Jest umowa na zakup węgla dla mieszkańców gminy Konopiska

29 grudnia 2022 roku została zawarta umowa z firmą WĘGLOKOKS KRAJ S.A. na zakup węgla na potrzeby zakupów preferencyjnych przez osoby fizyczne w gospodarstwach domowych. Węgiel będzie zakupiony wyłącznie w celu bezpośredniej sprzedaży w ramach zakupu preferencyjnego i dla zaspokojenia potrzeb własnych gospodarstw domowych znajdujących się na terenie gminy Konopiska. Gmina Konopiska na podstawie przeprowadzonego wstępnego ustalenia liczby gospodarstw domowych na terenie gminy zainteresowanych zakupem węgla kamiennego w ramach zakupu preferencyjnego ustaliła w liczbie 575, co przekłada się na 1100 ton węgla kamiennego, natomiast Sprzedawca deklaruje do sprzedaży 1000 ton.

Gmina za tonę węgla zapłaci 1500 zł brutto.

Dystrybucją węgla na terenie gminy zajmie się firma P.U.H. „KRZYŚ” S.C. z Konopisk, która za dowiezienie węgla do mieszkańców otrzyma po 40 zł.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).