Jak Żurek traktuje KGW w gminie Konopiska

Kolejny bardzo ciekawy list trafił do naszej skrzynki redakcyjnej. Tym razem dotyczy traktowania przez Wójta Jerzego Żurka Kół Gospodyń Wiejskich w gminie Konopiska.

„Rok Kobiet” po Żurkowemu. Długo myślałam czy napisać ale nie da się przejść obok tego jak podmiotowo traktowane jesteśmy przez obecnego włodarza Jerzego Żurka. Róbcie dziołchy wszystko będzie dobrze. Nic Wam nie dam przez całą kadencję tylko przy walce z Sochą dam Wam kiełbasę wyborczą – impreza dla KGW w Hutkach i Konopiskach, ale czy to jest szacunek i dowartościowanie? Odpowiedź brzmi NIE! Otóż systematycznie Wójt Żurek robi co może aby skłócić z sobą KGW różnie dla różnych odkręcając kurek z gminną kasą na zasadzie lubię to Wam dam, a nie to tylko tyle ile muszę abyście nie klechały po wsi. Spotkanie z kobietami zaangażowanymi w działalność w sołectwach jest koniecznością i nie zbyt częste bo i po co jak baby nic nie wiedzą i na niczym się nie znają w myśleniu Żurka. Ale to nie koniec tego co Wójt robi aby kobiety czuły się złem koniecznym w gminie. Konkurs na najładniejszy ogródek został zlikwidowany bo przecież to najczęściej kobiety o nie dbają i po co pokazać, że mogą być ważne? Kobieta roku zapewne został zlikwidowany dlatego, że był inicjatywą poprzednika, a nie dlatego, że był wartością dla nas kobiet i pewnie laureatki do dziś pamiętają moment wręczenia. Wyjazdy kulturalne do innych miast też są zbędne bo „kuchty” do kultury nie ma co brać. Zlikwidowano również przegląd twórczości KGW bo i po co baby mają się pokazać, że coś potrafią.

Tak właśnie 2018 rok Żurek uczcił jako Rok Kobiet. Jedzcie, pijcie i bawcie się tylko NIE ZAPOMNIJCIE NA MNIE GŁOSOWAĆ – taka inna kiełbasa wyborcza.

Otóż nie Panie Żurek my kobiety jesteśmy mądre i nie raz pokazałyśmy wielu rządzącym nie tylko na wsi, że stać nas na wiele i rozum może według Pana nie wielki ale mamy i wiemy co zrobić aby mierną zabawą nie dać się kupić.

Rozżalona mieszkanka gminy Konopiska.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

37 odpowiedzi na “Jak Żurek traktuje KGW w gminie Konopiska”

 1. Wacław pisze:

  Również uważam że kgw powinno zostać zlikwidowane a w ich miejscach powinny powstać stowarzyszenia hodowców marchwi

  27
  33
 2. Obserwator pisze:

  artykuł w punkt!
  I nie pomoże organizowanie spotkań wszystkich KGW tuż przed drugą turą wyborów, bo to zwykła kampania wyborcza. Pan może takie spotkania zwoływać pański kontrkandydat nie ma takiej możliwości. To nieuczciwe. Ale bo to jedna nieuczciwość pana Ż.?

  54
  13
 3. Dzielni pisze:

  Szkoda, że coraz bardziej ten portal kojarzony jest z byłym wójtem, który za wszelką cenę chce wrócić na stołeczek.

  Po trupach do celu …
  Czy redaktor zrobił coś dobrego dla naszej gminy?
  Niech się zajmie problemami w swoim sołectwie małym.

  39
  16
  • Obserwator pisze:

   a Żurek w swojej gazecie wychwala poprzedniego wójta?! albo kandydatów na ten urząd?!
   Nie bądź śmieszny!
   Pan Redaktor stworzył stronkę gdzie można napisać co się myśli, gdzie pokazuje fakty, to co się dzieje w gminie, ujawnia to co się zamiata pod dywan. Dał możliwość komentarzy. I wy, poplecznicy nieudolnego Żurka macie możliwość napisać i pluć na kogo chcecie.

   A że popiera lepszego? Jego prawo!
   Jak już widać wasz pupil zdobył więcej głosów nieuczciwą, brudną kampanią, kombinacjami z wyborcami,On walczy z Sochą a nie w wyborach na wójta!

