Gmina zadłuży się o kolejne 6 710 251,23 zł

Radni uchwalili budżet na 2018 tok. Czas przyjrzeć się przychodom gminy, które w 2018 roku wyniosą 8 960 250,23 zł. Co składa się na przychody? Przede wszystkim nowe pożyczki i kredyty w wysokości 6 710 251,23 zł. Co jeszcze? Wolne środki w wysokości 2 mln zł i zwroty z Unii w wysokości 249 999 zł.

Co składa się na rozchody? Najwięcej pieniędzy, bo aż 992 940,01 zł idzie na spłatę zaciągniętych pożyczek i kredytów. Spłaty do Unii wyniosą 824 681,91 zł, a kolejne 60 000 zł to pożyczka również do Unii.

Wychodzi na to, że przychody gminy opierają się w większości na kredytach, a rozchody na ich spłatach.

Tak wygląda gmina pod rządami Jerzego Żurka w 2018 r.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

17 odpowiedzi na “Gmina zadłuży się o kolejne 6 710 251,23 zł”

 1. Komunista pisze:

  Dokładnie, Żurek spłaca kredyty zaciągnięte przez Wójta Soche, który po 12 latach kiepskich w moim odczuciu rządów zostawił gmine z 16 mln długów ktore teraz trzeba splacac.

  0
  0
 2. Paweł Nowak pisze:

  przecież żurek chwalił się, że tylko spłacał kredyty przez trzy lata nic przy tym nie robiąc. To jakim cudem Konopiska mają zadłużenie kilkunastu milionów i przy tym kredycie możemy być pod kreską i kontrolą organów państwowych? jakim cudem żurek rozpierdzielił te dwa miliony zostawione przez sochę?

  0
  0
  • Komunista pisze:

   Socha zostawił 16 mln. Sam kosił pensje 150 000. Taka patologiczną gmine mieliśmy przez 12 lat. Zacytuj słowa żurka a nie kłam piszac swoje wypociny.

   0
   0
  • Kropeczka pisze:

   Wójt Socha zostawił ponad 7 milionów z rozliczeń projektów unijnych.

   0
   0
  • Komunista pisze:

   Zostawil smród po akcji w Gliwicach, wstyd dla gminy i 16 mln długu.

   0
   0
 3. Wyborca pisze:

  Zadłużyć, wyciągnąć gigantyczną pensje j odejść

  0
  0
 4. Górniak Stanisław pisze:

  Komunista, zarzucasz kłamstwo Panu Nowakowi pisząc:Zacytuj słowa żurka a nie kłam piszac swoje wypociny. A ja zapytam dlaczego można wierzyć Żurkowi skoro na zebraniu wiejskim w Rększowicach milcząco zaakceptował kłamstwo powiedziane przez Przewodniczącego w zdaniu: „Można się przygotować do tego tematu ale na pewno ten wniosek, który zostanie przedstawiony do budżetu na rok 2018 nie zostanie przyjęty do realizacji bo mamy salę w Aleksandrii i tam musimy skończyć to zadanie ponieważ tam jest już projekt”. A projektu nie było i nie ma. Jak chcesz sprawdzić, przeczytaj Specyfikację Istotnych Warunków Zamówienia w ogłoszeniu Przetargu na salę gimnastyczną, jest tam napisane: IV. Termin wykonania zamówienia 17.10.2020 r., w tym:
  1. Dokumentacja projektowa do 14.03.2018 r. Dla osiągnięcia własnych celów okłamano mieszkańców obecnych na zebraniu.

  0
  0
  • Komunista pisze:

   Górniak, lyknij bilobil:) nie piszemy o sali z Nowakiem tylko o spłacie kredytów po skompromitowanym wójcie Socha. Przypomne, że poprzednik w związku z wyrokiem sądu w Gliwicach nie mógł startowac w poprzednich wyborach a nastepcy zostawił manko na 16 mln które trzeba bylo sprzątac.

   0
   0
  • Wyborca pisze:

   Ale jakby wystartował to by wygrał…

   0
   0
  • Komunista pisze:

   Chyba konkurs na tynkarza roku. Jego twarz byla na kazdym plakacie Pani Magdy, poparl go jego wierny druh Jonczyk, obiecali hale na Aleksandrii i byl knockout. Dramat. Porazka w II turze. Null. Ludzie mieli go dosc i ten portal ktory ma mu pomoc wygrac wybory niestety juz mu nie pomoze. Ten ktos, kto mieni sie tu redaktorem, przy tym poziomie pisania zapewni mu porazke totalnaa.

