Gmina straciła dojazd do centrum Częstochowy

Od dziś transportem publicznym na terenie gminy Konopiska zajmuje się firma GTV BUS. Po gminie Konopiska nie zobaczymy już niebieskich autobusów PKS Częstochowa. Dziś transport zapewnia prywatna firma, która zamiast do centrum Częstochowy zawozi ludzi do Dźbowa.

Mogę Wam tylko współczuć.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

119 odpowiedzi na “Gmina straciła dojazd do centrum Częstochowy”

 1. Pasażer pisze:

  O godz 6.15 autobus z Aleksandrii nie odjechał do Częstochowy z powodu Awarii…. dobre rozpoczęcie….

  0
  0
  • Uczen pisze:

   No co ty? Przeciez tylko pks wg wladzy nie jezdzily?

   0
   0
  • Paweł Nowak pisze:

   i takich awarii będzie znacznie więcej bo to normalne a kierowców nima

   0
   0
  • Pasazer pisze:

   Autobus był podstawiony – rezerwa, odjechał 10 minut po czasie. Także nie róbcie zamieszania.

   0
   0
  • Mieszkanka pisze:

   Porażka z tym kierowcą lini101 specjalnie Tak jedzie żeby człowiek Tak biegną żeby się prze… na 23 porażka kierowcą się śmieje jak dojdzie do tragedii to się na robi niech o 2 minuty w wcześniej jedzie ktoś pijany rozkład ustalił

   0
   0
  • Mieszkanka pisze:

   Porażka z tym kierowcą lini101 specjalnie Tak jedzie żeby człowiek Tak biegną żeby się prze… na 23 porażka kierowcą się śmieje jak dojdzie do tragedii to się na robi niech o 2 minuty w wcześniej jedzie ktoś pijany rozkład ustalił

   0
   0
 2. Uczen pisze:

  Naprawdę jest czego to co sie odwalilo rano to byl tylko wierzcholek gory lodowej

  0
  0
  • Dii pisze:

   A my z dubidz też mamy głupie dojazdy autobusy zabrane tylko busy co jeżdżom różnie pociongi zabrane totalne dno żeby się ruszyć trzeba mieć auto a nie każdy ma to auto

   0
   0
  • Dii pisze:

   Te busy są małe ciasne
   Nie to co autobus czy pociong jak to możliwe że kiedyś ludzie mieli i autobusy i pociongi w dubidzach do Częstochowy jechał po południu pociong można było skoczyć i szypko coś załatwić i wrzucić do domu lub wieczorem było super a teraz niby wszystko jest a brakuje by autobusy były pociongi masakra

   0
   0
  • Misia pisze:

   Co to jest Dubidz?

   0
   0
 3. Ale pisze:

  Gtv bus zawozi ludzi do Dźbowa . Dobre … bo niektórzy dojeżdżają tylko do Wąsosza ?

  0
  0
 4. Grazka pisze:

  Lepsze to niz nic…

  0
  0
  • Ale pisze:

   Każdy mieszkaniec gminy powinien mieć taki sam dostęp do komunikacji . Nie rozumiem tych wyróżnień . Rekszowice dojeżdżają do Wąsosza , Konopiska do Dźbowa a Aleksandria do Częstochowy .

   0
   0
  • Co to ma byc? pisze:

   Gdzie ci czlowieku Aleksandria do Czestochowy jezdzi?

   0
   0
  • Ale pisze:

   Mieszkanka Aleksandrii podała taka informacje – że tak ma być .

   0
   0
  • Co to ma byc? pisze:

   No ale te pozostale beda w rynku wsiadac do niej

   0
   0
 5. Gal anonim pisze:

  No to co ludzie rewolucja ?? I obalamy “wójta” ze stołka ??

