Gmina podnosi podatki od nieruchomości!

Zgodnie z zapowiedziami, szykują się podwyżki podatków od nieruchomości na 2018 rok. W porównaniu do obecnego roku, w 2017 roku zdrożeje podatek od gruntów pod wodami powierzchniowymi stojącymi lub wodami powierzchniowymi płynącymi jezior i zbiorników sztucznych z obecnych 4,54 zł/m2 do 4,63 zł/m2.

Zdrożeje także podatek od gruntów niezabudowanych objętych obszarem rewitalizacji i położonych na terenach, dla których miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego przewiduje przeznaczenie pod zabudowę mieszkaniową, usługową albo zabudowę o przeznaczeniu mieszanym obejmującym wyłącznie te rodzaje zabudowy, jeżeli od dnia wejścia w życie tego planu w odniesieniu do tych gruntów upłynął okres 4 lat, a w tym czasie nie zakończono budowy zgodnie z przepisami prawa budowlanego. Podatek ten zwiększy się z 2,98 zł/m2 do 3,04 zł/m2.

To nie koniec podwyżek. Wzrośnie także podatek od budynków lub ich części zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie obrotu kwalifikowanym materiałem siewnym z 10,59 zł/m2 do 10,80 zł/m2 oraz podatek od budynków lub ich części związanych z udzielaniem świadczeń zdrowotnych w rozumieniu przepisów o działalności leczniczej, zajętych przez podmioty udzielające tych świadczeń z 4,61 zł/m2 do 4,70 zł/m2.

Poniżej uchwała w tej sprawie.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

14 odpowiedzi na “Gmina podnosi podatki od nieruchomości!”

 1. Paweł Nowak pisze:

  ktoś pisał, że nie będzie podwyżek. i co teraz?

  0
  0
 2. Wyborca pisze:

  I tak co roku

  0
  0
 3. Górniak Stanisław pisze:

  Sesja dopiero we wtorek. Czy ktoś porównał stawki podatku z tego roku? Wypisz wymaluj identyczne. Myślę że się nie zmienią.

  0
  0
  • Nowy pisze:

   Wójt trzesiportek nic nie zmieni, robi tylko po lebkach te rzeczy co nie dane było skończyć przez poprzednika! W ustach jego moc frazesów a konkrety żadne. No ale cóż jak jego inwestycje mają wyglądać tak jak droga z Hutek do Rekszowic, to lepiej niech szybko opuści urząd wójta!

   0
   0
 4. Klaps pisze:

  Nowy dobrze pisze. Ten wójt to pozorant. Udaje że coś robi, a czas leci. Gęba pełna wystękanych, nieztozumiałych frazesów,a gospodarz z niego żaden. Nawet jak bierze tyle samo co miesiąc co poprzedni wójt,a piszą że więcej!, to poprzednik szalał,inwestowałorganizował,cały czas coś się gdzieś robiło,budowało,naprawiało. Był dobrym gospodarzem,nie takim obibokiem.

  0
  0
 5. sprostowanie pisze:

  Brawo Radny Gorniak- dobrze ze pan sprostowal falszywe informacje oby tak dalej

  REDAKTOR NACZELNY ,,niezaleznego portalu plotkarskiego typu pudelek”grzmi
  ,,GMINA PODNOSI PODATKI OD NIERUCHOMOSCI”
  Wspolczuje panu panie gaska jestes zwyklym biednym czlowiekiem ktory wola o pomocy
  Jest pan zagubiony,,
  ,,sa tacy ludzie dla ktorych warto odychac sa takie miejsca do ktorych warto wracac
  SA GRANICE KTORYCH SIE NIE PRZEKRACZA”
  pan prawdopodobnie przekroczyl

  czas zrobic zwrot w tyl
  byl pan soltysem cisia -i co odwolali mieszkancy
  nie chca takiego ,,prawego soltysa”-tu sie nalezy zastanowic

  0
  0
 6. sprostowanie pisze:

