Jerzy Socha ponownie Wójtem?

Jerzy Socha wystartuje w najbliższych wyborach samorządowych – dowiedziałem się dziś od sympatyzujących z nim urzędników z Konopisk. Wszystko dzięki decyzji Jarosława Kaczyńskiego. Wczoraj na spotkaniu z Wojewódzkimi Zespołami Samorządowymi Kaczyński zapowiedział, że Prawo i Sprawiedliwość wycofa się z pomysłu dwukadencyjności w samorządach działającej wstecz. Oznacza to, że w kolejnych wyborach samorządowym o fotel Wójta może powalczyć Socha.

Jerzy Żurek – obecny Wójt, pogodził się z tym, że jest to ostatni rok jego urzędowania. Liczne wpadki, brak inwestycji, wysokie wynagrodzenie, kłótnie, sprawy sądowe, kredyty i przede wszystkim brak umiejętności i wiedzy w rządzeniu doprowadziły Konopiska do regresu. Zamiast rozwijać się, Konopiska stoją w miejscu, a wręcz w wielu przypadkach cofają się.

Wracając do wyborów, odbędą się prawdopodobnie w październiku 2018 roku. Oprócz Sochy będzie co najmniej kilku kandydatów. Mimo braku szans, Żurek wspierany przez Edwarda Bałdygę i Zofię Kuśmierską spróbuje ponownie omamić Mieszkańców i wystartuje. Perspektywa wysokiej pensji jest dla niego wystarczającym magnesem.

Najbliższy rok zapowiada się niezwykle ciekawie.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

27 odpowiedzi na “Jerzy Socha ponownie Wójtem?”

 1. Paweł Nowak pisze:

  Czy wójt był tajnym współpracownikiem czy nie, bardzo dużo dla Konopisk zrobił. To nie ulega wątpliwości, jest też zdecydowanie innym wójtem niż obecny. Natomiast w tej perspektywie będzie musiał odbudować swoje zaufanie, bo inaczej jego kandydowanie skończy się fiaskiem. Z drugiej strony nie ma innego kandydata.

  0
  1
  • TW Agent pisze:

   A co ty masz z tym tajnym współpracownikiem? Daj chłopu spokój. Nie każdy był odważny i potrafił publicznie to pokazać!!

   1
   1
  • Paweł Nowak pisze:

   Ja? to raczej ty masz z tym jakiś problem

   1
   0
 2. adi pisze:

  A skąd takie informacje ze wójt Żurek pogodził się z jest ostatni rok? To chyba redaktor sobie wymyśli w tej główce. Ciekawe to bardzo

  1
  0
  • Paweł Nowak pisze:

   adi przepraszam, że śmiem zadać ci to pytanie, ale nie widzisz, że w naszej gminie nic się nie dzieje? NIC?

   0
   0
 3. koło ronda pisze:

  Tak tak , to bardzo dobry pomysł , brakuje nam tego co działo się w przeszłości bo dziś ZERO

  0
  0
  • TW Agent pisze:

   Brakuje Ci imprezek na hali, zamkniętych dla mieszkańców z Poprzednią władza? No jak chodziłes to się nie dziwie. Ludzie mieli dość poprzedniego Wójta i tego co robił w ostatniej kadencji, tzn praktycznie nic!:)

   1
   0
 4. TW Agent pisze:

  “Perspektywa wysokiej pensji jest dla niego wystarczającym magnesem”- jak ktoś się przyzwyczaił do pensji 150 000 to za wszelką cenę chce zdobyć władze spowrotem w swoje ręce i wrocic. Myślę że zdanie redaktora idealnie wpisuje się w motywację kandydata. Takich ludzi gmina nie potrzebuje.

  0
  0
  • Dalekowidz pisze:

   Żurek przyzwyczaił się do 200 000 złotych, nic nie robiąc! Agent bierze z niego przykład i za wszelką cenę chce osiągnąć fotel wójta!!!! Sami sobie wyrabiacie opinie na temat zakusów na kasę gminną!! Łachudry !!!!

   0
   0
  • TW Agent pisze:

   Dalekowidz. Rada gminy w której w koalicji byli ludzie związani z KWW Jerzy Socha podnieśli poprzedniemu Wójtowi pensje do 150 000 zł. Jak w Warszawie!! Nie protestował! A odchodząc zostawił gminę z 16 mln długów. Po co chce teraz wrócić? Jak Kaczyńskiego nie lubię to dwukadencyjnosc powinna obowiązywać aby ludzie którzy traktują gminę w ten sposób władzy nie sprawowali w nieskończoność.

   0
   1
 5. Szczesliwy pisze:

  Ja wolę czasy poprzedniego wójta! Wpisy agenta jedynie wzmacniają pozycję byłego bardzo dobrego wójta.

  1
  0
  • TW Agent pisze:

   Hahahahahaha… Wasz były dobry wójt w wyborach został boleśnie oderwany od stolka. Nawet jego kandydatka polegla. Ludzie mają dość waszych układów!!

   0
   1
 6. Obserwatorka pisze:

  Jak coś robisz dobrze to zarobki na dobrym poziomie są zrozumiale, jak nic nie robisz to niewiele co się należy. Nie mów TwAgent że ty byś byl wójtem bez pensji…bo albo nic bys nie robił albo kłamiesz w żywe oczy…Jak dla mnie kłamiesz w 100 procentach. A za Sochy przynajmniej realizowane były duże inwestycje dobre dla ogółu nie tylko dla garstki ludzi jak próbujesz przekonać z hutek lub jak ci tam inaczej Agencie !

