Gminie Konopiska przybywa Mieszkańców

Gdyby nie Aleksandria, to gmina Konopiska miałaby ujemne saldo migracyjne. A tak w ubiegłym roku gmina Konopiska powiększyła się o 34. nowych Mieszkańców. To efekt zamieszkania kilkunastu nowych rodzin do Aleksandrii i przede wszystkim programu 500+, który zachęcił małżeństwa do powiększenia rodziny.

Jak wskazują dane Głównego Urzędu Statystycznego opublikowane przez serwis samorządowy Polskiej Agencji Prasowej, najwyższe dodatnie saldo migracji, określające różnicę między napływem a odpływem ludności, wystąpiło w 2016 r. w Warszawie (6571 osób). W czołówce gmin o najwyższej liczbie nowych mieszkańców znalazły się ponadto: Wrocław (1603 osoby), Kraków (1486 osób), Gdańsk (1244 osoby) i Rzeszów (1125 osób).

Spośród miast na prawach powiatu wysokie dodatnie saldo migracji odnotowały także: Zielona Góra (461 osób), Szczecin (279 osób), Koszalin (145 osób) i Gorzów Wielkopolski (119 osób).

Biorąc pod uwagę gminy wiejskie, najwięcej mieszkańców przybyło m.in. w podpoznańskich: Komornikach (871 osób), Dopiewie (758 osób) i Tarnowie Podgórnym (644 osoby), a także w dolnośląskiej Długołęce (844 osoby) i pomorskim Pruszczu Gdańskim (789 osób).

Gminami miejsko-wiejskimi o najwyższym napływie ludności w 2016 r. były: mazowieckie Piaseczno (947 osób), pomorskie Żukowo (930 osób), wielkopolskie: Kórnik (740 osób) Swarzędz (582 osób), a także małopolska Wieliczka (698 osób).

Z danych GUS wynika, że ujemne saldo migracji w 2016 r. dotyczyło 1569 gmin. Największy odpływ ludności odnotowano w: Poznaniu (-1967 osób), Bydgoszczy (-856 osób), Katowicach (-852 osób), Łodzi (-832 osób) i Radomiu (-813 osób).

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

2 odpowiedzi na “Gminie Konopiska przybywa Mieszkańców”

 1. Izolbu pisze:

  vivat Aleksandria

  0
  0
 2. Tutejszy pisze:

  A Żurek nie chce Wam nawet hali sportowej wybudować! Kasę za podatki chętnie inkasuje od mieszkańców Aleksandri i nalicza sobie bagatela tylko 200 tys zł! Akademicki przykład czyszczenia budżetu gminy!

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).