Gmina weźmie 4 619 300 zł pożyczki – kredytu w 2017 roku!

Jest już propozycja budżetu gminy Konopiska na 2017 roku. Gmina osiągnie dochody w wysokości 38 861 937,22 zł, przy wydatkach 41 017 608,32 zł. Jest to budżet bardzo bezpieczny, bez żadnych większych inwestycji.

Gmina w 2017 roku zamierza zaciągnąć 4 619 300 zł kredytów i pożyczek.

Pokrótce będę publikować najciekawsze fragmenty z nowego budżetu.

Poniżej informacja o pożyczkach.

PAWEŁ GĄSIORSKI

pozyczka2017Kategorie:

32 odpowiedzi na “Gmina weźmie 4 619 300 zł pożyczki – kredytu w 2017 roku!”

 1. Paweł Nowak pisze:

  Niech bierze kredytów jak najwięcej, byle z dobrym skutkiem dla mieszkańców. Po dwóch latach jego rządzenia nic nie widać. Jakby facet siedział i nic nie robił.

  0
  0
  • Z wsi pisze:

   Jak ktoś powiedział , lyń i ma jeszcze najwysza kasę ze nic nie zrobił, tylko durzo picu i gadki bez pokrycia. Wynoha z takim wojtem.

   0
   0
 2. Obserwator pisze:

  Przecież tak jest gdyby nie inwestycje za Sochy to nic by się nie działo. Wstyd bo kiedyś były duże szansę stać się dużym zapleczem Częstochowy ale teraz to zaczną ludzie uciekać.

  0
  0
 3. Tutejszy pisze:

  Facet siedzi i nic nie robi ku lepszemu. Teraz działki ciekawe za ile sprzeda, przecież trzeba skąd mieć kasę na niemałą pensyjke. Najgorsze stadium kiedy majątek gminy sprzedaje się i nic nie inwestuje. Pensja to nie inwestycja!

  0
  0
 4. z hutek pisze:

  Jak nie widzicie inwestycji to albo kupcie sobie okulary, albo ruszcie tylek z ul. małej, bo stamtąd całej gminy nie obejrzyjcie.

  0
  0
 5. Paulina Skowrońska pisze:

  Gmina planuje w tym roku zaciągnąć kredytów na 4 619 300 tysięcy. Na rok 2015 poprzednicy planowali tylko 1 528 486,92.
  Do spłacenia kredytów z lat poprzednich zostawili Żurkowi tylko około 200 tysięcy złotych. No i obligacje, no ale chciało się hali. Straszny krzyk w kampanii wyborczej podnosili co niektórzy, że “straszne” zadłużenie! gminy, ale przy ogromnych inwestycjach każdego roku przez 12 lat!
  Na koniec 2014 roku poprzednicy planowali, że zadłużenie gminy wyniesie, mimo wielu inwestycji, 16 milionów. Aktualna władza planuje na koniec 2017 roku też 16 milionów.
  I jakoś nie słychać krzyków?!
  Bo to Żurek robi to zadłużenie? nie robiąc tak wielu inwestycji? a właściwie niewiele robiąc?
  Na 2015 rok przekazali Żurkowi plan inwestycji na prawie 8,5 miliona złotych.
  Na 2017 planuje się inwestycje tylko za 7 808 461,54 złotych.
  I to Żurek jest cacy a Socha był be?
  Ot, zakłamanie niektórych ludzi sięga zenitu.

  0
  0
  • z hutek pisze:

   Paulina obudź się i zapytaj ludzi którzy odwiedzili to forum! Myślisz że nie wiedza po co powstało i jakie są powiązania ? Jak ktoś pluje pod wiatr to jest ryzyko że sam się opluje. Ludzie w wyborach ocenia a nie Pan któremu marzy się władza i grupa jego slugusow.