  0
  0
 6. Mieszkanka Aleksandrii pisze:

  Dziś kierowca powiedział że od 15 kwietnia będzie Aleksandria do focha nie wiem jak inne

  0
  0
 7. Anonimek pisze:

  Tak ku.wa. Siedzicie ku.wa tylko Janusze przed monitorami i wypisujecie bluzgi na Dobrego wójta. Spróbujcie sami coś załatwić ku.wa, a później oceniajcie j.bane cebulaki… Wstyd mi za Was. Hatfu

  0
  0
 8. Żaklin pisze:

  Debilizm. teraz zeby dostac sie do miasta z 3 dzieci bede przechadzac sie z autobusu na autobus. utrudnienia przepiekne. gratuluje temp…….. wójtowi pewnie na sam koniec kadencji trzeba sie oblowic w jakas k…… Juz nie mowie o kosztach dojazdu i wygodzie.

  0
  0
  • Edek pisze:

   Ciesz się że masz jak dojechać.
   Gorzej z przesiadka w Dźbowie bo nie zawsze wam się uda wsiąść do MPK

   0
   0
  • Milena pisze:

   To idź na pks….. Napewno podjedzie….. Już nie pamiętasz jak z dnia na dzień jeb i nic nie jeździ..

   0
   0
  • Co to ma byc? pisze:

   Przynajmmiej nie bede musial z rynku do Aleksandrii pieszo zapier…ac xdd

   0
   0
 9. Milena pisze:

  Tylko narzekać potraficie…pks źle gtv źle… Zaraz znajdzie się jakiś mieszkaniec co otworzy firmę krzak naobiecuje wam hoho i tyle go będzie. Jak tacy mądrzy jesteście to proszę w kraju dobrej zmiany spróbuj jeden z drugim załatwić zezwolenia na transport…. Siejecie głupoty,bo pks zostawił wszystkich i juz,a tu firma podjęła decyzję o lini, a według planu miało ruszyć wszystko później… więc o co wam chodzi…. Żałosne typy

  0
  0
 10. Olek pisze:

  A napiszcie co jeździ busy czy autobusy może ktoś napisać jaki tabór tam dali to GTV

  0
  0
 11. Co to ma byc? pisze:

  Dlaczego kurs na Aleksandrie nie jest skordynowany z mpk tylko ludzi musza czekac godzinę?

  0
  0
 12. Ojciec pisze:

  Do kiedy będą trwały przesiadki ,bo mój syn się przesiada?

  0
  0
 13. Z Hutek pisze:

  My zadowoleni na hutkach. Pod zakład rybny jeździ bezposrednio.

  0
  0
 14. z Hutek pisze:

  Hutki w d…ie mają rybny Hutki Aleksandria to przynajmniej potrafi zadbać o swoje ale spokojnie Hutki juz niedługo pokaza na co je stać Banda ciemaniaków włodarzy nieudolnych

  0
  0
 15. Z Hutek pisze:

  Proszę się nie podszywać

  0
  0
 16. obywatel pisze:

  Moim zdaniem dobrze ze PKS wycofał się z gminy konopiska, a no dlatego że firma jakim jest GTV bus myślałą ze PKS zatka tzw lukę w rozkładzie , jak by prezes zgodził się aby PKS nadal funkcjonował to GTV za bardzo by się rozwinęło i zbiegiem czasu i tak by przestał jeździć , bo było by mu nie opłacalne, a gmina wątpię w to żeby podpisała umowę z dwoma przewoźnikami.
  Drodzy mieszkancy tej gminy, nie plujcie jadem w moją stronę, tylko dlatego że ktoś ma lepiej od Was.

  0
  0
  • Ojciec pisze:

   Ale to nie do pomyslenia zeby dzieci przyjechaly mpk na rondo I okazalo sie ze autobus odjechal a nastepny za godzine

   0
   0
  • Ojciec pisze:

   Mialo nie byc takich sytuacji jak w pks zeby dzieci musialy czekac a sa wiec co to za roznica

   0
   0
  • Stop bezczelności pisze:

   Ojciec, podaj konkretny kurs, bo to co napisales jest nic nie warte. Ktorym kursem Mpk jechalo dziecko i naa ktory bus gtv nie zdazylo. Bez faktow bez obrazy jestes tylko trollem!:)

   0
   0
  • Wyborca pisze:

   a ty co z GTV jesteś i to sprawdzisz?