   0
   0
  • Wyborca pisze:

   To teraz jak wystartuje to wygra. Z Żurkiem na pewno

   0
   0
 5. Górniak Stanisław pisze:

  Komunista ja skomentowałem Twój zarzut kłamstwa panu Nowakowi. Zaś temat jest o zadłużeniu. Co się tyczy sprzątania, to poczytaj budżet na 2018r, kwota długu jaka jest planowana na 2018 to 17,5 mln zł. I co Wójt zrobił wielkiego że tak chce zadłużyć gminę. Nadmienię że budowa oczyszczalni do 2022r, budowa sali gimnastycznej do 2020r,rekultywacja składowiska do 2021r. Są to jedne z większych inwestycji które będą kończone nie za obecnej kadencji.

  0
  0
 6. Karol pisze:

  W szmatławcu roznoszonym po domach wójt chciałby wykreować się na zbawcę narodu. Daleko mu do tego i nie tą drogą! Dla mnie jest to typowy cwaniaczek chcący zrobić interes życia na gminie! Gdziekolwiek pracował wszędzie musiał kończyć. Tak też było w oczyszczalni ścieków i agencji rozwoju regionalnego.. Cienki jak papier pergaminowy i do tego nie potrafiący nic ciekawego i godnego dokonac. Otrzymał po poprzedniku gminę z realnymi możliwościami dalszego rozwoju mimo zaciągniętych pożyczek na inwestycje , z których każda rodzina korzysta i gmina jest atrakcyjna dla inwestorów i przyszłych mieszkańców! Boli go ze poprzednik potrafił z tej gminy zrobić wzorcową plasowana na 5 miejscu w kraju pod względem rozwoju! Obecny od samego początku szuka ty tylko trupów w szafie. Poprzednik odchodzac zadbał by gmina mogła w przyszłości otrzymać 10 milionów złotych na drogi ,które ucierpiały w powodzi. Z tego kapitału zrobiona została droga na Hutki i inne pomniejsze zadania drogowe. Pozostałe zadania na drogach powiatowych i wojewódzkich robione są tak jak za poprzednika we współpracy z samorządami! Wójt żadnej Ameryki nie odkryl, tylko robi to co mu poprzednik zostawił.Obecnie w budżecie na 2018 rok chce po chmasku zostawić długi aby nikogo nie ciągnęło do startowania na wójta! Pieniędzmi z kasy gminnej bez większego uzasadnienia podnosi pensje. W żadnym samorządzie nie dokonują się takie marnotrawstwo! Jest to jego pomysł aby kupić sobie głosy w przyszłych wyborach! Ten pan ma tylko jeden cel zniszczyc gminę !

  0
  0
  • Niewiadow pisze:

   Karol ale ty gówno masz w głowie. Piszesz o piątym miejscu sprzed kilkunastu lat a potem co było? Napisz ze gmina przez ostatnie lata była na miejscu powyżej 1500 poczytaj trochę rankingów to zobaczysz że przez ostatnie 2 lata jest poprawa. Żurek gminy dobić nie musi bo miał za co żyć do tej pory a pensje to sobie Socha doj… bał że prezydent miasta może zazdrościć. Poza tym mam Ci przypomnieć kto był odpowiedzialny za inwestycje jak Socha był wójtem. Socha nie wiedział nawet co to przychód i rozchod.

   0
   0
  • Karol pisze:

   Niewiadow , masz rację pensję to sobie do…bał Żurek, mało mu był ,150 tys. to naliczyl sobie 200 tys. złotych. Cudotwórca w rozdawaniu kasy gminnej! On był odpowiedzialny za codzienne wyjazdy w delegację i przyjazdy do gminy jako ostatni urzędnik. Nierób i nic więcej! W rankingu gmin Konopiska otrzymały tytuł 5 gminy w kraju w 2014 roku! Na uroczystym wręczeniu był Pan Górniak i Pani Sekretarz!
   Niewiadow tak jak kłamiesz ludzi w gazecie , tak samo tutaj mijasz się z prawdą! Starość w twoim wydaniu ma tą wade, że wiele rzeczy nie pamiętasz, albo za dużo pijesz! Takich ludzi gmina nie potrzebuje!

   0
   0
  • Komunista pisze:

   Karol, Gorniak tez jest stary, moze tez co nieco lubi, nie obrazaj takich ludzi. Ty tez bedziesz stary:)

   0
   0
  • Paweł Nowak pisze:

   bo to wszystko propaganda jest z urzędu

   0
   0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).