   0
   0
 6. Paulina Skowrońska pisze:

  no i co napisałeś mądrego “z hutek”? NIC. To Ty na tym forum plujesz jadem i nienawiścią. Zero merytorycznej treści. To co napisałam to FAKTY.

  0
  0
  • z hutek pisze:

   Ja też napisałem fakty. W politologii to jest tzw brudna kampania, ale zazwyczaj takie osoby wyborów nie wygrywają. Ja nikogo nienobrazilem swoim.wpisem tak jak.wy to notorycznie robicie. Zobacz najpierw jak piszą twoi kolesiowie powyżej. To nie są postronni ludzie bo każdy pod innym nickiem ma identyczne teksty. Najlepszy jest radny Górniak. Piszę z minimum 4 nikow!

   0
   0
 7. Górniak Stanisław pisze:

  To pokaż te identyczne teksty. I nie kłam że piszę z 4 nicków, o nie doczytałem, to ty się przyznajesz do tego. mnie się zdarzyło raz kiedy pisałem z nieswojego urządzenia, za co zaraz przeprosiłem i sprostowałem.
  I o co masz pretensje do Forum. Powstało aby o popełnianych błędach i zachowaniach władzy dowiedzieli się mieszkańcy.
  Dlaczego na stronie gminy nie można umieścić uwag, czego obawia się władza. Zobacz jak to w innych gminach pięknie funkcjonuje, nie trzeba daleko szukać, np. Gmina Kruszyna w naszym powiecie, na wiele pytań zadawanych przez Ciebie miał byś odpowiedzi.

  0
  0
  • z hutek pisze:

   Chyba nie muszę uczyć Pana czytać. Proszę zobaczyć wpisy Pana kolegów. W mojej prywatnej opinii na forum udziela się 5 czy 6 osób piszących z różnych nikow, a cel jest jeden- bezmyślna krytyka władz gminy. A Pan Panie radny, Polonista, lisica, Stańczyk, i Stanisław Górniak. Panie radny jak się robi takie rzeczy to nie można się wstydzić. Ja mam Panie radny jeden nick i jak Pan widzi dużo wpisów, nie prowadzę że sobą sztucznych dyskusji.

   0
   0
  • z hutek pisze:

   W gminie Kruszywa najwidoczniej nie mieszka człowiek który brudna kampania próbuje zostać wójtem. Miał Pan już problem ze zrozumieniem co pisze.więc dodam że nie pisze o panu.

   0
   0
  • Rozsądny pisze:

   Panie radny, zachowanie pismaka z hutek to nic innego jak tylko jątrzenie i pisanie klamstw. Wójt że swoimi pomazancami chce oczyścić zły wizerunek , który sam sobie buduje poprzez swoją chamowatosc do osób, które mają inne spojrzenie na tematy gminy. Chcą wszystkich zastraszyć ! Typowe metody służb mundurowych. Cz ta władza buduje nam demokrację?

   0
   0
  • z hutek pisze:

   Hehehe.. Wy cały czas z tym rzecznikiem:) jaka wy budujące demokrację?? Każdy kto ma inne zdanie, uważa że pewne rzeczy są dobre jest przez was odrzucane inwektywami i podejrzewany o pobieranie pieniędzy za pisanie na forum. Ja to jestem ciekawy jaki interes wprowadzeniu forum ma Pan Gasiorski? Piszę Pan hobbistycznie? Charytatywnie? Warto napisać czytelnikom czy robi Pan to społecznie czy też otrzymuje wynagrodzenie?

   0
   0
 8. Górniak Stanisław pisze:

  zhutek a o kim piszesz, nie wypieraj się jak żaba błota, przeczytaj swój wpis z godz. 15,44. I co ma wspólnego umieszczenie na oficjalnej stronie gminy zakładki >forum< z zamieszkiwaniem w tej gminie poprzedniego wójta. Znów zmieniasz temat nie ustosunkowując się do mojego prostego pytania. Ja dałem przykład jak w innych gminach ułatwiono dostęp do informacji i umożliwiono wypowiedzieć się mieszkańcom, są to również cenne informacje dla władz. Stąd moje pytanie: czego boi się władza? I dodam że nie wstydzę się żadnego wpisu, gdyż zawsze staram się pisać prawdę.

