Jerzy Żurek otrzymał medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości. To największy sukces tej kadencji!

Urząd Gminy Konopiska poinformował, że Wójt Gminy Konopiska Jerzy Żurek odebrał nadany mu przez prezydenta RP Andrzeja Dudę medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości. To największy sukces Żurka w tej kadencji.

Za co Żurek otrzymał medal? Tego nie wiadomo.

Gratulacje.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

5 odpowiedzi na “Jerzy Żurek otrzymał medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości. To największy sukces tej kadencji!”

 1. jędrek pisze:

  Gratulacje .

  1
  16
 2. Yony pisze:

  O rzeszty w mordę piękny order. Ja w swoich zbiorach nie chwaląc się mam order Virtuti miltari
  a też mnie tam nie było.

  11
  0
 3. Mieszkanka pisze:

  O matko aż tak! za jakie to zasługi bo od kogo to wiadomo.

  10
  0
 4. Obywatel pisze:

  “Medal jest odznaczeniem o charakterze pamiątkowym, nadawanym w okresie trwania Narodowych Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej w latach 2018–2022.

  Medal jest nadawany osobom żyjącym, które poprzez:

  1) pełnienie nienagannej służby publicznej – cywilnej lub wojskowej,
  2) walkę o niepodległość oraz działalność na rzecz przemian demokratycznych,
  3) aktywną działalność zawodową i społeczną,
  4) twórczość naukową, literacką i artystyczną
  – przyczyniły się do odzyskania lub umacniania suwerenności Rzeczypospolitej Polskiej, w tym w szczególności budowania wspólnoty obywatelskiej Polaków i poczucia tożsamości narodowej, rozwoju nauki, rozsławiania dobrego imienia Rzeczypospolitej Polskiej poprzez kulturę i sztukę, rozwoju społecznego i umacniania więzi z Polakami za granicą oraz budowania dobrobytu gospodarczego Rzeczypospolitej Polskiej. Medal nadaje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej z własnej inicjatywy lub na wniosek Prezesa Rady Ministrów, ministrów”
  Ile osób dostało, to nawet nie piszą, akcja propagandowa, tak jak wysyłanie pochwał i flag od Morawieckiego sołtysom – i wszystko w temacie, ale tępi ludzie będą się chwalić, a drudzy tępi gratulować.

  10
  1
  • Obywatel K pisze:

   Kurcze, za….??walczył o niepodległość? czy za wielką aktywność zawodową w rujnowaniu gminy i nabijaniu swojej kabzy? a może za twórczość….artystyczną? bo to w końcu niezły kabaret!Żałosny facecik. Po prostu ma chody u kolesiów z pissu….

   5
   0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).