  NAjlepsze za bylego wojta BYly wyjazdy do zaprzyjaznionej Niemieckiej gminy
  Mozna sie bylo zabawic ze ho ho ho
  Mialam tez zaszczyt uczestniczyc w imprezach na hali na ktorych zapraszani byli soltysi radni przedstawiciele poszczegolnych delegaci jedzenia ful – jak w mariocie
  ludzie na dozynkach czy dniach konopisk stali pod golym niebem a elita -kto zgadnie
  no oczywiscie w nowej hali -a tam co
  oczywiscie goscina na calego
  naprawde postarali sie ful wypas mariot

  teraz sie skonczylo -elita i pospolstwo przy jednym stole vsiedza chlebus ze smalcem i ogorkiem wcinaja
  ciasta drozdzowego zjedza

  0
  0
  • bywalec pisze:

   Żal doope sciska, nic się nie dzieje za wyjatkiem duzej kasy jaką zarabia wójt i nic konkretnego nie robiąc. Miała być kanalizacja w Aleksandrii, oczyszczalnia, hala w Aleksandrii a mamy tylko po łebkach małe zadania realizowane. Województwo robi chodniki i drogi , powiat równiez , a wójt myśli co by tu zrobic aby zarobic!

   0
   0
 7. sprostowanie pisze:

  DLACZEGO PAN PAWEL USOWA KOMENTARZE _ ODPOWIEDZ
  SA NIE WYGODNE DLA NIEGO _PRZECIEZ NIEZALEZNY PORTAL PLOTKARSKI NIE POZWOLI NA KRYTYKE WLASNEJ OSOBY
  HANBA i WSTYD TO SWIADCZY O PANSKIM ZACHOWANIU I KULTURZE

  0
  0
 8. sprostowanie pisze:

  PRZEPRASZAM KOMENTARZ JEST

  0
  0
 9. sprostowanie pisze:

  DO BYWALEC -zal dupe sciska koryto zabrali
  POPRZEDNI WOJT duza kase zarabial i nic konkretnego nie zrobil

  Mieszkancu dostali w prezencie oczyszczalnie sciekow —
  o przepraszam nie dostali tylko zaplacili po2 tysiace

  Hale w pocie czola owczesny wojt postawil,i

  obligacje wydrukowal–pieniedzy w banku zapozyczyl

  Za bylego wojtaWOJEWODZTWO chodnikii drogi zrobilo
  i byly wlodaz ROZ nasadzil -tyle zrobic potrafil

  to na tyle moje mordki kochane

  1
  0
 10. Paulina Skowińska pisze:

  P z Cisia podatek od wód pod zalewem czy obrót materiałami siewnymi kto w gminie to płaci taki podatek człowieku zastanów się i nie pisz bzdur jak można takie cos wypocić zrozumiałbym jakby wzrastał podatek od działalności od srodków transportu albo podatek którzy mieszkancy płacą nawet Górniak z tym nie zgadza .Za Zurka podatki nie przypominam sobie a były podwyższane i

  1
  0
 11. Kropeczk pisze:

  sprostowanie, jeżeli wg ciebie poprzedni wójt nic konkretnego nie zrobił to jesteś głupsza od TWAgenta! Szkoda czytać twoich wypocin. Perfidia i kłamstwo w opluwaniu przeciwnika wraca zawsze do plującego. Przysłowia ludowe wzięły się z życia:”kto mieczem wojuje ten od miecia zginie”, “kto pod kim dołki kopie…”,itd. Czysty przykład wypełniania przykazań boskich i kościelnych! “nie czyń drugiemu…”, “nie kłam”. Już Kamil chyba odsyłał do załączników o inwestycjach w naszej gminie, a ty bezwstydnie kłamiesz! żałosna kobieta.

  0
  1
 12. Paulina Skowińska pisze:

  Kropeczek masz racje bo pan z Małej dostał właśnie za to wyrok a Górniak pisał na Bałdygę i redaktor i tak przestrzegają przykazan gratuluje

  1
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).