Gmina rozdzieliła pieniądze na sport. Najwięcej otrzyma GLKS LOT Konopiska

Trzy kluby z gminy Konopiska otrzymają wsparcie finansowe z gminy na sport w 2022 roku. Gmina rozdzieliła łącznie 179 036 zł z 260 000 zł zaplanowanych na ten rok.

Najwyższe wsparcie otrzyma GLKS LOT Konopiska – aż 161 436 zł.

Szczegóły w informacji poniżej.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

20 odpowiedzi na “Gmina rozdzieliła pieniądze na sport. Najwięcej otrzyma GLKS LOT Konopiska”

 1. Ziomal pisze:

  Orkiestrze nie dali to mieli czym dzielić.

  6
  3
  • Rodzic pisze:

   Nie Orkiestrze tylko na rozwój muzyczny naszych dzieci. Ale jak to się mówi kij ma dwa końce.

   7
   2
 2. pani pisze:

  Dlaczego nie ma ogłoszeń konkursu dofinansowania z kultury ? w gminie jest dużo takich organizacji… to co ,są gorsze od klubów sportowych? nie należy im się kasa na rozwój?

  10
  0
 3. The pisze:

  To kwota bardzo duża, porównując poprzednie dotacje lub dotacje klubów z innych gmin.
  Można prosić o opublikowanie rozliczenia klubu z poprzednich lat ?
  Na co te pieniądze są przejadane ?

  11
  1
 4. lewy pisze:

  Bardzo dziwna ta sytuacja z tą tak ogromną dotacją…. nadmienię że nie tak dawno ( był artykuł ) klub LOT miał bardzo duże problemy ze sprawozdaniem wcześniejszej dotacji. W oczach ludzi oraz pracowników BIP jako organizacja niewiarygodna ,która ma duże nieścisłości w rozliczeniach finansowych , kolokwialnie mówiąc “machloje…” , a teraz dowiadujemy się ,że ta organizacja otrzymuje prawie 80 % wyższą dotację porównując do wcześniejszych lat. BIP zlecił nadzór nad pracownikami gminy oraz zlecił ponowną kontrolę wyjaśniającą… czy to znaczy że wszystko już zostało załatwione skoro wójt podpisał się pod wynikami konkursu? Udostępnijcie protokół z przeprowadzenia tych wyjaśnień , jakoś nie ufam tej gminnej “ściemie”. Dziwna , bardzo dziwna sytuacja wręcz paradoksalna. To nie kasa wójta tylko podatników więc żądam wyjaśnień…

  9
  1
  • Ziomal pisze:

   Panie i Panowie Radni ruszcie w końcu tyłki i zainteresujcie się w końcu co się wyprawia w tej Gminie. Za coś przytulacie te okazałe dietki.

   10
   0
  • Obywatel K pisze:

   lewy, co to jes t ten twój BIP? On nic nie “zleca”? To jest Biuletyn Informacji Publicznej a nie jakaś kontrolna instytucja? Wyjaśnij może?

   1
   0
  • Mieszkaniec pisze:

   No to mamy jak LOT zaczął się reprezentować – Gminę i nas podatników którzy płacimy za ich utrzymanie i pensje.
   Wielkanoc Rezurekcja Procesja Sztandary Wielkie Święto. A gdzie byli przedstawiciele LOT z sztandarem.

   4
   2
  • lewy pisze:

   Obywatel K – miało być RIO ( Regionalna Izba Obrachunkowa ) – drobna literówka się wkradła :)

   1
   0
 5. Lewandowski pisze:

  Żądamy wyjaśnienia na co tak duża kwota będzie przeznaczona, chyba że będzie transfer Lewandowski-Lot Konopiska. Gmina Wójt Skarbnik i Komisja konkursowa na pewno wiedzą bo każdy konkurs trzeba rozpisać co do grosz.

  10
  0
  • Boniek pisze:

   Sprecyzujmy, że to dofinansowanie czyli około 80% dotacja a 20% wkład finansowy LOTu ( tak jest napisane w regulaminie ) , czyli cała kwota zamknie się w 200 tys. !!! “Boże Święty” , na co tyle pieniędzy ten klub chce przeznaczyć !! Panie redaktorze proszę o udostępnienie wniosku konkursu który został zatwierdzony przez komisję oceniającą.
   Poza tym widzę tu drugie dno, a mianowicie, przyznać duże dofinansowanie którego środki końcem roku zwrócić jako niewykorzystane , tak aby wykorzystać pulę pieniędzy i nie przyznać innym organizacją albo mniej, o tak właśnie…

   8
   1
 6. Andrzej Szymanek pisze:

  Szanowni Państwo wychowanie młodego pokolenia kosztuje.Moje czasy gdzie wystarczyło kawałek boiska za stodołą się skończyły. Trenerzy grup młodzieżowych posiadają odpowiednie uprawnienia a co za tym idzie wynagrodzenia. Zakup sprzętu,wyjazdy(Nasi już grają z Wodzisławiem i nie tylko),utrzymanie infrastruktury to nie są tanie rzeczy.
  Wyniki drużyn napawją optymizmem, I zespół bardzo przyzwoicie ,tylko grać……….

  4
  3
  • Orzech pisze:

   Wynagrodzenie trenerów ? z tego co wiem to rodzice płacą ogromne składki za udział dzieci w zajęciach czy jak to tam się zwie. Sprzęt co rok nowy? to też chyba lekka przesada, a zdecydowaną przesadą jest utrzymanie obiektów. Pytam jakich ?? Boisko przy szkole to chyba jedno z najgorszych w okręgówce, a OGROMNY stadion na Pająku to chyba utrzymuje gckir. Proszę mnie sprostować jeśli się myle?

   3
   2
  • Ogarniety pisze:

   Prowadzenie klubu piłkarskiego to nie są małe pieniądze. Żeby klub w okręgówce i akademie piłkarska utrzymać potrzebne jest około 400tys złotych. Sam wyjazd dzieciakow na mecz ligowy to około 500zl. W klubie jest 8 czyli tygodniowo wychodzi minimum 2000zl plus opłata za sędziów. Jeśli nie znacie realiów nie odzywajcie się.

   3
   1
  • lotek pisze:

   Niech w końcu klub LOT zacznie sam szukać pieniążków z zewnątrz a nie tylko żyć na gminnym garnuszku. Klub to stowarzyszenie , a co za tym idzie powinien korzystać z innych dotacji a nie tylko z gminnego budżetu. Ale widać , że układziki z panią H.W nadal funkcjonują… hehe
   Panie Ogarniety – jeśli mieszkańcy nie znają realiów to udostępnijcie treść wniosku wraz z kosztami , być może wtedy rozwieje to wszelkie wątpliwości.

   2
   2
 7. The pisze:

  Kiedy będzie rozliczenie Lotu?

  1
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).