Jest problem odbiorem bloku w pobliżu wysypiska śmieci w Konopiskach. Wygląda na to, że jest to fuszerka

Wczoraj odbył się formalny odbiór budynku mieszkalnego wielorodzinnego w Konopiskach przy ulicy Przemysłowej 16B w Konopiskach. Wykonawcą budowy bloku jest firma FUH “Dziedzicki” Marcin Dziedzicki z siedzibą w Konopiskach. Gmina za budowę tego bloku ma zapłacić 2 133 595,76 zł. Budowa miała zakończyć się do końca marca 2022 roku.

Po wczorajszym odbiorze, gmina Konopiska ma sporo uwag do wykonawcy (obecnie czekam na protokół odbioru/uwag), który ma je poprawić w zaledwie kilkanaście dni.

Patrząc z zewnątrz na wykonanie tego obiektu, możemy śmiało powiedzieć, że wygląda na fuszerkę. Wykonawca chyba niezbyt przyłożył się do tej inwestycji.

Jeżeli nastąpi odbiór, jeszcze w tym roku przeprowadzą się tam mieszkańcy z centrum przy stadionie. Będą tam znajdować się mieszkania socjalne. Problem w tym, że w mieszkaniach “wszystko jest na prąd”. Ogrzewanie elektryczne, ciepła woda z bojlera, kuchenka elektryczna. Przy obecnych cenach energii, opłata za media będzie horrendalnie wysoka. Nie wiem kto wpadł na taki pomysł, ale na pewno nie wziął pod uwagę stanu majątkowego przyszłych mieszkańców.

Po otrzymaniu protokołów z gminy, opublikuję je w całości.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

14 odpowiedzi na “Jest problem odbiorem bloku w pobliżu wysypiska śmieci w Konopiskach. Wygląda na to, że jest to fuszerka”

 1. Fred Flinston pisze:

  Nie ma sie co martwić o rachunki przeciez tam sama szlachta bedzie mieszkać 😂

  18
  1
 2. Mieszkaniec pisze:

  Budynek wygląda ładnie firma wykona poprawki już jeszcze będą zadowoleni

  A to że wszystko jest na prąd to chyba dobrze bezpiecznie dla nich , mniej kopciuchów

  11
  2
 3. Obserwator pisze:

  jakoś mnie to nie dziwi. Wszystko czego tknie się ten niby wójt to fuszerka. Na niczym się nie zna (a nie! na zagarnianiu dla siebie kasy zna się jak mało kto!) i nic go tak naprawdę nie obchodzi. Byle nachapać się kasy. Takiego sobie wójta wybraliście! Bo wmówił wam oszczerstwa o poprzedniku i naobiecywał “złote jaja” od wróbla! Zniszczyliście dobrego gospodarza, to macie! Na zmianę w rankingu “najgorszy” – albo wójt żurek albo przewodniczący bałdyga! “Miałeś cha,i złoty róg…..ostał ci się jeno sznur”! I nie wierzę, że wyciągniecie wnioski w przyszłości…. Przejdzie do historii gminy jako najgorszy wójt! widać to go nie obchodzi…tylko KASA!!!! do prywatnej kieszeni rzecz jasna!

  15
  9
  • Patryk pisze:

   Chyba nie wiesz jakie długie łapy miał poprzednik. Jurek na pewno przejdzie do historii :) może nawet powinien jakiś poradnik wydać ile można sobie załatwić ze stołka wójta. Z jednym się z Tobą zgodzę obecny wójt jest słaby bardzo, aczkolwiek to wykonawca odpowiada za błędy niezgodne z projektem.

   12
   10
  • emu pisze:

   “Zniszczyliście dobrego gospodarza,…” o kim mówisz? O poprzednim wójcie, który ubił interes z Panem H. i dał mu zgodę na wybudowanie przemysłowej oczyszczalni koło domów mieszkalnych???? Po cichu, gdy został już w zasadzie odwołany przez wojewodę z powodu lustracji (jedynie koledzy radni go nie odwołali żeby mógł zdążyć przepchnąć interes)? o tym Panu, który już innym kilku “inwestorom” z podobnymi śmierdzącymi inwestycjami obiecał działalność na terenie naszej gminy???? o czym głośno było w całym powiecie jak zrobiła się zadyma przy oczyszczalni. Poprzedni wójt również miał w głębokim nieposzanowaniu mieszkańców, liczyły się tylko jego i jego kolegów prywatne interesy.

   Oczywiście, nie powiem ani jednego dobrego słowa o obecnej władzy. Ale trzeba powiedzieć jasno, nikt ani z tej ani z poprzedniej ekipy ani powiązanych z nimi nie powinien więcej mieć możliwości decydować o czymkolwiek w tej gminie!

   15
   4
 4. mieszkaniec pisze:

  Będzie dobrze nie ma co siać fermentu.

  7
  3
 5. Złomek pisze:

  W UG jest zatrudniony pracownik od “czystego powietrza” -trzeba było na dachu tego budynku fotowoltanikę założyć!