  0
  0
  • z hutek pisze:

   A ja napisałem w moim wpisie poprzedni wójt? NIE! Skoro Pan tak pisze wszystko jasne
   jasne! Poza tym stara się Pan pisać prawdę? Myślałem że Pan pisze. Dramat.

   0
   0
 9. z hutek pisze:

  Nom i widzę że teraz Panie radny narada ze sztabem? Za dużo Pan napisał i teraz jest problem. Ludzie się dowiedzieli:) tak mi się nasunelo ale pewny nie jestem- poprzednia władza też nie dała forum na stronie- teraz się Pan dopiero obudził i zauważył? To jest obłuda w czystej postaci:(

  0
  0
 10. Z Hutek 2 pisze:

  Ludzie obudzcie się w końcu przestańcie pisać że z Hutek to piszą same oszolomy i ogólnie chce powiedzieć że w Hutkach niewielu już prawdziwych sojuszników wójta który zawiódł wyborców i okazał się zwykłym leniem który oprócz pobierania swojej wysokiej pensji nic nie robi i w d…. ie ma rozwój gminy Wójcie obejrzyj swoje obietnice na YouTube-przedwyborcze a potem przejrzyj jak powinna wyglądać nowoczesna gmina którą nam obiecywales

  0
  0
 11. Paulina Skowrońska pisze:

  owszem, w artykule jest nieścisłość, redaktor podał kwotę wydatków bieżących co jest mylące, ale…ad rem. Pani/e “z hutek” wejdź na bip gminy Konopiska porównaj sobie projekty budżetów, i przestań zarzucać mi kłamstwo. To są dokumenty przyjmowane przez radę i przesyłane dalej do organów nadzorczych więc prawdziwe!
  Nie wiem o jakich kolegach (moich?) piszesz, nie interesuje mnie to. Interesuje mnie los i kondycja finansowa gminy, to co się w niej dzieje, zaprzepaszczanie dorobku kilkunastu lat grupy pracowitych ludzi. Można ich nie lubić, zgoda, nie ma przymusu lubić wszystkich, ale świństwem jest opluwanie ich pracy i dorobku na rzecz ludzi. Jeśli nie potrafi się samemu to przynajmniej nie opluwać innych, co ty robisz na tym forum nagminnie i wyłącznie.
  Nie podajesz żadnych faktów, nie tworzysz dobrej atmosfery tylko “najeżdżasz” na jedynego Radnego, który ma odwagę wytykać nieudolność tej władzy.

  0
  0
  • z hutek pisze:

   Paulina, ja ci kłamstwa nie zarzuciłem, o brudnej kampanii pisałem ogólnie, bo mam prawo mieć swoje zdanie. ja tworzę atmosferę??? Trochę obiektywizmu. Jakikolwiek nie byłby wpis, tutaj cały czas każdy pluje na władze. Ja nie mam żadnego interesu tu pisać, ale mnie to wkurza! Autor do każdego wpisu nawet o leśnikach dodaje swoje przemyślenia, zawsze na nie. A później ludzie piszący z kilku nikow wklejam szabkony- przeczytaj i zobacz że pod każdym.artykułem piszą to samo.Piszesz mądrze ale nie udawaj że nie wiesz co się tu dzieje. Ja nie jestem idiotyczne i mam szacunek dla poprzedniejnwladzy za to co zrobiła. Na.zurka nie głosowałem ale mam dość polityki na wiejskiej: jak nie klub ośmiorniczek to religijna.sekta smoleńska. Wygodnie tak być nie powinno a na tym portalu właśnie tak się dzieje. Od czytania tego co tu jest aż się ulewa. A Pan.radny bawi się w pisanie z kilku nikow- to pytam po co? Radni nie są od takich zabaw tylko od działania.

