Jutro radni podejmą uchwały w sprawie zmian nazw części miejscowości w gminie Konopiska

Jutro o godz. 9:00 w Gminnej Hali Sportowej w Konopiskach odbędzie się sesja Rady Gminy Konopiska, podczas której radni zmienią nazwy części miejscowości w gminie Konopiska.

porządek obrad:
Otwarcie sesji i stwierdzenie jej prawomocności.
Ustalenie porządku obrad.
Podjęcie uchwały w sprawie wystąpienia z wnioskiem do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji o zmianę rodzaju nazwy miejscowości Aleksandria Pierwsza – część wsi Aleksandria na Aleksandria Pierwsza – wieś.
Podjęcie uchwały w sprawie wystąpienia z wnioskiem do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji o zmianę rodzaju nazwy miejscowości Aleksandria Druga – część wsi Aleksandria na Aleksandria Druga – wieś.
Podjęcie uchwały w sprawie wystąpienia z wnioskiem do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji o zmianę rodzaju nazwy miejscowości Kijas – część wsi Wygoda na Kijas – wieś.
Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Konopiska na lata 2022-2032.
Podjęcie uchwały w sprawie zmian w budżecie Gminy Konopiska na 2022 rok.
Zakończenie obrad.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

Jedna odpowiedź do “Jutro radni podejmą uchwały w sprawie zmian nazw części miejscowości w gminie Konopiska”

  1. PA pisze:

    Uważam, że jest to priorytetowa sprawa. Aleksandria Druga i Kijas jak najbardziej zasługują na miano samodzielnych wsi. To umożliwi im dalszy, dynamiczny rozwój. Radni nie powinni się wahać nad decyzją, choć zdaję sobie sprawę, że może być trudna. Gdy jednak umożliwi się owym miejscowościom samodzielny byt, może samorząd jednej z nich postanowi np. u siebie (z zazdrości) założyć przemysłową oczyszczalnię ścieków rybnych, druga np. założy własną orkiestrę dętą? Kto wie, trzeba być dobrej myśli i trzymać kciuki za mądrą decyzję radnych w tak strategicznej sprawie. Oczekuję mądrego i zdyscyplinowanego głosowania co najmniej jak w sprawie podwyżek, wszystkich.

    9
    0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).