   43
   22
  • Lilak pisze:

   A “po trupach do celu” to nie przypadkiem motto kampanii wójta Zurka??
   No bo te wszystkie jego chwyty względem Pana Sochy na to właśnie wskazują…
   Panie Zurku… Niech Pan okaże się dżentelmenem i wygra (jeśli już) wykazując się wiedzą, mądrością i po prostu grą fair play….
   A nie zagrywkami chłopka roztropka… W końcu stanowisko do czegoś zobowiązuje, prawda?
   A ja nie chcę się wstydzić za Pana…

   18
   10
  • Rona pisze:

   Do Obserwator – “Pan Redaktor stworzył stronkę gdzie można napisać co się myśli,”? Nie bądź śmieszny. Jak tylko napiszę coś przewiw Sosze, to post jest kasowany. W d*pę z taką stroną.
   Swoją drogą żebranie o głosy i teksty Sochy typu “Proszę, no proszę, niech pani na mnie zagłosuje” są poniżej poziomu.
   KGW w Korzonku prężnie działa i wszyscy je chwalą – a coś mi się nie wydaje, by tam pieniądze szły strumieniami. Da się coś fajnie zorganizować? Da, tylko trzeba mniej w tyłkach mieć. Ucięły się nakrapiane imprezki pań z KGW i już wielkie pretensje. Mieszkam obok jednej ze strażnic i jeszcze jakiś czas temu mogłam obserwować panie z KGW zachowujące się gorzej niż pijaczki pod sklepem.

   18
   9
 4. Racjonalista pisze:

  Kolejna rozzalona mieszkanka Konopiska. Pewnie list napisany przez jakieś chłopa co rywalizuje z obecnym o stołek.

  20
  31
 5. Wyborca pisze:

  Tyle błędów że czytać się nie da ,no ale ile umiesz tak piszesz .

  11
  1
 6. Zofia pisze:

  A ja uważam że tutaj jest cała prawda kobiety w KGW mamy mądre i wiele potrafia a i rodziny wiedzą doskonale jak sa traktowane niczym małpki potrzeba to robić swoje dobrze wyglądac i usmiechać sie nie potrzeba to i po co wspierac KGW Dlatego KGW powinny nie tać się omamić a żurek w domu sobie ugotować. Takiego włodarza popierac to juz czyste wieśniactwo a KGW to wyższej rangi organizacja

  32
  15
  • Jakub pisze:

   W Gminie Konpiska istnieje wiele organizacji, które nie są tak promowane i dotowane jak Koła Gospodyń, inne koła i związki starszych ludzi. W Gminie powinnismy dostrzegać młode pokolenie, które w przyszłości może odnieść wiele sukcesów. Przykre jest to, ze młodzież nie jest promowana w takich stopniu, jak panie z KGW, ponieważ wiele z nas woli przyglądać się młodemu pokoleniu, niż oglądać te same twarze po raz setny.

   16
   1
  • Ptyś pisze:

   Jakub, jak pan Socha zaproponował w sumie młodą drużynę to też wam się nie podobało?! jak tu dogodzić ludziom?

   9
   5
  • Działki pisze:

   Do Ptys. Fajnie ze napisałes w sumie młodą,ale ta młodzież nie była rozpoznawalna. Jak Ci kandydaci zdobywaja po 11,12 czy 30głosow ,a takich w dojrzałosci było sporo to nie licz na dużo. Z Kgw startowało troche osob i wyborcy nie wybrali żadnej. Czy to tez wina Zurka.

   4
   1
 7. Marysia pisze:

  Zofia dobrze mówi. Wiele kół naszych nie funkcjonowało wcale. Dopiero Pan wójt Socha je wskrzesił, pobudził do działania, porobił świetlice że można się spotkać. W każdej wiosce jest świetlica, a nie było. A Żurek sobie o nas przypomniał jak jest druga tura wyborów! To teraz widzi KGW. Fałszywy człowiek.

  41
  14
 8. Cyc pisze:

  Żurek wyremontowal kotlownie dla KGW Korzonek , wyremontowano dach dla KGW Kopalnia. Pisanie że Żurek niedoatrzega KGW to jak ignorowanie śniegu w grudniu.

  21
  27
  • Marysia pisze:

   Cyc,czy cycek żurkowy,a pamiętasz jak wyglądał budynek starej szkoły na Kopalni?gdzie teraz jest i siedziba KGW?a Socha zdobył pieniądze na GCI i wyremontował. A jak wyglądała Wygodzianka?a świetlica na Wąsoszu,co jej wcale nie było?ech,długo by pisać ale wy nie potraficie uczciwie napisać tylko cały czas kłamstwa i zaprzeczacie oczywistym rzeczo.
   A największy jest wstyd za tych co w te wasze kłamstwa wierzą i nie chcą pamiętać ile Socha dla gminy zrobił. Jasne że nie zrobił wszystkiego,ale zrobił bardzo dużo.

   29
   8
  • Cyc pisze:

   Do Marysia – zaprzeczasz że te wymienione przez mnie rzeczy zostały zrobione za Żurka. Jeśli tak to podkreśla to tylko że nie jesteś zwolennikiem Sochy ale jego kundlem.