   0
   0
 12. Anna Misiak pisze:

  Z przykrością stwierdzam, że muszę się zgodzić z Panią Pauliną Skowrońską (nie mylić z podszywającą się Pauliną Skowińską).

  0
  0
  • z hutek pisze:

   Pani Paulina ma rację w jednym- za poprzednika w gminie wydarzyło się bardzo wiele.dobrych rzeczy, do tej pory korzystamy, ale to co się tu wyprawia to skandal. Ja nie mam nic do poprzedników, ale ludzie- trochę umiaru! Jak bedzienkleska.suszy to też.wina zupka? To nie PO-pis!

   0
   0
 13. z hutek pisze:

  Teraz nie wiem też w sumie jak pisać? PAULINA CZY BRYGIDA, bo nikow ta pani ma chyba więcej niż jeden:)

  0
  0
 14. Z korzonka pisze:

  Czy to prawda, że wójt to człowiek PO? Czyżby już został przechrzta? Partia załatwiła mu pracę w oczyszczalni potem w agencji rozwoju a na koniec obecna władza miasta podziekowala mu. Z bezrobotnego wystartował na wójta i wyborcy dali się nabrać ! Mają co chcieli!
  Ps. Jeśli było inaczej to chętnie zapoznam się z prawdziwym info!

  0
  0
  • z hutek pisze:

   Hehehe.wy jesteście jak dzieci:) udajecie niezorientowanego teraz, a za chwilę napisze ktoś kto potwierdzi, później dwa wpisy hejtujace i znów propaganda gotowa. Podłączenie się pod pytanie! Co teraz robi poprzedni wójt?

   0
   0
  • z hutek pisze:

   Wszyscy go znają, klepka po plecach i boję się myśleć gdzie jeszcze a nie wiecie co robi?

   0
   0
 15. Ala pisze:

  Ale popis mądrości z hutek , pewnie doladowales po szyjkę i trach! Nie myślałem ,że z ciebie taki boidupa, szef wywalił by cię przy złej odpowiedzi!
  Czyżby wójt mial problem ze swoim cv?

  0
  0
 16. z hutek pisze:

  jak na razie to ty robisz tu zamieszanie, rozumiemy, że takie twoje zadanie. Baw się dalej.

  0
  0
 17. Górniak Stanisław pisze:

  z hutek sądząc po ilości wpisów i ich jakości nie trzeba być lekarzem by stwierdzić że masz obsesję. Dokładnie połowa komentarzy pod powyższym tematem jest twoich. To jest uleczalne.

  0
  0
  • z hutek pisze:

   Ja piszę z jednego nicku, Pan ma kilka więc nie widać:) to jest moje ulubione forum, więc sobie pisze. Lubicie mnie, część nawet kocha, nie mogę was zawieść:) a miała być taka piękna czarna kampania, prawda? To nie czasy PRL więc się nie udało:)

   0
   0
  • Iwan pisze:

   widzi Pan Panie Górniak, że wszyscy piszą temu z hutek, że on miesza że bełkoce i szczeka, a ten odwraca kota ogonem, że to Pan. Do niego nic nie dociera. Jak Pan pisze, to jest uleczalne, ale jemu widać z tym dobrze. Za grosz honoru. On nic innego chyba nie robi tylko gdzie, pod jakimkolwiek artykułem pojawi sie wpis, z hutek KILKOMA wpisami już bełkocze bez sensu i wszystko przekręca! wszystko odwrotnie, a jak już nie ma o czym bełkotać to czepia się pan śledczy nicków! Oj, boli prawda, boli. judasze tak mają.

   0
   0
 18. Górniak Stanisław pisze:

  Mam twój bełkot gdzieś. Pisz dalej swoje bzdety dla tych co cię kochają.

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).