Indywidualne numery rachunków bankowych w gminie Konopiska

Urząd Gminy Konopiska poinformował, że od 01.01.2023 roku podatnicy (osoby fizyczne) podatku od nieruchomości, podatku rolnego i podatku leśnego posiadają INDYWIDUALNE KONTA BANKOWE, na które obowiązani są dokonywać płatności z tytułu wyżej wymienionych podatków.

Podatek od nieruchomości, rolny, leśny od osób fizycznych należy wpłacać na INDYWIDUALNY numer rachunku bankowego, który będzie podany w nakazie płatniczym.

Podatek od nieruchomości, rolny, leśny od osób prawnych należy wpłacać na konto podstawowe: nr 40 8273 0006 2001 0000 0172 0001.

Podatek od środków transportowych od osób fizycznych i prawnych należy wpłacać na konto podstawowe: nr 40 8273 0006 2001 0000 0172 0001.

Ponadto zgodnie z Zarządzeniem Wójta Gminy Konopiska nr 126/2022 z dnia 30 grudnia 2022 r. oraz na podstawie art. 210 § la ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku – Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2022 r. poz. 2651 z późn.zm.) decyzja w sprawie ustalenia zobowiązania podatkowego w podatku od nieruchomości, podatku rolnym lub podatku leśnym, w tym w formie łącznego zobowiązania pieniężnego, sporządzana z wykorzystaniem systemu teleinformatycznego, zamiast podpisu własnoręcznego osoby upoważnionej do jej wydania, winna zawierać nadruk imienia i nazwiska wraz ze stanowiskiem służbowym osoby upoważnionej do jej wydania.

W związku z powyższym nakazy płatnicze nie będą posiadały własnoręcznego podpisu osoby upoważnionej do jej wydania. /UG/Kategorie:

Jedna odpowiedź do “Indywidualne numery rachunków bankowych w gminie Konopiska”

  1. Bankowiec pisze:

    Super, tylko ile będzie pobierał prowizji bank za obsługę tych setek kont? Chyba , że za zrobi to za darmo dla gminy…

    6
    0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).