Inwestycje w 2018 roku bez wsparcia zewnętrznego?

W przyszłorocznym budżecie aż 9 930 024,37 zł ma “iść” na 55. inwestycji. Z prawie 10 mln zł wszystko to pieniądze z budżetu gminy. Nie ma żadnych środków zewnętrznych.

Wykaz inwestycji Gminy Konopiska w 2018 roku znajdziecie poniżej.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

9 odpowiedzi na “Inwestycje w 2018 roku bez wsparcia zewnętrznego?”

 1. Autor pisze:

  Mamy czarno na białym jak wójt chce wykończyć finanse gminy. Dofinansowanie tyle co kot naplakał, a w 99% kasa pochodzi ono z gminy! Tylko taki słaby włodarz robi taki skok na kasę gminy! Poprzednio robiono inwestycje gdzie gmina miała tylko ok. 15% w finansowaniu inwestycji, a reszta kasy pochodziła z pozabudżetowych srodkow gminy! Najsłabszy wójt dziejach konopisk! Żenada!!!!!!

  0
  0
 2. Rolnik pisze:

  w poz.9 budowa drogi dojazdowej do pól za….700 tysięcy!? stać nas na to? i to bez żadnego dofinansowania z zewnątrz???!

  0
  0
 3. Stanisław pisze:

  Robert nie wysłałeś rozpiski i gotowców. Nie wiemy czy w weekend mamy pisać i co ku chwale Napoleona!!

  0
  0
  • Cyba pisze:

   Wójt ci odpowie, co robić. Jak się schleje na imprezie to zapomni i na darmo twój wysiłek!

   0
   0
 4. Karo pisze:

  Wójt za nasze pieniądze niszczy gminę. Rzuca ponad 9 mln. zł na wątpliwe inwestycje bez udziału środków unijnych! Takich gospodarzy jest na pęczki, zarżnąć gminę i odejść! Zero wysiłku że strony wójta! Nieudacznik w każdym calu!

  0
  0
 5. Stan pisze:

  Wójt za gminne pieniądze kupuje sobie wyborców. Droga kampania za którą zapłacimy wszyscy i zapamiętamy na następne lata jak będziemy spłacać
  przez niego zaciągnięte kredyty! Zero rozsądku !

  0
  0
 6. Wyborca pisze:

  tylko ta kampania nic mu nie da

  0
  0
 7. Rolnik pisze:

  i tak se czytom ten plan i nie rozumiem? w punkcie 22 pisze wójt że chce budować świetlicę w Konopiskach (???) na potrzeby Urzędu!???
  Przecież w samiutkim centrum Konopisk, nad biblioteką jest świetlica co ją zrobili za unijne kasę! To tak dużo dzieci, mieszkańców, z niej korzysta że trza drugom pobudować?
  Jakie jest wykorzystanie tej świetlicy? Niech by nam wójt może napisał?
  a jakie to ma urząd potrzeby? mało im pokoi w urzędzie? to niech budują urząd. albo wykorzystają pomieszczenia w hali, w szkole, w przedszkolu, LOT niech idzie na stadion, a urzędnicy do tych pomieszczeń?
  Jakie pieniądze pozyskał wójt na tą budowę z unii czy z innych, nie z podatków?
  W każdy wsi Socha zrobił świetlice i jeszcze mało? a kto tam będzie pracował i za czyje?

  0
  0
  • Górniak Stanisław pisze:

   Na sesji 15. 12. 2017 zapytałem czy było robione rozeznanie zasobów lokalowych w Gminie, biorąc pod uwagę również umowy jakie mamy zawarte na użyczenie budynków na potrzeby urzędu. Wójt zamiast odpowiedzieć konkretnie czy było takie rozeznanie, mówił o potrzebie zawarcia takich umów.
   Wobec braku odpowiedzi na sesji poprosiłem o odpowiedź na piśmie. Panie Rolnik ma pan rację z tą budową urzędu, Wójt na sesji mówił o potrzebie pomieszczeń na archiwum. Można przecież dobudować następne piętro i archiwum umieścić na dole. Panie Rolnik pan ma jakąś koncepcję
   a Wójt ……………….

   0
   0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).