Jest reklamacja ws. masowych meldunków w gminie przed wyborami

Wczoraj do Wójta Gminy Konopiska wpłynęło pismo, tzw. “reklamacja w sprawie spisu i rejestru wyborców“, w której czytamy: “W ostatnich dniach przed pierwszą turą tegorocznych wyborów na Wójta Gminy Konopiska, w Aleksandrii w jednym z domów zameldowało się 21 osób, a w jednym z domów w Kopalni 18 osób z przeniesieniem do gminy praw wyborczych. To nie są i nie byli mieszkańcy gminy – nie zamieszkują w Gminie stale. Te osoby nie mieszkają w tych domach, a zameldowały się „pod wybory. Wójt tego nie sprawdził (czy osoby te mieszkają w jednym domu) – przyjmując ich oświadczenia bezkrytycznie”.

Dalej w piśmie jest ciekawiej. Wnioskodawca wniósł o “podjęcie niezwłocznych działań celem przeciwdziałania manipulacji wyborczej. Wnoszę o wykreślenie wskazanych osób ze spisu i rejestru wyborców przed II turą wyborów na Wójta Gminy Konopiska“.

Co to oznacza? Oznacza to, że któryś z kandydatów straci na tym kilkadziesiąt głosów.

Wójt czas na odpowiedź ma do jutra do godz. 13:15. Ewentualny brak odpowiedzi lub odpowiedź negatywna znajdzie z pewnością swój finał w Sądzie. A Sąd, zgodnie z prawem, będzie musiał rozpatrzyć sprawę już w piątek.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

10 odpowiedzi na “Jest reklamacja ws. masowych meldunków w gminie przed wyborami”

 1. Paweł Nowak pisze:

  skoro to u żurka kandydatów to ciekawe co na to odpowie

  25
  6
 2. Adik pisze:

  Dokładnie w niedzielę się skończy planowanie.

  0
  0
 3. No no no pisze:

  XD a jak te głosy na Sochę będą to usuniesz ten artykuł? A jak na Żurka to zostawisz?

  21
  2
 4. Ten komentarz zostanie usunięty pisze:

  Kto wystosował to pismo ? Na stronie urzędu nic takiego nie ma.
  Redaktor ma dostęp do takich pism ?

  Czyżby mocodawca zlecił tą reklamacje ?

  11
  7
  • Basia pisze:

   widzisz, do Żurka nie ma co pisać, nie ma gdzie i nie odpowie, nie ma forum, jest tylko taka możliwość na tej stronie. A oczywiście nie pomyślisz (a myślisz?) że ludzie piszą do redaktora tej strony i zgłaszają Mu problemy. No, ale ty od razu na poprzedniego wójta, na … szkoda powtarzać twoje idiotyzmy. Od razu snucie insynuacji ,ze jakiś mocodawca zlecił. żałosny jesteś. Ale to dalej znaczy że się Sochy boicie. Nie potraficie inaczej postępować tylko knucie, podejrzenia, półprawdy i nienawiść.

   14
   7
 5. zkopalni pisze:

  Przepraszam wszystkich wyborców z naszej gminy za “przekręty meldunkowe” w Kopalni.Tego nie mogła dokonać osoba związana z naszą miejscowością o d pokoleń. to nie jest człowiek od nas, to jest zakamuflowana Platforma Obywatelska zamieniona chwilowo na Małą Ojczyznę.

  20
  7
 6. wyborca pisze:

  Zrzut ludzi z po miało pomóc wójtowi wygrac mandaty radnych w kopalni i w aleksndrii. Jeden Ferdynand Kiepski wygrał wybory i przelazł juz do komitetu wójta. Czarna postac tych wyborów. Człowiek bez twarzy i zasad! Gówna lepiej nie tykać bo się ubrudzisz!

  15
  6
 7. Roztropny pisze:

  Ferdynand Kiepski za chwilę rozpieprzy cała wieś! To osoba o braku podstawowych zasad moralnych! Widać jak go cenią najbliżsi. Wójt mu naobiecywal gruszek na wierzbie i sprzedał Aleksandrię! Panie Kiepski jak Aleksandria wystawi ci rachunek za darmoche , to będziesz im buty lizał!

  6
  4

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).