Gmina pełna emerytów

Urząd Gminy Konopiska przygotował Lokalny Program Rewitalizacji, który wykonała lokalna firma z Konopisk. W LPR znalazłem kilka ciekawostek, m.in. to, że na obszarze gminy mieszka obecnie 10 755 Mieszkańców. Zdecydowanie największą grupą wiekową na terenie Gminy są osoby w wieku 70+.

To przykre, że gmina Konopiska jest pełna emerytów. Gdzie są młodzi? Włodarze gminy mogą teraz tylko liczyć na migracje nowych Mieszkańców z terenu Częstochowy, co potwierdza LPR.

Szansą dla Gminy mogą być nowi mieszkańcy, którzy będą migrować z terenu Miasta Częstochowy. Gmina się rozwija, sytuacja makroekonomiczna ulega ciągłej poprawie (wzrost przedsiębiorczości, spadek bezrobocia). W okresie 2014 – 2016 liczba osób bezrobotnych zmniejszyła się na terenie gminy o ok. 43%. W największym stopniu bezrobocie zmniejszyło się na terenie sołectwa Walaszczyki i Korzonek, a w najmniejszym stopniu na terenie sołectw Hutki i Kopalnia.Impulsem rozwojowym dla gminy w najbliższych latach będzie przebiegająca przez teren gminy autostrada A1.

LPR

Kolejna ciekawostka, to obszary najbardziej zaniedbane, które w pierwszej kolejności powinny zostać zrewitalizowane. Pierwszym z nich są Hutki, gdzie mieszka Przewodniczący Rady Gminy, następnie Konopiska, a dalej to Rększowice, gdzie mieszka Wójt.

Całe opracowanie możecie zobaczyć TUTAJ.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

24 odpowiedzi na “Gmina pełna emerytów”

 1. Paweł Nowak pisze:

  starość ku..a starość

  0
  0
 2. Jas pisze:

  Te nasze Hutki to naprawdę wymagają rewitalizacji głównie społecznej równoważne rozwoju wszystkich mieszkańców a raczej równego na start bo dość już mamy samej Baldygowni otwierasz lodówkę a tam

  0
  0
 3. Wyborca pisze:

  Kwestia zmiany radnych i wójta będzie dobrze !

  0
  0
 4. Stasiu pisze:

  Młodzi uciekają no chyba ze są z rodziny Przewodniczącego to całkiem dobrze sie maja

  0
  0
 5. Komunista pisze:

  Trzeba być mało inteligentnym żeby stwierdzić, że to, iż w Konopiskach mamy dużo emerytów to wina wójta Żurka. W 3 lata populacja gminy zestarzała się o 20 lat? Wychodzi na to że jak rządził wójt Socha to młodzi mieszkańcy gminy się nie rozmnażali, bo zamiast rozbudować przedszkole, wybudować żlobek wolał kosić 150 000. 12 lat nie.robienia nic w tym zakresie jest nadto widoczne. Ręce opadają jak czytam te brednie.

  0
  0
  • Wyborca pisze:

   Przecież to fakty, w naszej gminie głównie żyją emeryci.

   0
   0
  • Komunista pisze:

   Bo od 15 lat nie powstał zaden żłobek publiczny ani przedszkole (te co są mamy za małe) a banda wyborczych włazidupów i redaktor piszący z braku laku o dupie marynie stwierdza że w gminie jest duzo emerytów. A gdzie dzieci posyłać? Do Zoo? Do prywatnego jednego żłobka za kilkaset złotych? Eureka… k….mać, za ruchanie się weźcie, bo od pisania dzieci nie przybedzie.

   0
   0
  • Górniak Stanisław pisze:

   Komunista, gdzie pisze że to wina Wójtów? Wszyscy wiedzą że winę za emigrację ponosi rząd, który lekką ręką rozdaje pieniądze podatników. Którego jedyną metodą na wzrost budżetu jest podnoszenie podatków a nawet ich piętrzenie. To emigracja jest przyczyną starzenia się społeczeństwa. A co jest przyczyną emigracji młodych? Zapytajcie ich.

   0
   0
  • Priorytet pisze:

   I widzisz “komunisto” znowu kłamiesz! Ja rozumiem sympatie i nie sympatie polityczne, ale kłamstwo w tzw.żywe oczy to już śmieszne! To właśnie za poprzedniego wójta powstały dwa prywatne przedszkola i żłobek! To właśnie poprzedni wójt dofinansowywał te instytucje, bo widział potrzebę i stawiał zawsze na młodyxh! Przedszkole Oxford Kids i to w Aleksandrii powstrały za czasów wójta Sochy, podobnie żłobek przy Oxford Kids więc nie pieprz głupot, bo ludzie to dobrze wiedzą. Nie wciskaj kitu i nie traktuj mieszkańców gminy jak ciemnoty!

   0
   0
  • Komunista pisze:

   Powstały za prywatne pieniądze, i prywatni właściciele, bo maja do tego prawo czerpią z tego biznesu zysk, bo nie widziałem informacji żeby gmina dorzuciła się do budowy i czerpała zyski z tego biznesu. Poza tym zeby do oxford for kids wysłać dziecko trzeba wybulić ok 500 zl miesiecznie (oplata z zlobek i wyzywienie). jak ktos na 4 osobowa rodzine ma 3500 zł, to go nie stać. Pytam wiec raz jeszcze, gdzie w Konopiskach Pan były wójt Socha, przez 12 lat swojej kadencji, zarabiając setki tysięcy złotych wybudował publiczny, gminny żłobek i rozbudował publiczne przedszkole, aby dzieci z Konopisk nie musiały byc wożone na Hutki, Kopalnie itp. Nic z tym nie zrobił, a Ty jesteś kłamcą, albo nie potrafisz czytać. I jeszcze ten Pan śmie na zebraniu gminnym w Konopiskach swoje wynurzenia przedstawiać. Skandal. Skandalem też jest to że.wójt Żurek nie wybuduje żłobka i nie rozbuduje przedszkola, a wywali miliony w hale (kandydatka z KWW Jerzego Sochy też hale obiecywala).