   0
   0
  • Ojciec pisze:

   Kurs 13’40 coś jechalo 23 I co?

   0
   0
  • Ojciec pisze:

   Zreszta zapytaj sie tych co stali na przystanku zrozumiesz I moze wtedy uwierzysz ze Cudowny GTV nie jest taki cudowny

   0
   0
  • Ojciec pisze:

   13.47 nie zdazyli wszyscy co jechali 23

   0
   0
  • Stop bezczelności pisze:

   I o 13:57 byl GTV, w mpk dostalem informacje ze 23 sie nie spoznil o tej godzinie, wiec nie wiem z kim ty tam stales.

   0
   0
  • Ojciec pisze:

   Dobrze w takim razie syn wszystko wymyslil

   0
   0
  • Lipaa pisze:

   57??? Nie prosze pana na rozkladzie jest napisane jak wół 47. Wiec jak GTV sie az tak spoznil to prosze wybaczyc…

   0
   0
  • Lipaa pisze:

   Z faktami pan nie wygarasz !!!

   0
   0
  • Edwin pisze:

   Tylko że 23 rzadko kiedy jest o czasie w Dźbowie, a szczególnie w godz 13-18

   0
   0
  • Augustyn pisze:

   Co mnie obchodzi ze jest nie o czasie? Sami nam kaza w to wsiadac wiec niech czekaja

   0
   0
 17. dim pisze:

  pks czy gtv nawet może być bryczka ale do centrum i bez przesiadek

  0
  0
 18. Lipaa pisze:

  Niestety ale kursy 23 nie sa zsynchronizowane przyjezdzasz 23 I okazuje sie ze GTVmasz za godzine albo pol ….

  0
  0
  • Stop bezczelności pisze:

   Jest zsynchronizowany, wystarczy sprawdzic rozklad. Ludzie jak wam nie wstyd. Robienie kampani wyborczej na takich bredniach??

   0
   0
  • wawa pisze:

   Kursy 23, 33, 38 nie są i nie będą zsynchronizoawane z GTV, odwrotnie tak. To GTV musi się dopasować do rozkładu MPK.

   0
   0
  • Lipaa pisze:

   Co mnie jakiś rozklad papier wszystko przyjmnie jechales w praktyce? Bo ja niestety tak

   0
   0
  • Lipaa pisze:

   O czym ty mowisz czlowieku? Jaka kampania? Ja pelnoletni nie jestem a ty piszesz brednie

   0
   0
 19. Stop bezczelności pisze:

  Najlepsze jest to ,ze ludzie ktorzy jezdza naprawde autobusami zobacza ze gtv dziala i wtedy sie przejedziecie… i bedzie slaby wynik wyborczy, slaby…. proponuje misiaczku abys nie rezygnowal z cieplej posadki, bo zostaniesz z.niczym:) moze.w kiosku ew bedziesz handlowal

  0
  0
 20. Mieszkanka Aleksandrii pisze:

  Zauważyłam że w paśmie, są inne godziny w rozkładach… O co chodzi?

  0
  0
 21. mieszkanka pisze:

  Wczoraj rano o 7 trochę było zamieszania na 8 do pracy się spóźniłam, więc myślę, że część młodzieży do szkoły również. Na przystanku w Dźbowie 23 stał bardzo długo, ponieważ tyle trwała sprzedaż biletów. No i ciasno było, dzisiaj już wszystko poszło szybciej a MPK podstawił większy autobus. Z powrotem jechałam wczoraj 16.55 przesiadaliśmy się z 23. Bus czekał na przystanku, pytaliśmy czy odjedzie punktualnie, kierowca powiedział, że jeszcze chwilę czekamy aż podjedzie 33 i rzeczywiście dopiero wtedy ruszył. Cała ta sytuacja z przesiadkami nie jest komfortowa ale to okres przejściowy. Dajmy się im wykazać. A czy ktoś z Państwa kto miał bilet miesięczny PKS na marzec starał się może o zwrot za część miesiąca, kiedy PKS przestał świadczyć usługi?

