0
 6. wip pisze:

  no i gdzie biedaki beda robic swieto lipy bo tamten klan to tylko sie goscil Wojcie Zurek olej te wszystkie wpisy bo wielki brat sie juz konczy z zazdrosci

  0
  0
 7. mieszkaniec pisze:

  A wokół kasztana, na ulicy, chodniku pełno zgniecionych kasztanów, kto to ma sprzątać?

  0
  0
  • TWAgent pisze:

   Tajni wspolpracownicy SB w ramach odpracowania swoich win powinni sprzatac. Ilu mamy takich w gminie?

   0
   0
 8. Kamil pisze:

  Czyli między innymi ty? sam o sobie piszesz Tajny Współpracownik Agent! No,to by ci się może przydało..praca fizyczna dobrze robi na głupotę.

  0
  0
  • TWAgent pisze:

   A co ty jestes wielbicielem ludzi ktorzy donosili na porzadnych obywateli sluzbom podleglym radzieckiemu rezimowi? Dzisiaj Pis wprowadzil ustawe dezubekizacyjna. Przyjdzie niedlugo czas na wszystkich towarzyszy. Ja w czynie spolecznym moge sprzatac.

   0
   0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).