Jest podwyżka wynagrodzenia zasadniczego dla urzędników w gminie Konopiska

Wójt Gminy Konopiska zmienił wynagrodzenia pracowników urzędu. Teraz szeregowy pracownika maksymalne wynagrodzenie zasadnicze będzie mieć na poziomie 3800 zł, a pracownik wyższego szczebla 7800 zł. Do tego dochodzą różnego rodzaju dodatki, wysługi i premie. Wszystko zależy od kategorii zaszeregowania.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

9 odpowiedzi na “Jest podwyżka wynagrodzenia zasadniczego dla urzędników w gminie Konopiska”

 1. Obywatel pisze:

  No, fachowcom się należy, kampanii wyborczej ciąg dalszy.

  8
  0
 2. Naomi pisze:

  Prezydent Andrzej Duda podwyższył wynagrodzenie Prezydentom, Burmistrzom, Wójtom o ponad 80 procent. Tu trzeba pochwalić włodarza Konopisk. Przynajmniej jeden pracodawca rozumie, że pracownicy też muszą godnie żyć, zwłaszcza w dobie ogromnej inflacji. Niestety tego samego nie można powiedzieć o Burmistrz Blachowni, której pensja wynosi 20 tys. po tym prezencie od Prezydenta Dudy, a dla pracowników 3 procent podwyżki przy oficjalnej informacji 18 procent, a rzeczywistej o wiele większej. Od osoby która kiedyś była zmuszona korzystać z pomocy społecznej, można by oczekiwać więcej empatii.No ale punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Proszę pamiętać, że to co się ma teraz nie trwa wiecznie. Jak to mówią POŻYJEMY ZOBACZYMY CO PRZYNIESIE PRZYSZŁOŚĆ.

  8
  6
  • Sami pisze:

   Nie ma co “wzdychać” i się zachwycać ,bo pensje w urzędach są uznaniowe -a widełki szerokie , oj szerokie….

   3
   1
  • Rodzic pisze:

   Straszne oszczędności wprowadzają,że dzieci na hali sportowej ćwiczą w półmroku.A oni sobie pensje podnoszą.

   9
   0
 3. Gość pisze:

  Pierwsza grupa zaszeregowania 3800zł brutto to jest około 2600zł na rękę
  Dziesiąta grupa co mają kierownicy 4900zł brutto to jest około 3430zł na rękę to nie ma co przesadzać że to są jakieś kokosy.
  Wszystkie sumy są sumami brutto.

  6
  2
  • Kirkor pisze:

   Pracownicy powinni zarabiać najwięcej , to oni obsługują ludzi i odwalają czarną robotę!

   8
   0
 4. Obywatel pisze:

  Jaka wiedza i umiejętności, taka płaca. Tym “fachowcom” gminnym to i tak za dużo płacą, za ich nieudolność, kunktatorstwo itp., a narzekają jak im mało płaci Urząd.
  Prosty sposób na poprawę, idź poszukać innej pracy, tylko czy ją znajdziesz, jedna z drugą i ich kolecie też, bo gdzie indziej, poza Gminą, wymagają wiedzy, kompetencji, której wam brakuje.
  Więc polizawszy wiadomo czyje tyłki, siedzicie jak myszy pod miotłą, blisko do domu, sklepy też, a że kasa mało, trudno, ale pracuję w Urzędzie, jak to dumnie brzmi i prawie cała wieś się kłania.
  Etaciki załatwione po znajomości a nie z powodu umiejętności, to siedzą cicho i narzekają.
  Idą wybory, jeżeli zmieni się władza w gminie, nie tylko Wójt, ale też cała Rada Gminy z Przewodniczącym na czele, to polecą za nimi “ciotki” i “pociotki” z tych gminnych stołków, nareszcie !!!

  10
  4
  • Obywatel K pisze:

   I przyjdą inni “ciotki i pociotki” nowej miotły! Bo pół wsi to rodzina żony\vmęża, pani nauczycielka uczy nasze dzieci i to jest kuzynka…i tak dalej.

   6
   0
  • Obywatel pisze:

   Kumoterstwo – podstawowa cecha tak małych społeczności, do tego zazdrość, skąpstwo i pazerność.
   Tak, będą nowe pociotki, póki nie zmieni się mentalność większości mieszkańców, chyba że nowy wójt dobierze sobie lepszych współpracowników i pracowników.
   Byle to nie był ten człeczyna, który już od pewnego czasu promowany jest przez przewodniczącego, który będzie dalej kręcił lody dla siebie i swoich popleczników.
   Cała nadzieja w mieszkańcach Hutek.

   4
   3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).