  0
  0
  • joł pisze:

   Zgodnie z ich regulaminem bilety można zwrócić przed wykorzystaniem 20 dni. Więc zwrotu nikt nie dostanie. Chyba, że ktoś kupił bilety miesięczne później niż 1…

   0
   0
  • mieszkanka pisze:

   A to dlatego zlikwidowali kursy akurat od 21 marca do Hutek, Łaźca, Wąsosza

   0
   0
  • Wyborca pisze:

   Jak sie pytalem przy okienku mowili ze kazdemu zrwoca I łaski nie robia jak pisze ze musza

   0
   0
 22. Mędrzec pogrążony w smutku pisze:

  Panowie i Panie hejterowie :)
  To dopiero drugi dzień wszak jest dziś jak nowy przewoźnik rozpoczął swoją działalność na terenie naszej pięknej gminy.
  Dajcie GTA Busowi (dla tych troszeczkę mniej kumatych, zanim zaczniecie się czepiać, wiem, że to GTV Bus :P) mały kredyt zaufania i poczekajcie z tą mową nienawiści do momenty gdy faktycznie, w pewnym sensie, będzie ona uzasadniona.
  Póki co, nie ma najmniejszego sensu wyzywać ani skarżyć się ma cokolwiek, gdyż przewoźnik dopiero co się u nas pojawił i to wcześniej niż było zakładane, więc nic dziwnego, że jest małe zamieszanie.
  Czas moi drodzy koledzy, czas.
  Dziękuje za uwagę.
  Gorąco pozdrawiam przyjaciele!

  0
  0
  • Przestań bredzić pisze:

   To tlumaczy czekanie godzine na przystanku I spoznianie sie do szkol/prac?

   0
   0
 23. Koruneru pisze:

  Wszystko było by ok gdyby przesiadek nie było i całego tego zamieszania by nie było. Jak narazie ten gtv bus średnio się sprawdza. Są opóźnienia i nie idzie dotrzeć na czas do pracy czy szkoły. To pierwsze dni działania gtv bus w gminie wiec dajmy szanse im i czekamy aby jak najszybciej mogli jeździć do centrum bo ta przesiadka to kompletna porażka i utrudnienie. Wiadomo coś może kiedy w końcu zaczną kursować do centrum czy nadal brak informacji i może być sytuacja nawet że to nigdy nie dojdzie do skutku??

  0
  0
 24. Julia pisze:

  Dziś, po całym dniu w szkole usiłowałam wrócić do domu (mieszkam w Kopalni, korzystam z linii 101). Rozpoczęłam w autobusie nr 23 z przystanku Korczaka, który przyjechał o godzinie 15. Na przystanku w Dźbowie był dokładnie o godzinie 15:22. Miałam nadzieję, że bus z godziny 15:17 poczeka te 5 min i będę mogła się przesiąść. Niestety, na przystanku było pusto. Około 25 osób, ktore wysiadły z MPK musiały czekac do godziny 16 na kolejny – 40 min w niskiej temperaturze przy opadach deszczu i całym dniu spędzonym w szkole i pracy to nic przyjemnego. Mam nadzieję, że w najbliższym czasie rozkład busów ulegnie zmianie…

  0
  0
  • Roman pisze:

   23 zawsze się spóźnia, jeszcze dolicz teraz że więcej osób kupuje bilety w autobusie. Mpk łapie wtedy większe opóźnienie.

   0
   0
  • Wacław pisze:

   Niestety ale MPK w godzinach szczytu ma duże opóźnienia a kierowcy GTV nie czekają, bo muszą zdążyć obsłużyć następne kursy. Tak więc cała ta synchronizacja ładnie wygląda tylko na papierze. W Dźbowie ludzie by zdążyć na bus, przebiegają na skróty przez ruchliwą ulicę koło kościoła , dzieci niestety też. Dzisiaj jednego by prawie trafiło auto. Ludzie nie mają jak dojechać na drugie i nocne zmiany. Nie ma jak z nich wrócić. W autobusie padła propozycja wywiezienia wójta Żurka na taczce z gnojem za ten cały baizel. Powiedzcie tylko kiedy i gdzie :-/

