Gmina weźmie 6,5 mln zł kredytów. Będzie rekordowe zadłużenie!

Tegoroczny budżet będzie pod pewnym względem rekordowy. Nie przypominam sobie, by kiedykolwiek było tak ogromne zadłużenie. Tylko w tym roku zadłużenie gminy Konopiska wzrośnie o 6 578 920 zł, przy planowanych dochodach w wysokości 49 639 492,31 zł i wydatkach 55 281 771,58 zł. Sam deficyt wyniesie 5 642 279,27 zł. Wiecie co to oznacza? Oznacza to, że Wójt Jerzy Żurek, nie wierzył w to, że wygra wybory i na “minę” chciał wsadzić swojego przeciwnika. Żurek wygrał i rekordowo zadłuży gminę.

Tylko w tym roku gmina planuje zaciągnąć ogromny kredyt – 5 642 279,27 zł na spłatę deficytu oraz 936 640,73 zł na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu emisji papierów wartościowych oraz zaciągniętych kredytów i pożyczek. Kwota długo wzrośnie do rekordowego poziomu 19 157 959,03 zł.

Budżet gminy możecie przeanalizować TUTAJ.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

7 odpowiedzi na “Gmina weźmie 6,5 mln zł kredytów. Będzie rekordowe zadłużenie!”

 1. Obserwator pisze:

  i gdzie są te wszystkie ujadające pieski jakie to “straszne” zadłużenie zrobił poprzedni wójt?! ten też bierze kredyty na uzupełnienie pozyskanych środków spoza budżetu?
  A swoją drogą wójt tylko proponuje, a uchwałę głosuje rada…. Czyli radni (bezradni)? Ciekawy jestem opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej….

  22
  0
  • Wyborca pisze:

   Posadki dla zonek zrobiły swoje i już opozycji nie ma. Jak można tak zadłużać gminę w której się mieszka?

   15
   0
 2. Mieszkaniec pisze:

  Radni bezradni ale po 800 PL mają.ŻENADA

  6
  0
 3. konopiszczanin pisze:

  Nieroby zafundowały ludziom podwyżki wszystkiego począwszy od śmieci i podatku … i oczywiście nie zapomniały o sobie sobie – sobie podwyższyli DIETY –

  24
  0
 4. Sąsiadka pisze:

  a gdzie jest ta wielga pani skarbniczka?!

  18
  0
 5. Foxy pisze:

  Gmina taką piękną drogę zafundowała do przyszłej oczyszczalni ścieków rybnych pana H. w Hutkach ze teraz ten superinwestor dobrodziej pewnie ochoczo charytatywnie wesprze jej budżet. Tak jak wsparł Hucian dając im pracę. Tylko szkoda ze nie znam żadnego…

  11
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).