Gmina unieważni przetarg na budowę sali gimnastycznej w Aleksandrii?

Urząd Gminy Konopiska opublikował wyniki przetargu na budowę sali gimnastycznej przy ZSP w Aleksandrii wraz z przebudową istniejącego budynku szkoły. Do przetargu przystąpiły trzy firmy, z których każda złożyła wyższą ofertę od kwoty, jaką gmina zamierzała przeznaczyć na ten cel. W związku z tym, przetarg powinien zostać unieważniony.

Czekamy na potwierdzenie tej informacji z gminy.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

9 odpowiedzi na “Gmina unieważni przetarg na budowę sali gimnastycznej w Aleksandrii?”

 1. murarz pisze:

  To jakaś stara informacja, wsteczne terminy wykonania.

  0
  0
 2. Brygida pisze:

  Czyli jest dokładnie tak jak przewidywałam! zaczną się odwołania, zapytania, unieważnienia, a czas leci. I Aleksandria ze swoją halą zostaje w czarnej d…e. Żurek może i zacznie jej budowę, ale kredyty i dokończenie zostawi następcy! Do roboty to nie on!

  0
  0
  • Wyborca pisze:

   Doskonałe podsumowanie!

   0
   0
  • Górniak Stanisław pisze:

   Czytając powyższe stwierdzam że władza kłamie gdyż na zebraniu wiejskim w dniu 21.09.17r na temat dofinansowania wniosku o wykonanie projektu na rozbudowę sali gimnastycznej przy szkole w Rększowicach Przewodniczący E.Bałdyga powiedział- cytat z protokołu-“Można się przygotować do tego tematu ale na pewno ten wniosek, który zostanie przedstawiony do budżetu na rok 2018 nie zostanie przyjęty do realizacji bo mamy salę w Aleksandrii i tam musimy skończyć to zadanie ponieważ tam jest już projekt”. Obecny Pan Wójt nie sprostował tego. I tu zadam retoryczne pytanie dlaczego Przewodniczący był taki pewny że wniosek nie zostanie przyjęty do budżetu?
   Jak się okazuje Projektu nie ma gdyż W BIP-ie Gminy Konopiska w zakładce: Ogłoszenia przetargów w Ogłoszeniu o zamówieniu dotyczącym budowy sali gimnastycznej przy ZSP w Aleksandrii,zamieszczonym w BIP-ie dnia 05.12.2017r można przeczytać: Zamówienie obejmuje wykonanie dokumentacji projektowej oraz roboty budowlane związane z ww. zadaniem.Przedmiot zamówienia obejmuje: 1. opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej, w tym : a) koncepcja architektoniczno- budowlana; b) sporządzenie projektu budowlanego, wraz z uzyskaniem kompletu niezbędnych opinii, uzgodnień, ekspertyz, analiz, warunków i decyzji; c) sporządzenie wniosku i uzyskanie pozwolenia na budowę; d) jeżeli zaistnieje taka konieczność wprowadzenia zmian względem zatwierdzonego projektu budowlanego sporządzenie projektów budowlanych w zakresie zmian i uzyskanie zmian pozwolenia na budowę. Ma Pani rację Pani Brygido. że dopiero się zaczną uzgodnienia, zmiany,itd.
   Czyli Gmina ogłosiła przetarg nie precyzując co chce budować. Z tego wniosek że kwota do pierwszego przetargu wzięta z sufitu, gdyż nie mając projektu nie ma się tzw ślepego kosztorysu na podstawie którego można dokonać wyceny.

   0
   0
 3. Górniak Stanisław pisze:

  Szanowni mieszkańcy, co by było gdyby jakimś cudem przetarg został rozstrzygnięty? Przecież żaden z oferentów nie posiadał projektu a zatem i kosztorysu, nie można było szczegółowo wycenić zadania. Można przypuszczać że wtedy projekt przypasowywano by do kwoty. Ale to tylko moje przypuszczenie.

  0
  0
 4. Smakosz pisze:

  Gratuluję! Czytałem opis zamówienia – Ponad 4 miliony do wydania. W 2018 do wydania 500tys. W 2019 aż 2 miliony a w 2020 reszta. Widać że najbardziej za to “beknie” wójt wybrany w wyborach w roku 2018.

  0
  0
  • Małgosia pisze:

   Mieszkańcy Aleksandrii i nie tylko, teraz może uwierzycie , że macie nieudacznika , osobę która co innego mówi niż robi, w osobie wójta! Ten człowiek przyszedł do gminy bo pociągała go duża kasa (200 tys zł). Takiej osobie nie wolno dać władzy i pieniędzy!!!!!!

   0
   0
 5. Prawilny ! pisze:

  Bardzo dobrze !! Po co kolejna HALA ? Zamiast otworzyć basen nawet otwarty taki jak na kamienicy polskiej na którym co roku są tłumy to wolą kolejną hale budować… PARANOJA!!

  0
  0
  • Andrzej pisze:

   Najlepiej dać podwyżkę wójtowi, nie 200 tys tylko ,300tys zlotych!
   Nic nie robi tylko mami wyborców, poprzez brukowca , klamiacego w każdym artykule!

   0
   0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).