   0
   0
  • Augustyn pisze:

   Wacław swietny pomysl

   0
   0
  • Roman pisze:

   @Wacław MPK łapie dodatkowo opóźnienie przez to że więcej ludzi kupuje bilet u kierowcy. Jadąc w stronę centrum Częstochowy już w Dźbowie ma kilka minut opóźnienia. A co do przechodzenia koło kościoła w Dźbowie to trzeba uważać bo tam często policja stoi:-)

   0
   0
  • Stop bezczelności pisze:

   Waclaw smialo:) czekam na.Ciebie, powiedz kiedy bedziesz. Masz odwage?

   0
   0
  • Mieszkanka pisze:

   Czemu nie mysleli o tym wczesniej? Ciekawe czy gdyby nie protesty Aleksandrii to ktokolwiek by sie ruszyl zalatwiac papiery na wjazd do Czwy. Nie no z czym do ludzi szanujmy sie

   0
   0
  • Mieszkaniec Dźbowa pisze:

   @waclaw Wczoraj widziałem jak podjechało 101 z Aleksandrii i ludzie biegli ulicą żeby zdarzyć na 23. Nawet nie patrzą czy coś jedzie tylko biegiem na MPK. Najlepsze były pretensje że nie mają gdzie usiąść w 23. Jak tak może być ze dziecko siedzi, a on musi stać? Nauczcie się to jest MPK Częstochowa, a nie wiejski busik :-D

   0
   0
 25. Augustyn pisze:

  Przypominamy ze 23 tez jezdza uczniowie miedzy innymi z naszej szkoly ale tez zapewne z tej znajdujacej sie nieopodal naszej wiec prosimy aby kierowcy GTV czekali rowniez na nasza linie a nie kpili z nas I odjezdzali zostawiajac nas na przystanku I kazac czekac. Dzwonienie tam z autobusu nie jest wcale dobrym pomyslem gdyz jadac w mpk naprawde nic nie slychac I podono to kierowcy mieli byc w kontakcie miedzy soba a nie ze ludzie musza sie martwic I wydzwaniac gdzies. Gratuluje osobie ktora to wymyslila pomyslowosci ale pomysl jest beznadziejny I na dluzsza mete nie wypali czekamy do 15 kwietnia na pozwolenie na wjazd do Czwy. Tylko co jak go nie dostaniemy?

  0
  0
  • Adasko pisze:

   Dzisiaj widziałem jak 101 nawrocila na rondzie i ludzie nie zdążyli na 23.

   0
   0
  • Znawca pisze:

   O ktorej godzinie?

   0
   0
  • Adasko pisze:

   Przed 14 to było

   0
   0
  • Augustyn pisze:

   Bo to sa kpiny z ludzi

   0
   0
  • Iksinsk8 pisze:

   @Augustyn A co myślałeś że kierowca MPK będzie dzwonił do GTV że będzie opóźniony w Dźbowie?

   0
   0
  • Augustyn pisze:

   Nie po prostu liczylem ze poczeka te 5 min a zresza kierowcy mieli byc w stalym kontakcie tak nam obiecywali

   0
   0
  • iksinsk8 pisze:

   @Augustyn Nie kierowcy mieli być w kontakcie tylko dyspozytor GTV i MPK.

   0
   0
  • Augustyn pisze:

   Ale to kierowca jedzie autobusem nie dyspozytor…

   0
   0
  • Gacek pisze:

   @Augustyn Wy macie dzwonić do swojego GTV że MPK ma opóźnienie. Przez was mpk też łapie opóźnienie bo kupujecie bilety u kierowcy. Trzeba sobie kupić wcześniej,a nie 10 osób wsiada w Dźbowie i kupujecie bilet!

   0
   0
  • Augustyn pisze:

   Kto jak kto my mamy miejskie karty!!!

