Gmina weźmie kolejne kredyty na 1,8 mln zł!

Na ostatniej sesji radni Rady Gminy Konopiska uchwalili uchwały pozwalające na kolejne kredyty i pożyczki, które Wójt Jerzy Żurek zaciągnie w imieniu gminy. Pierwszy to kredyt w wysokości 430 820,16 zł pójdzie na budowę oczyszczalni ścieków i kanalizacji sanitarnej w aglomeracji Konopiska etap I. Kolejne to: budowa chodnika w ciągu dróg powiatowych nr 1022 S i 1052 S w m. Hutki, gmina Konopiska – 270 711,00 zł, budowa chodnika w ciągu dróg powiatowych nr 1051 S w m. Aleksandria ul. Gościnna etap I, gmina Konopiska – 181 374,00 zł i odbudowa stanu pierwotnego jezdni i pobocza drogi powiatowej 1050 S w m. Walaszczyki, gmina Konopiska – 167 213,00 zł. Te trzy inwestycje realizuje Powiat Częstochowski.

Następnie gmina weźmie kredyty na:
– projekt budowy chodnika w ciągu drogi wojewódzkiej nr 907 w miejscowościach Konopiska i Korzonek – 119 400,00 zł (inwestycja realizowana przez województwo śląskie)
– budowa chodnika w ciągu drogi wojewódzkiej nr 904 w miejscowości Aleksandria – etap II – 304 324,00 zł (inwestycja realizowana przez województwo śląskie)
– projekt budowy ciągu pieszego i pieszo-rowerowego w ciągu dróg wojewódzkich nr 904 i 907 w Konopiskach – 35 055,00 zł (inwestycja realizowana przez województwo śląskie)
– przebudowa drogi gminnej ul. Skośna w Konopiskach – 157 195,36 zł (inwestycja realizowana przez gminę)
– budowa chodnika przy drodze gminnej w miejscowości Wąsosz – 134 833,67 zł (inwestycja realizowana przez gminę)

Łącznie zostaną zaciągnięte cztery kredyty na kwotę 1 800 926,19 zł. Gdy weźmiemy pod uwagę kredyt na 2 577 433,39 zł na sfinansowanie deficytu budżetowego oraz zadłużenie gminy w wysokości 10 620 169,65 zł (stan na 30 czerwca 2017 r.), to łączne zadłużenie na koniec roku przekroczy 15 mln zł (z odsetkami).

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

13 odpowiedzi na “Gmina weźmie kolejne kredyty na 1,8 mln zł!”

 1. Paweł Nowak pisze:

  tym samym Żurek strzelił sobie w kolano i udowodnił, że bierze tyle kredytów by jego następca musiał je spłacać. Ciekawa taktyka na rok przed wyborami

  0
  0
 2. Kopamnia pisze:

  Zadłużyć i odejść to jego cel

  0
  0
 3. Krajan pisze:

  Wójtowi brakuje pomysłu na prowadzenie gminy, teraz bierze się za zadłużanie gminy. Najłatwiej jest mu brać kredyty, bo nie potrafi pozyskać środków na duże inwestycje! Oby tylko przez ten ostatni rok nie zadłużył na maxa gminy!

  0
  0
 4. TWAgent pisze:

  Musi zrobic.inwestycje, zadluzy gmine na 16 mln, dostanie zakaz sprawowania funkcji i bedzie musial odejsc. A nieee. To juz bylo, ludzie pamietacie??:)

  0
  0
 5. Luzak pisze:

  Nieudacznik znany jest tylko z chamstwa i msciwosci ,podobnie jak na tym forum agent! Obydwaj mają obsesję na tych co piszą prawdę!

  0
  0
  • ola pisze:

   nie zgadzam sie z toba luzak bo jesli chodzi o tego Wojta to nie ma nic z chamstwa ani msciwoscia bo gdyby byl msciwy to poprzednicy by odpowiedzieli za swoje dzialania a tak to jezdzicie po nim jak po psie troche szacunku no ale to trzeba miec w krwi

   0
   0
  • Zofia pisze:

   ola, opamiętaj się con za głupoty wypisujesz! Zurek jak nastał zaraz zatrudnił specjalnych, Swoich kontrolerów! żeby znależli te “haki” jakie mu zostawili poprzednicy!! I znaleźli g…. Zaraz przyszła kontrola z regionalnej izby obrachunkowej co sprawdziła wszystko za poprzednie 4lata. I znaleźli …takie samo g… Zadłużenie gminy było na bezpiecznym poziomie, co stwierdziły wszystkie kontrole i sam twój ulubieniec w gazecie!!! A za to poprzednik zdobył dla gminy dobrą opinię,dobre notowania w rankingach i …104 miliony!!a ten wójt tylko jęczy.więc nie pisz kłamstw.

   0
   0
  • TWAgent pisze:

   Zwykly mieszkaniec nie wie nic o kontrolach i takich szczegolach. Kim jestes? Radna, radny, pracujesz w gminie? Smialo, niech ludzie wiedza komu tak bardzo zalezy, bo na.pewno nie.jestes bezstronnym zwyklym mieszkancem.

   0
   0
 6. świadek pisze:

  prawie wszyscy w gminie wiedzą o kontrolach,tylko ty nie wiesz, albo rżniesz głupa. Wójt na zebraniach o tym trąbił.

  0
  0
  • TWAgent pisze:

   Sluchaj, 98%mieszkNcow nie chodzi na zebrania i nie wie. Ludzie za to wiedza ze.jestescie wraz z redaktorem milosnikami poprzedniego wojta, a przez ten portal ten pan z dnia na.dzien traci glosy. I dobrze:)

   0
   0
 7. Spoko pisze:

  Słuchając wójta , czytając na tym forum agenta, to mamy obraz, jak wójt manipuluje opinią o gminie i swoim nieróbstwie. Kto tylko widzi jego niedociągnięcia i wpadki to zaraz wójt widzi osoby z poprzedniej kadencji. Wójt to człowiek wyjątkowo słaby, wszędzie widzący spiski, trupy z szafy, a tak normalnie to jest cieniarzem , nie potrafiącym nic konkretnego zrobic.

  0
  0
  • TWAgent pisze:

   Ja mam takie samo wrazenie czytajac artykuly Pana Gasiorskiego. Hmmm. Lud rozsadzi kto ma racje.

   0
   0
 8. Robert pisze:

  Kasa jest ,zrobić tylko zrobić, spis powieszchni mieszkalnych ,pod działalność a nie w pywnicach szyją i płacą 200zł podatku a powinni 1200zł.I kasa będzie jak PIS uszczelnił przekręty paliwowe tak w SAMYCH KONOPISKACH jest to samo

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).