  1
  0
  • TW Agent pisze:

   Fuc…k Czemu nie mamy pałacu kultury, kilku milionów mieszkańców i mordoru na Domaniewskiej, inwestycji i setek tysięcy miejsc pracy??? Bo to nie warszawa, a pensja jak w stolicy. Zastanów się co ty piszesz. Po 8 latach się w głowach rządzącym poprzewracalo i myśleli że są nietykalni!!! Ludzie widzieli skok na kasę, długi i dlatego tak to się skończyło, klęska wyborcza a wcześniej wstydem w Gliwicach. Mnie wystarczy połowa tej kwoty!!!

   0
   1
  • Trener pisze:

   Przed Socha nie było nawet chodników. Szczęśliwie się złożyło ze do Unii w 2004 roku weszliśmy bo bez tego to Socha by nawet łopaty nie miał gdzie wbić. W 2005-2007 to boom budowlany bo Unia słała szerokim strumieniem kasę do Poski. Potem wszystko trzeba było poprzeć wkładem własnym to tu kredycik, tam kredycik. A pensyjke do góry bo większość w radze miał.

   0
   1
  • TW Agent pisze:

   Proponuję hasło wyborcze ” Za 150000 zrobię z gminy stolicę polski! “

   0
   0
  • obojetny pisze:

   Ii tak dla mnie wójt Socha to najlepszy gospodarz. Inne gminy miały stworzone takie same warunki a jednak Konopiska były ocenione jako 5-ta gmina w Polsce pod względem inwestycji. a obecny wójt Żurek nawet nie potrafił 30 000 złotych pozyskac z unii na strategie rozwoju gminy. To zamyka sprawę kto jak dbał o gminę i jej rozwój !!!!!

   0
   0
  • Obserwatorka pisze:

   Twoje hasło wyborcze pokazuje jasno że nic za darmo nie chcesz robić. Jak się kłamie to trzeba sie bardzo pilnować żeby przez przypadek prawdy nie powiedzieć… a jeszcze coś masz jakieś propozycje żebyśmy mogli do Warszawy aspirować bo zarobki to oczywiste sam tak stwierdziłeś ale coś poza tym proponujesz?

   0
   0
  • TW Agent pisze:

   Poprzedniemu Wójtowi to hasło wystarczy. Pokazuje czym się zajął w ostatniej kadencji.

   0
   0
 7. Tadeusz pisze:

  Ten sam tekst na innych niskich lotów portalach stesknonych władzy odrzuconych miernot. I gdzie te setki milionów zainwestowane. A nigdzie bo na koniec trzeba się było kredytami ratować. Tak nam poprzednik zainwestował że grosza z tego nie było.

  0
  1
 8. Z Hutek 2 pisze:

  Poprzedni wójt składał projekty bral kasę coś się działo długi były aktualny nic nie pozyskuje z Unii choć teraz też pora i długi są to takie dwie niezadawalajace dla mnie kandydatury w przyszłych wyborach

  0
  1
 9. Kamil pisze:

  Nie wiem skąd Redaktor ma takie wiadomości, ale gdyby faktycznie Pan Socha zechciał kandydować, to nasza gmina znowu zaczęłaby żyć i liczyć się w kraju. Obawiam się tylko, że obecny wójt zostawi gminę w opłakanym stanie i ze złą opinią, a wtedy nie będzie łatwo przywrócić gminie poprzednią choćby rangę.! Może Pan Socha odpowie czy zamierza kandydować? ano czas pokaże chociaż jak tu widać pchać się będzie znowu wielu, a chudy zacznie znów swoje rozgrywki.
  oj dobrze by było żeby prognozy Redaktora się spełniły.

  0
  1
 10. Jodła pisze:

  Trzeba dać szansę młodym a nie starym koryciarzom.

  0
  1
 11. Izolbu pisze:

  to chyba dobrze

  0
  0
 12. TW Agent pisze:

  Tak się teraz przyjrzałem zdjęciu. Widzę że poprzedni wójt, zmuszony wyrokiem sądu do rezygnacji ze startu w poprzednich wyborach fotografuje się z posłanka skompromitowanej bylej partii rządzącej PO!!!! Co ta Pani zrobiła przez 8 lat dla naszego regionu!? W mojej opinii nic!! Powiat częst ochowski i miasto Często chowa zostało zmarginalizowane do statusu Wałbrzycha, Kluczborka i innych tego typu mieścin. Ehhh, Panie Je rzy jest się czym chwalić!? Chyba nie. Proszę dać burę red aktorowi. Chyba nie o taką promoc je Pana osoby chodzi

  0
  1
 13. Konopiska pisze:

  kurcze kto by pomyślał, że mamy FAKT w Konopiskach. Paweł Gąsiorowski Panu się wydaje, że Pan uprawia DZIENNIKARSTWO? Wie Pan warto by było w artykułach, jeśli uważa się Pan za dziennikarza podać jakąś merytoryczną treść, tania sensacja, tzw. bicie piany na prawdę już się ludziom znudziło … chce Pan uchodzić za redaktora, niech Pan zajrzy choć w necie co powinien zawierać prasowy artykuł.
  Miłego dnia mieszkańcom Konopisk.
  A tak na marginesie Pan Socha miał swój czas( i to nawet nie jedną kadencję), nie rozumiem czemu nie dać szansy nowym ludziom…
  I jeszcze słowo do Pana Pawła Gąsiorowskiego, jeśli uważa Pan, że obecny Wójt źle sprawuje władzę, niech Pan swoją tezę uzasadni. Pozdrawiam.

  1
  0
 14. Konopiska pisze:

  Pan Paweł Gąsiorski przepraszam za błąd w Pana nazwisku we wcześniejszym komentarzu ;)

  0
  1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).