   0
   0
  • Agatka pisze:

   @Augustyn Ale nie wszyscy mają karty miejskie. Mieszkam w Dźbowie to widzę jak się przesiadają ludzie z busa do MPK i ile osób kupuje bilet u kierowcy. Zresztą u nas MPK rzadko kiedy jest punktualne po południu w stronę Wąsosza czy Leśnej

   0
   0
  • Augustyn pisze:

   Agatka jaka w tym nasza wina? My tylko robimy co nam kaza

   0
   0
  • Tom pisze:

   @Augustyn to trzeba wcześniej się zaopatrzyć w bilet mpk. Zawsze taniej niż u kierowcy

   0
   0
 26. GOSC pisze:

  Drodzy mieszkańcy od jutra na Dźbowie wstawię Wam dodatkowy koksownik byście mogli się ogrzać, czekając na Wasz następny autobus .Przypominamy o wiosennej promocji 1 zł od każdej osoby nie dłuższy niz 60 seksund stania przy koksowniku.Zapraszamy

  0
  0
 27. Wacław pisze:

  Jest oficjalne stanowisko Wójta w tej sprawie: http://tnij.at/253182

  1
  0
 28. Janek pisze:

  DNO

  1
  0
 29. Jamki pisze:

  Pytanie – czy bilety na terenie gminy są darmowe? Tak coś tutaj było napisane – z kolei w Pasmach jest mowa o 2 zł… Jak jest w praktyce?

  0
  0
 30. ... pisze:

  Pks nie zwróci nam pieniędzy, tylko kwestia że nie wywiązał się z umowy jaką jest bilet. Żadnego okresu wypowiedzenia… Ciekawa jestem jak jest prawnie.

  0
  0
  • prawnikamator pisze:

   Prawnie jak sformułujesz konkretne i zwięzłe pytanie, to postaram się gościnnie odpowiedzieć. Jednakże, Prawo przewozowe a rządowo-partyjna aureola nad częstochowskim PKS docelowo mogą skutkować odmiennymi osądami w sprawie.

   0
   0
 31. Mietek pisze:

  Pks niewywiazuje się z żadnej umowy z pracownikami, klientami, dostawcami także brać co dają…..

  0
  0
 32. Misia pisze:

  Mpk sie spóznia przez co nie zdazamy na GTV ?

  1
  0
 33. Ziomek pisze:

  Bo to jest nie realne żeby MPK w godzinach szczytu przyjechało punktualnie zawsze będzie poślizg 5-10minut.niech GTV przesunie czas odjazdu.

  0
  0
 34. Co jest grane? pisze:

  Widzialam dzis przejezdzajacy przez Konopiska Pks okolo 10 minut temu???

  0
  0
 35. Brat pisze:

  Panowie kierowcy żebyście zdarzyli na MPK do centrum zatrzymują się przed rondem albo zaraz za. Od tego jest przystanek

  0
  0
  • Misia pisze:

   Ale chodzi o sytuacje odwrotna bo w 1 strone kazdy zdaza ?

   0
   0
  • Brat pisze:

   @Misia wczoraj przed 14 stanął za rondem żeby ludzie zdarzyli na 23 do centrum, a dziś przed rondem.

   0
   0
  • Misia pisze:

   Zalezy od kierowcy bo tam jakis pan pisal u gory ze ludzie nie zdarzyli jak nakrecil na rondzie ale to nie chodzi o to tylko o to ze on nie czeka jak sie mpk spozni

   0
   0
  • prawnikamator pisze:

   Kierowca, który grzecznościowo poczeka jak MPK się spóźni, nie realizuje własnego/posiadanego zezwolenia na wykonywanie regularnych przewozów osób w krajowym transporcie drogowym, w związku z czym naraża siebie i swojego pracodawcę na określone prawem sankcje – w szczególności karę określoną w załączniku nr 3, lp. 2.2.2. do http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20011251371/U/D20011371Lj.pdf

   Sztuka polega na tym, by tak zorganizować przesiadki, aby nie pozostać na bakier z prawem.

   0
   0
  • Misia pisze:

   No wlasnie najlepiej byloby przesunac o 10 minut godziny w rozkladzie bo jest troche zle ulozony I ciezko jest w godzinach szczytu zdazyc ?

   1
   1
 36. Wujekdobrarada pisze:

  Gtv i wspaniali kierownicy

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).