Gmina weźmie kolejny kredyt na ok. 1,8 mln zł!

Szykuje się kolejny duży kredyt dla Gminy Konopiska. Wójt Jerzy Żurek i rada gminy chcą zadłużyć Gminę Konopiska o kolejne 1 773 691,29 zł. Tyle własnie wynosi deficyt budżetowy, który ma być pokryty pożyczkami i kredytami.

Wójt nie ma pomysłu w jaki sposób zdobyć pieniądze. Najlepiej jest brać kolejne pożyczki.

Poniżej projekt uchwały, która zostanie uchwalona głosami radnych od Wójta na najbliższej sesji Rady Gminy Konopiska.

PAWEŁ GĄSIORSKI

zmiany-budzet1 zmiany-budzet2Kategorie:

10 odpowiedzi na “Gmina weźmie kolejny kredyt na ok. 1,8 mln zł!”

 1. Wianek pisze:

  No cóż, z czegoś należy spłacać tak wysokie pensje. Zapytałem ostatnio znajomego, czy potrafi wymienić jakieś inwestycje w naszej gminie za czasów Żurka. Długo się zastanawiał i nic nie odpowiedział. To chyba znak jego wójtowania.

  0
  0
 2. Kamil pisze:

  to co zrobili z tymi 5 milionami!?

  0
  0
 3. Janusz pisze:

  Po czynach go poznajemy!
  WÓJT musi odejść, póki jest jeszcze nie za późno

  0
  0
  • Czarny Piotruś pisze:

   a gdzie są ci co tak krzyczeli (z Aleksandrii głównie) o ogromnym!!zadłużeniu gminy przez poprzednika. Brał kredyty do środków unijnych i budował, budował. Ile to dróg zrobił w Aleksandrii i nie tylko? a ten bierze niepotrzebnie kredyt a nic nie robi?! to po co?
   Niech ta księgowa albo niedo-rzecznik podadzą ustawę że gmina musi wziąc kredyt na te 1,7 miliona!

   0
   0
 4. Dawidosu pisze:

  Tylko pogratulować tak wspaniałego wójta

  0
  0
  • PPanowie Radni czas zastanowić się na poczynania WOJTA .Gmina wpadnie w tarapaty i co będzie???? pisze:

   Panowie Radni czas zastanowić się na poczynania WOJTA,Gmina w padnie w spiralę zadłużenia i będzie ogromna BIEDA i brak inwestycji , co oznacza ZACOFANIE !!

   0
   0
 5. Paulina Skowrońska pisze:

  uuuu! to już jest przegięcie. Dostali w spadku po poprzednikach sporo ponad 5 milionów! Chwalili się nadwyżką w budżecie. Nie inwestują i lekką ręką odrzucają pieniądze unijne (np.na oświetlenie czy drogę). A teraz biorą kredyt na załatanie dziury budżetowej!
  Owszem poprzednia władza zaciągała pożyczki i kredyty, ale na inwestycje! najczęściej na wkład własny do projektów płaconych z unii. Na drogi, stadiony -boiska, halę. na dofinansowania w szkołach i przedszkolach.
  Na budowę kanalizacji!
  A ci?
  Czy tzw.niedo-rzecznik wójta zabierze głos w tej sprawie? co się stało z pieniędzmi co spłynęły z rozliczeń projektów poprzedniej władzy albo które poprzednia władza wam zapewniła?
  Co na to bezradni radni?!

  0
  0
 6. Maciek pisze:

  Zadłużyć gminę i odejść niech się inni martwią………….jak tak można Panie wójcie coś trzeba zrobić aby było lepiej nie tylko kredyty nie po to głosowano na Pana

  0
  0
 7. Górniak Stanisław pisze:

  Rozdział 75095 pozostała działalność – zwiększenie wydatków o kwotę 54 382,50zł wydatki związane z wynagrodzeniami pracowników interwencyjnych. Czyżby to były konsekwencje oczyszczania pni i usuwania korzeni przy drodze Hutki – Rększowice, zgodnie z oświadczeniem wójta, cytuję: Gmina nie przewiduje karczowania pni, natomiast w ramach prac publicznych wykonywanych przez pracowników gospodarczych Urzędu Gminy, pnie zostaną, oczyszczone, a korzenie w miarę możliwości wycięte. To się nazywa gospodarność , w wydaniu naszych władz. Jak już pisałem, zapłacono firmie za renowację rowów, inspektorowi za niedopilnowanie inwestycji, pracownikom gminy za czyszczenie pni których tam nie powinno być, no i wójtowi który to zlekceważył, mimo że jeszcze przed odbiorem o tych niedociągnięciach informowałem, w złożonych kilku interpelacjach i nie tylko, na sesjach i komisjach również. Każda moja uwaga jest odbierana przez wójta jako działalność na szkodę gminy i jako zapora w porozumieniu na szczeblu wójt i instytucje wyższe.

  0
  0
 8. Górniak Stanisław pisze:

  Dawniej też brano kredyty, ale widać było że w gminie się budowało. A teraz co? W tym roku zakończenie budowy Wozowni OSP w Aleksandrii tylko że bez utwardzonego dojazdu, bo ktoś kazał usunąć z przetargu, na moje pytanie dziś na komisji nie dostałem odpowiedzi. Ale można się domyślić. Ale dokonano oszczędnośći!!!!!!!!!!! brawo- Kostka brukowa była zakupiona.
  Jak tu nie wierzyć w stwierdzenie ; Czego się dotknie to spieprzy.

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).