Gminie ubyło 15. Mieszkańców

Główny Urząd Statystyczny opublikował dane dotyczące ludności wszystkich gmin w Polsce, w tym gminy Konopiska. Oprócz Mstowa, we wszystkim gminach powiatu częstochowskiego wystąpił ubytek społeczeństwa. W Konopiskach było 118. zgonów przy 103. urodzeniach. Do tego, 44. pary powiedziały sobie sakramentalne TAK. Cała gmina na koniec 2017 roku liczyła 10775 osób, a powiat częstochowski 135227 osób (ubytek 441. mieszkańców).

Co ciekawe, do gminy Konopiska wprowadziło się 105. osób, a wyrejestrowało 87.

Na tle powiatu, Konopiska wyglądały całkiem dobrze. Pod względem ubytku społeczeństwa Konopiska były gorsze tylko od pięciu gmin. Dodatkowo, dwie miały identyczny bilans ubytku. Najgorzej sytuacja wyglądała w gminie Poczesna (populacja spadła o 61. osób) oraz w gminie Kłomnice (ubyło 59. osób). Odwrotna sytuacja była tylko w gminie Mstów, gdzie w ubiegłym roku przybyło trzech Mieszkańców.

Bardziej szczegółowe dane znajdziecie TUTAJ.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

5 odpowiedzi na “Gminie ubyło 15. Mieszkańców”

 1. Wyborca pisze:

  u nas tylko Aleksandria ma przyrost

  5
  1
 2. jan pisze:

  Dwóch radnych z Aleksandrii tj A.Sitek i Skoczylas oraz Ola Szcxzepanska wstrzymali się od głosu za darmową komunikacją głos wstrzymujący to tak jak przeciwny tak in zalezy na na mieszkancach pozostali radni głosowali za darmową komunikacją pSzczepanskiej to ten z małej tak widocznie kazał

  5
  3
 3. jan pisze:

  Darmowa komunkacja bo mieszkancy za nią nie płacą bo płacą podatki i to im się nalezy

  8
  4
 4. Amoralne pisze:

  Żurek za 160 tys. Znalazł sposób na komunikację! Za Żurka odśnieżanie tylko 400 tys.zl , autobusy do Dzbowa za 160 tys. Zł! Gmino co będzie dalej i o co tu chodzi?????

  4
  4

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).