  9
  2
  • Obserwator pisze:

   Widać że realizowane są teraz pracę dodatkowe związane z wykonaniem drenażu budynku, co nie bylo ujęte w projekcie. Jeśli ktoś przechodził obok budowy to mógł zauważyć że tereny przyległe były już obsiane trawą, a teraz wystarczy uporać się z ciężkim terenem po zakończeniu drenazu i odwodnieniu terenu.
   Czy posadowienie budynku w takim gruncie to dobry pomysł? Zacznijmy teraz od przeanalizowania rojektu….

   9
   1
 6. Olek pisze:

  Budynek postawiono w depresyjnym podmokłym terenie, drenaż nic nie da, bo woda nie ma dokąd odpływać. Wystarczy popatrzeć na wiecznie wypełnione wodą rowy w okolicy.

  11
  1
 7. Gość pisze:

  emu, pierdo….cie Hipolicie!. Może w końcu określ konkretnie ten przekręt z biznesmenem z Hutek co kiedy i ile?
  Następnie określ jakie to śmierdzące inwestycje obiecał o czym miało być głośno w całym powiecie ?
  Cały czas tylko szczujesz na poprzedniego wójta !

  6
  4
  • Obywatel pisze:

   Gość, a coś się tak zagotował, a może prawda w oczy kole ?
   Czy w tej gminie mieszkają tylko wielbiciele poprzedniego wójta, piewcy jego “wspaniałych rządów”, akolici z Aleksandrii, a może przydupasy obecnego ? Do tego kolektywu brak tylko tych co układają się z obecnym Przewodniczącym Rady Gminy, a przypomnijcie sobie gdzie on zasiadał przez lata rządów byłego i obecnego wójta, zawsze kręcił się i w Urzędzie Gminy i przy stołkach i przy różnych interesach, albo w Banku Spółdzielczym w Konopiskach, o Warszawie nie wspominając i różnych GS-ach.
   Jak myślicie kto nakręca te interesy, stojąc w drugim szeregu ? Kto wprowadził Inwestora Śmierdzalni do Hutek ?
   Może nie było w Aleksandrii tak dobrego miejsca jak to po byłym Kółku Rolniczym w Hutkach, a kto tym zarządzał ?
   Kto dał zgodę na tę inwestycję, kto się pod nią podpisał ?
   A co do innych wspaniałych inwestycji to popytaj obecną vice wójt czego szukała ABW w Kamienicy P., w Rudniku (tak po sąsiedzku), tajemnica poliszynela co znaleźli, skarby ?
   A co miało być budowane w Starczy, a jak tam zaczęto protestować to zamierzano to budować w Hutkach, wiadomo na czyich terenach i za czyją cichą zgodą, palarnię kawy ?
   Ci co rządzą tą gminą od 20 lat, myślą tylko o kasie dla siebie, a mieszkańców mają gdzieś, to jest okrutna prawda o której nikt nie chciał słyszeć, a po kątach szeptano i straszono, uważaj bo się narazisz temu czy innemu.
   Co nie było tak i nie jest nadal ???!!!
   Za rok wybory, trzeba w końcu pogonić to całe tałatajstwo, jak im wykopią stołki i klapną na dupy, to i odpowiednie służby dobiorą się do nich, bo na razie są chronieni, poprzez układy i interesy także te warszawskie.

   7
   0
  • Gość pisze:

   Obywatel podobnie jak emu a może to te same indywiduum stara się pisać elaboraty na działalność władzy obecnej i poprzedniej. Nie będę obecnej wladzy bronił, natomiast jeszcze raz zadaję pytanie : Może w końcu określ konkretnie ten przekręt z biznesmenem z Hutek co kiedy i ile?
   Następnie określ jakie to śmierdzące inwestycje obiecał o czym miało być głośno w całym powiecie ?
   Cały czas tylko szczujecie na poprzedniego wójta ! Te wasze dywagacje i pomówienia mają jeden cel : zniszczyć dorobek poprzedniego wójta i umniejszyć rozwój gminy gdy był wójtem a gmina Konopiska była wówczas jedną z najlepszych gmin w Polsce. Wasze podłe działania świadczą o cynizmie i nienawiści do ludzi którzy potrafili wiele dobrego zrobić dla mieszkańców. Takich podłych , nienawistnych ludzi należy nie dopuszczać do kierowania gminą!

   6
   3
  • Obywatel pisze:

   Gość, a ołtarzyk z poprzednim wójtem już masz ?
   Zadajesz tak głupie pytania że szkoda pisać, co, tu na forum napisać kto i ile wziął lub miał obiecane ? Zejdź na ziemię.
   Popytaj ludzi bez atakowania ich o nienawistne podejście do władz gminnych, byłych i obecnych, to się dowiesz, może ?
   Cytat: “Wasze podłe działania świadczą o cynizmie i nienawiści do ludzi którzy potrafili wiele dobrego zrobić dla mieszkańców.” – wójt w liczbie mnogiej, brawo !!!
   Cytat: “Takich podłych , nienawistnych ludzi należy nie dopuszczać do kierowania gminą!”- ale nas namierzył he, he, he.
   Zatwardzialca pozdrawiają indywidua.

   2
   4

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).