Jubileusz 80-lecia OSP Aleksandria

W obecności przedstawicieli władz powiatowych i gminnych, delegacji zaprzyjaźnionych Ochotniczych Straży Pożarnych, pań z Kół Gospodyń Wiejskich, sołtysów, członków strażackich rodzin, licznych sympatyków i sponsorów oraz mieszkańców gminy, w niedzielę 6 sierpnia br. jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Aleksandrii obchodziła jubileusz 80-lecia swego istnienia.

Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej odprawionej w Kościele Parafialnym pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego, celebrowanej przez księdza proboszcza Jacka Szczecinę, który podkreślił etos strażaka ochotnika w lokalnej społeczności. Po zakończeniu mszy uczestnicy przeszli na plac przy remizie strażackiej, gdzie odbyły się centralne obchody jubileuszowe.

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Aleksandrii z okazji jubileuszu wyróżniona została w sposób szczególny. Jako symbol ofiarnego działania w ochronie przeciwpożarowej ratowania życia, zdrowia i mienia jednostka otrzymała nowy sztandar. Przedstawiciele Społecznego Komitetu Fundacji Sztandaru przekazali sztandar wiceprezesowi Zarządu Oddziału Wojewódzkiego (i równocześnie staroście częstochowskiemu) Krzysztofowi Smeli, który następnie przekazał go prezesowi OSP Aleksandria Romanowi Skoczylasowi, a po uhonorowaniu sztandar został przyjęty przez poczet sztandarowy.

W trakcie dalszych uroczystości odznaczeni zostali wyróżniający się druhny i druhowie. Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa po raz drugi odznaczony został dh. Wacław Strach, Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa wyróżnieni zostali dh Roman Skoczylas, dh Grzegorz Wdowiak, dh Marek Kozieł, dh Przemysław Winek, dh Bogdan Budzik. Srebrnym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa odznaczony został dh Marcin Poleszczuk i dh Adam Morzyk. Brązowym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa odznaczeni zostali dh. Janusz Budzik, dh. Renata Szczurek i dh Damian Grzyb. Odznakę Strażak Wzorowy otrzymali: dh Piotr Skoczylas, dh Sławomir Szczap, dh. Renata Szczurek, dh Adam Żochowski i dh Ryszard Skoczylas. Odznaczenia wręczyli zaproszeniu goście. Wyróżnienia za długoletnią służbę w OSP Aleksandria otrzymali: Stanisław Szczurek, Stefan Świtek, Leszek Sowiński i Zenon Poks.

Po zakończeniu części oficjalnej goście i członkowie jubilatki zostali zaproszeni na poczęstunek do remizy, gdzie gospodarze przygotowali biesiadę strażacką. /Starostwo Powiatowe w Częstochowie/

fot. Starostwo Powiatowe w Częstochowie

fot. Starostwo Powiatowe w Częstochowie

fot. Starostwo Powiatowe w Częstochowie

fot. Starostwo Powiatowe w Częstochowie

fot. Starostwo Powiatowe w Częstochowie

fot. Starostwo Powiatowe w CzęstochowieKategorie:

Jedna odpowiedź do “Jubileusz 80-lecia OSP Aleksandria”

  1. Anna Misiak pisze:

    Szczere gratulacje dla OSP Aleksandria! Żałuję, że nie mogłam gratulować pięknego jubileuszu osobiście. Co prawda mam niejakie zastrzeżenia do listy odznaczonych i… do brakujących nazwisk na tej liście, ale cóż, to sprawa sumienia druhów z OSP. Jeszcze raz najlepsze życzenia jak najmniej wyjazdów i pomyślności druhowie!

    0
    0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).