Jest umowa na “nasz” odcinek A1
Strabag zrealizuje odcinek autostrady A1 od węzła Zawodzie (bez węzła) do węzła Woźniki (z węzłem). Dziś Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę z wykonawcą. To ostatni z czterech odcinków A1 między Pyrzowicami a Częstochową, który czekał na realizację.
Przetarg na budowę tego fragmentu A1 był przedmiotem zainteresowania prokuratury, która badała czy nie doszło tu do zmowy cenowej. Postępowanie zostało umorzone, co otworzyło furtkę do zawarcia kontraktu. Tym samym podpisana została ostatnia z czterech umów na budowę A1 od Częstochowy do Pyrzowic.

Ostatni z czterech odcinków

Umowa jest warta blisko 574,47 mln zł. Będzie realizowana w formule „buduj”, a wykonawca ma 30 miesięcy na ukończenie inwestycji. Do tego czasu nie będą wliczane okresy zimowe. Oznacza to, że finał prac powinien nastąpić w drugiej połowie 2019 roku.

Ostatni zakontraktowany fragment „częstochowskiej” A1 ma długość blisko 17 km. W ramach zadania powstanie dwupasowa autostrada z rezerwą pod trzeci pas ruchu. Będzie wykonana w technologii betonowej.
W ramach zadania powstanie węzeł Woźniki.

Wykonawca wybuduje 6 mostów, dwa wiadukty, 28 przepustów i 4 przejazdy gospodarcze. Na trasie powstaną 2 miejsca obsługi podróżnych: Starcza Wsch. i Starcza Zach. Konieczne będzie także wybudowanie jednego dużego i 23 małych przejść dla zwierząt oraz ponad 9 km ekranów akustycznych.

Połączenie północ-południe

Obecnie toczą się prace na trzech pozostałych odcinkach tego fragmentu A1: od węzła Rząsawa (z węzłem) do węzła Blachownia (z węzłem) o długości 20,3 km, od węzła Blachownia (bez węzła) do węzła Zawodzie (z węzłem) o długości 4,7 km oraz od węzła Woźniki (bez węzła) do węzła Pyrzowice o długości ok. 15,2Kategorie:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).