   0
   0
  • rodzic pisze:

   Komunista ,kłamiesz aż dym ci horyzont ogranicza. Przedszkola były sowicie dofinasowane za wójta Sochy, wspierał inicjatywę powstawania przedszkoli niepublicznych. Za jego czasów strumień pieniędzy z budżetu szedł na wyposażenie i pomoce dydaktyczne. Zwiększono ilość zajęc poza obowiązkowym limitem, nigdy na przedszkolach nie oszczędzano. Zaadoptowano nowe sale pod zajęcia przedszkolaków, do tego doszły nowe place zabaw. Zurek za wyjatkiem astronomicznej kasy dla siebie nic nie zrobił. Na złośc rodzicom pozbawił pracy dyrektorkę w konopiskach.Nową dyrektorkę przywiózł w teczce! Jesienią dostanie za to sowitą zapłatę.

   0
   0
  • Komunista pisze:

   Rodzic to nie zmienia faktu , ze prywatne przedszkola i zlobki Zurek tez dofinansowuje, a Pan byly wojt publicznych nie powiekszyl, a zlobka nie wybudował. FAKTY MÓWIĄ SAME ZA SIEBIE!!!

   0
   0
 6. Rodzice pisze:

  Co pomoga zlobki i przedszkola jak sie zarabia 1500 zl

  0
  0
  • mama pisze:

   Wójtowi za zwolnienie pani dyrektor z konopisk będzie zapłacone przy wyborach. To on niszczy to co dobrze funkcjonuje i kieruje się tylko mściwością. Ten pan juz nigdy nie powinien być wójtem w naszej gminie. W zakładach gdzie pracował nigdzie miejsca nie zagrzał na dłużej.

   0
   0
  • Marysia pisze:

   No!jak jest 2 plus 2 to dostaje na dzieci z 500+!!! Więc nie pisz głupot. A komunista,czy jak się nazywa,to widać że aż kipi nienawiścią do wójta Sochy! I nie jest ważne dla niego czy pisze prawdę czy kłamstwa,byle oczerniać!pisać źle!! Dla niego nie ma faktów!często nie ma pojęcia o temacie,ale dalej wylewa swoją nienawiść. To chory człowiek.
   Socha miał budować wszystko!albo jeszcze więcej!!!a żurek nic nie robi i jest cacy!!
   Socha miał mu budować drogi, hale,stadiony,szkoły,świetlice,remizy,sprzątać,oświetlac,budować źłobki i przedszkola, i….co jeszcze?!lotnisko?i port dalekomorski?!
   Jak zgłosili się ludzie ze chcą otworzyć przedszkole zaraz dał na radę uchwały o pomocy finansowej dla przedszkola! To teraz pani urzędniczka się pomyliła i kazała przedszkolu zwracać!! bo nie pilnuje roboty tylko zajmuje się polityką.
   I do przedszkola w Aleksandrii też gmina dopłaca. I teraz do żłobka też, a na dzieci dają rodzicom z 500+

   0
   0
  • Komunista pisze:

   Jaka nienawiść? Były wojt Socha jest zaangażowany politycznie w życie gminy, chodzi na wiejskie zebrania tam gdzie nie mieszka, to mam prawo porównac tego co jest i tego co byl, oraz miec swoja opinie. Marysia, to wg was wojt Socha zrobil ponoc wszystko, a nie zrobil. Dofinansowal przedszkole, ale stac.na nie moze jego bo z gminego “koryta”bral 150 000 pensji, a dziecko w prywatnym przedszkolu to 500- 600 zl miesiecznie plus inne wydatki. Jak ktos jest biedny to sory nie stac go, jak nie ma auta to nie ma jak zwiezc dziecka do przedszkola w Aleksandri czy Hutkach. Żlobka publicznego nie ma wcale, a to bylo 12 dlugich lat. Zurek ma jeszcze 9 aby to zrobic, wiec czekam.

   0
   0
  • Barak pisze:

   Dobrze zrobil ze ja zwolnil to przedszkole jest fatalne potrzeba budowy nowego a stara koniarnia do wyburzenia!

   0
   0
 7. Pracownik pisze:

  Wójt niech się weźmie za npodwyzszenie zarobkow dla naj mniej zarabiających pracowników tj pracowników gospodarczych, sprzątaczki w gminie i szkolach bo zarabiają najniższa krajowa a tak ciężko pracujato wstyd panie wójcie że pan zarabia tyle tysięcy a inni pana pracowniika nie starcza do wyplaty

  0
  0
  • Komunista pisze:

   To jak nic.kontynuacja polityki Wojta Sochy, przez 12 lat te zasady obowiązywaly i obowiązują nadal. Oni sa identyczni!!

   0
   0
  • Zuk pisze:

   Psu chce zapalic swieczke a administracyjnym skąpi grosza, a daje tym co zapewniają poparcie! Łajdactwo!

   0
   0
 8. Staska pisze:

  Po co interesować się tymi co Nadole gdy ma się taka pensje !!!!!!!

  0
  0
 9. Gienia pisze:

  Żurka nie obchodzi nic poza “byciem panem wójtem”! I kasa z tym związana możliwa do zdobycia.

  0
  0
 10. Klauss pisze:

  Przecież nie ma problemu żeby im w tym roku dal chociaż raz podwyzke

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).