Jest skarga na dyrektora Publicznego Przedszkola w Konopiskach

Na najbliższej sesji Rady Gminy Konopiska, radni podejmą uchwałę w sprawie skargi złożonej przez jednego z mieszkańców na dyrektora Publicznego Przedszkola w Konopiskach, Pauliną Szelkę.

Rada uzna skargę za bezzasadną z uwagi na to, iż nie jest kompetentna do rozpatrywania tego rodzaju skarg.

A o co chodzi? Poniżej uzasadnienie do projektu uchwały.

W dniu 21 stycznia 2022 r. do Urzędu Gminy Konopiska, zostało przekazane przez Starostwo Powiatowe w Częstochowie pismo pana M. J. z dnia 13.01.2022r. które jest skargą na dyrektora Publicznego Przedszkola w Konopiskach. Przedmiotowa skarga została przekazana do Rady Gminy Konopiska, a następnie do Komisji Skarg,
Wniosków i Petycji celem przeprowadzenia postępowania wyjaśniającego. Skarga dotyczyła nieudostępnienia skarżącemu wniosku rekrutacyjnego jego syna do Przedszkola
Publicznego w Konopiskach. Przy tej okazji skarżący wysunął szereg zarzutów pod adresem dyrektorki przedszkola i matki dziecka.

Dyrektor przedszkola została poproszona o złożenie w formie pisemnej niezbędnych wyjaśnień zaistniałej sytuacji oraz przedstawienie znanych faktów. Komisja Skarg, Wniosków i Petycji po zapoznaniu się z dokumentacją zgromadzoną w sprawie, odnosząc się do zarzutów podniesionych w skardze wyraziła następującą opinię:
1) w sprawach dotyczących sporów pomiędzy rodzicami o opiekę nad wspólnym dzieckiem właściwy jest sąd rodzinny,
2) w sprawach oskarżeń matki dziecka i dyrektora przedszkola o wspólne i w porozumieniu działanie celem ukrycia dowodów, składania fałszywych zeznań właściwe są organy prokuratury,
3) w sprawach bezczynności dyrektora w przedmiocie udzielania informacji publicznej właściwy jest Wojewódzki Sąd Administracyjny.

Rada Gminy podziela powyższą opinię. Należy zwrócić uwagę, że skarżący nie wskazał, iż żąda informacji w trybie ustawy o dostępie do informacji publicznej. Dyrektor przedszkola niezwłocznie udzieliła odpowiedzi na wniosek o udostępnienie dokumentów złożony przez skarżącego. Co do przesłania dokumentów, o które wnosi skarżący, to organ prowadzący nie jest w ich posiadaniu.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

Jedna odpowiedź do “Jest skarga na dyrektora Publicznego Przedszkola w Konopiskach”

 1. mieszkaniec pisze:

  i po co komu ta informacja ?
  co ona wnosi dla mieszkańców ?
  jest to indywidualna i prywatna sprawa jednego z mieszkańców, po co takie tematy są tu umieszczane.
  no chyba że pan redaktor ma na ten problem jakąś propozycję rozwiązania

  coraz bardziej ta strona idzie w stronę rzetelności pod tytułem ” nie ważne co, ważne żeby cokolwiek napisać” ehhh

  1
  1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).