Gmina wciąż nie rozwiązała problemu transportu publicznego w 2018 roku!

Zbliża się Nowy Rok, a gmina wciąż nie ma uregulowanej komunikacji publicznej. Rozmowy z PKS-em dla wielu gmin, w tym dla gminy Konopiska, skończyły się fiaskiem. Na razie Wójt Jerzy Żurek nie ma żadnego wyboru. Musi korzystać z usług firmy, której autobusy potrafią nie przyjechać na przystanek po ludzi, mimo iż są w rozkładzie jazdy.

Problem był, problem jest. Żurek jak na razie nie ma żadnego pomysłu jak go rozwiązać. Tym bardziej, iż zgodnie z ustawą od 1 stycznia to gmina powinna zapewnić transport na swoim terenie.

Najlepiej jest nic nie robić i milczeć w tym zakresie. Zwróćcie uwagę, że nie ma żadnego komunikatu w tej sprawie ze strony Wójta i Urzędu Gminy Konopiska.

Jak będzie od Nowego Roku? Czas pokaże. Na dziś, na teraz, nie ma żadnej umowy na komunikację publiczną w gminie Konopiska.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

19 odpowiedzi na “Gmina wciąż nie rozwiązała problemu transportu publicznego w 2018 roku!”

 1. Wyborca pisze:

  bo żurek zostawia to losowi. co ma być to będzie

  0
  0
 2. Paweł Nowak pisze:

  Czy są w ogóle prowadzone jakieś rozmowy z innym przewoźnikiem?

  0
  0
 3. Kazior pisze:

  Podsycacie temat przecież wszyscy wiedzą że pks wygra będzie jak dotychczas wszyscy będą zadowoleni

  0
  0
 4. Niewiadow pisze:

  Skoro Pawełek piszesz ze nic się nie dzieje to znaczy że gówno wiesz albo cię dupiato poinformowano. Napisz chociaż jeden argument na poparcie twoich domysłów. Był problem na początku września i niestety to wina samego PKS tak jak na przykład PKS Lubliniec gdzie przedsiębiorstwo postanowiło poinformować samorząd na kilka dni przed decyzja. Więcej rzeczowosci.

  0
  0
 5. najs pisze:

  Pawełku poza tym na stronie PKS jest informacja że dementują plotki wszystkie … że PKS będzie nadal kursował.

  a Wybiórcza pisze podobnym stylem do Ciebie, że na Aleksandrie nie przyjechał autobus… no cóż nie pierwszy i nie ostatni, taka jest obecna sytuacja przewoźnika i trzeba przecierpieć, wójt nie ma nic do tego …

  Zainteresował byś się wandalizmem w Aleksandrii przy kapliczce lepiej..

  0
  0
 6. Mercy pisze:

  Gmina dofinansowuje kursy na swoim terenie i tutaj nie pomoże czy dołoży milion czy dwa bo PKS po prostu nie ma kierowców a tego się nie da przeskoczyć. Skomunikowane gminy przez MPK to koszt połowy budżetu gminy. Problem jest nie tylko w Konopiskach ale w Starczy, Kamienicy i wszędzie gdzie PKS dostarczal usługę. Co mają powiedzieć mieszkańcy takich gmin jak Lelow, Miedzno czy Łobodno gdzie jest jeden lub dwa kursy do Częstochowy.

  0
  0
  • Pasażer pisze:

   Można wiedzieć skąd ma Pan informacje że “Skomunikowane gminy przez MPK to koszt połowy budżetu gminy” ?

   0
   0
 7. Pasażer pisze:

  Ludzie, którzy sądzą, że nie ma problemu z PKSem chyba w ostatnim czasie nie korzystali z jego usług. Wyjazd jak i powrót z Częstochowy to czysta loteria i nie raz czekałem godzinę czasami nawet dwie żeby wrócić do domu. A Wójt powinien rozważyć podpisanie umowy z MPK.

  0
  0
 8. Mercy pisze:

  Twój komentarz oczekuje na moderację – co to za gówno Pawełek? Dziecinada

  0
  0
 9. Uwaga pisze:

  Wójt to już ograna karta! Nic nie zrobił w tej kadencji, drogi wybudował starosta i wojewoda! Po nim pozostaną tylko wiaty przystankowe! Zaprzepascił duże pieniądze z unii! Razem z broszka zajmowali się imprezami ochlaj party np. w hutkach miód i malina! Rozdali sobie pieniadze na wynagrodzenia. Cała prawda po tych nieudacznikach taka zostanie!

  0
  0
 10. Komunista pisze:

  Miod malina:)

  0
  0
 11. Pytam pisze:

  a poprzedni wójt, ten podobno zły wg niektórych, chciał zacząć tworzyć własny nasz transport. Zostawił Żurkowi gotowe wnioski o ogromne dofinansowania z unii na centrum przesiadkowe. To by już był początewk. Ale Żurkowi się nie chciało za tym pochodzić, popracować, i zrezygnował! No to teraz mamy! A jak prowadził kampanię to krzyczał jak to on załatwi i pksy i 30-kę! A załatwił g…o!

  0
  0
 12. Paulina Skowińska pisze:

  Pawełku zebys tylko nie musiał niedługo prostowac i chwalić wójta za transport bo radni uchwalili uchwałę dotyczącą transportu i może będzie kłopot bo trzeba będzie na pisać ze jest ok i ludzie zadowoleni . Uwaga jak to ma nasz wójt dobrze ma wojewoda i starosta pytają go gdzie zrobić drogę a może chodnik sami mu robią takich znajomości nie miał żaden jego poprzednik to należy mu oddać szacun. Poprzedni wójt tworzył transport niech pan nie zartuje centrum przesiadkowe w centrum Konopisk i zabranie części boiska a ludzi z innych miejscowości mieli dojechać rowerem i .to cały transport po za tym Zurek 30 do Wąsosza załatwił tak jak obiecał

  0
  0
 13. Skryba pisze:

  Skowińska, impreza sylwestrowa się skończyła, czas zacząć logicznie myśleć, chyba, że masz przypisane zadanie pluć na poprzednika !
  Twoje chybione wywody mocno mijają się z prawdą, przedstawiane fakty to wszystko przypomina mi propagandę i fałszowanie danych z czasów PRL-u.
  PRAWDA BOLI!

  0
  0
 14. Paulina Skowińska pisze:

  Tak czasy PRL-U odbijają się co niektórym czkawką

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).