   7
   10
 9. zkopalni pisze:

  Co wy się Dziewczyny podniecacie kołami KGW.Dopóki będą działały WALENTYNKI w naszej gminie i będzie tam “tańczyć” żona prezia i wójtowa wybijcie sobie z głowy dotacje, wyjazdy,uznanie.One są wyznacznikiem poziomu kultury na naszym terenie. Wy jesteście BE, bo warunki dla Waszego rozwoju stworzył Janik i Socha, dlatego trzeba was e l i m i n o w a ć, bo macie negatywny wpływ na elektorat wojta i na imprezach podajecie żurek z kiełbasą śląską, a nie wyborczą.Możecie mieć zielone siwiatło za tydzień lub za 5 lat.Wybór należy do Was, Waszych rodzin, sąsiadów i wszystkich tych, którzy już przetarli okulary.

  32
  8
 10. Marysia pisze:

  widzisz Cyc, zupełnie nie masz pojęcia o czym piszesz!
  Ale wzorem twojego pryncypała Żurka nie potrafisz, podobnie jak on, inaczej jak zakłamywać rzeczywistość, przekłamywać, pluć nienawiścią jak to ładnie pan Obserwator nazwał, itd. Widać taka wasza fałszywa natura. Na pewno nie zagłosuję na takiego fałszywca i jego ekipę.
  Ja wiem i ludzie wiedzą, ale głosują omamieni waszymi krzykami i obietnicami.

  13
  1
 11. z kgw pisze:

  Jesteśmy rozzalone na działania wójta Żurka i jego protekcje skierowaną na walentynki. Panie żurek ile my juz lat działamy i promujemy naszą gminę, a walentynki dopiero co zaczęły i pan śmiał im przyznać statuetke za osiągnięcia w 2018 roku. Myslę ,że ma pan jakis problem z głową i pamięcia. Wiele kół gospodyń wiejskich obchodziło 50 -lecie, a pan wyróznienie daje walentynkom. Wiem ze Bałdygowa tam razem z Bogusia robią za pseudo artystki o niskich umiejętnościach, ale o silnym poparciu prezia i wójta. Pieniądze mają na zawołanie. Za takie pana zachowanie wobec nas niech pan nie liczy na poparcie, mamy pana i prezia po dziurki w nosie. Urna zgłosem nie dla pana !!!!!

  18
  8
 12. gospodyni pisze:

  Obiecał pan ,że przed dożynkami zrobi pan dla nas niespodzianke i nie będziemy przygotowywać potraw na dozynki .A okazało sie ,że pan ma nas w d…ie. Kazał nam pan przygotowac jedzenie dla gości dożynkowych z całego powiatu przeznaczając dla kazdego KGW po 70 złotych. Panie wójcie cos tą pacyna u pana złego dzieje sie. Za 70 złotych to można sobie kupic około 3 kg kiełbasy, a gdzie reszta produktów.Rób sobie pan sam imprezy , a od nas odwal sie pan. No może golowa i baska polecą, one takie sa. Żegnaj wójcie, traktowałes nas tylko jako tania siłe robocza !! Nie chcemy juz nigdy takiego nieudanca!

  17
  5
 13. Stig pisze:

  Jak się domyślam artykuł tworzony we współpracy z Panią Iwoną R? Przewodniczącą KGW Konopiska która przypadkowo startowała z z komitetu Sochy na radną. Jak widać gorycz po porażce jeszcze nie mineła.

  8
  8
 14. obcy pisze:

  Ta pani w żótym kaftanie wygląda jakby oczami chciała kogos sparaliżować. Dziwny typ.

  8
  5
 15. z boku pisze:

  Na tym zdjęciu znalazł swój swojego. Dramat!

  6
  1
 16. pracownik pisze:

  Teraz wiadomo co za widmo rzadzi gminą!

  8
  1
 17. heheh pisze:

  CIągły brak zgody.

  2
  0
 18. heheh pisze:

  Ciągły brak zgody

  1
  0
 19. heheh pisze:

  Mam pytanie. Czy Pan Stanisław G wszedł do rady gminy?

  2
  0
  • Racjonalista pisze:

   Nie wszedł i dobrze. Koniec wstydu. Chyba tylko rodzina na niego głosowała wa wszyscy mieszkańcy Rekszowic pokazali mu środkowy palec.

   4
   1
 20. heheh pisze:

  Gdzie można znaleźć wyniki w gminie wyborów?

  0
  0
 21. wawas pisze:

  Gdzie można znalesc wyniki wyborów na radych?

  0
  0
 22. wawas pisze:

  Czy ktoś wie gdzie te listy na rqadych?

  0
  0
 23. wawas pisze:

  Przecież tutaj był najbardziej aktywnymn radnym

  2
  1
 24. wawas pisze:

  Znaczy Pan Stanisław. Myślałem że bez problemu wszedł.

  3
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).