Gmina nie podpisała nowej umowy z MPK!

Wizja jest bardzo prosta. Od 1 maja GTV BUS rusza do Częstochowy. Umowa na usługi MPK Częstochowa jest do końca czerwca 2018 roku. Według informacji z MZDiT Częstochowa, umowa ta wciąż nie została przedłużona. Rocznie MPK kosztuje gminę 100 000 zł. Patrząc na wydatki, jakie szykują się na GTV BUS, gminy na pewno nie będzie stać na czerwone autobusy do Częstochowy. A patrząc na początkowo mizerną sprzedaż GTV BUS, gminy już we wrześniu może nie stać na usługi tej firmy.

Co zatem z transportem gminnym? Bez PKS-u, bez MPK, z marnymi szansami na utrzymanie GTV BUS. A wybory już w październiku.

Brawo Jerzy Żurek, brawo Edward Bałdyga.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

38 odpowiedzi na “Gmina nie podpisała nowej umowy z MPK!”

 1. Mocarz pisze:

  Super, nasrajcie te gtv busy zamiast mpk, świetny pomysł żeby busik 14 miejsc brał ludzi z hutek konopisk jamek wąsosza itp i jechal do Czestochowy. Świetnie

  4
  16
  • Pasażerka gtv pisze:

   W godzinach kiedy jeździ dużo ludzi są duże autobysy, chyba Pan nie podróżuje gtv to po co się wypowiadać?

   19
   8
  • Obywatel gminy Konopisk pisze:

   Nie wiem czy jest pan świadom faktu że duże autobusy jeżdżą tylko do Aleksandrii, do reszty jeżdżą małe busiki.

   11
   3
 2. Marecki pisze:

  Czyli od 1 lipca 33 tylko do przystanku Przyjemna :-)

  3
  6
 3. kasa pisze:

  Oj Panie blogerze nie wiem czy Pan jest biedny bo cierpi Pan z zawiści, czy jest Pan zaślepiony głupotą? Jedno wiem Pan jest biednym człowiekiem.

  27
  2
 4. pks pisze:

  Tak sobie myślę. Od czwartku zmienia się Prezes w Pksie, więc moim zdaniem Panie G Pan wszystko uzdrawia i ma receptę na wszystko – będzie Pan tam na Prezesa startował?
  Chyba że aktualna jest ta druga wersja o której się mówi że ma Pan kontrolować bilety na Blachowni razem z Prezesem:-).

  15
  3
 5. Sprawiedliwy pisze:

  I bardzo dobrze nie ma równych i równiejszych. MPK powinno być w całej gminie a nie tylko na wąsoszu.

  13
  2
  • Zenek pisze:

   To by gmina musiała zapłacić żeby MPK jeździło po całej gminie Konopiska, a po drugie MPK nie ma taboru żeby obsłużyć kolejną gminę.

   9
   1
  • Wyborca pisze:

   pewnie cena za MPK byłaby niższa niż za ten cały gtv

   3
   8
  • Pasażer pisze:

   Oczywiście, zgadzam się, albo MPK w całej gminie albo wcale. Wcale się nie dziwię, że odejdą od finansowania tej linii. Wreszcie będzie jeden przewoźnik, a nie takie dziadostwo, że część linii obsługiwał PKS, a tylko na Wąsosz MPK i to raptem 3 przystanki. Wszyscy są jednakowi, dlatego od dawna mówiłem, że należy to ujednolicić, a nie płacić za MPK, które jeździło dla kilku osób.

   11
   3
 6. Adrian.D pisze:

  W 33 już płaczą że gmina Konopiska nie podpisała umowy z MPK Częstochowa. Bardzo dobrze mniej buraków w autobusie :-D

  12
  3
 7. Przejeżdżam przez Konopiska pisze:

  I tak o to kończy się pewna era i już niedługo 33 tylko do przyjemnej a na Wąsosz i tak mało ludzi jeździło

  6
  3
  • jest ok pisze:

   Jest bardzo dobry i przejrzysty. Macie takie w Warszawie?

   5
   0
  • wawa pisze:

   Wejdź na stronę ZTM Wa-wa, tam są udostępnione rozkłady. A ten nowy, owszem przejrzysty jest, bo jaki ma być. Tylko 23 kursy do Cz-wy z Konopisk! Takiej nędznej komunikacji jeszcze nigdy nie było!
   Powrót z pracy z II zmiany do Leśniaków, Korzonka, Jamek?… przesiadka w Konopiskach, a potem wycieczka przez Wygodę, Rększowice, Hutki. To jakaś kpina z ludzi !!!

   4
   4
  • Konopiska pisze:

   Wawa jak to wycieczka?

   1
   0
  • wawa pisze:

   Wejdź na rozkład Konopiska Rynek, spójrz na linię 103, tylko jeden kurs o 22.55, przyjazd do Leśniaków 23.22. To jest ten wycieczkowy przez Hutki :)

   1
   3
  • Konopiska pisze:

   No cóż..skoro nikt nie protestuje

   2
   0
  • wawa pisze:

   Ale przesiadać się chyba trzeba wyjątkowo nie w Konopiskach ale na Wygodzie…

   0
   0
  • Konopiska pisze:

   A na Konopiska normalnie jedzie?

   0
   1
  • wawa pisze:

   Normalnie jedzie 101, jest w Konopiskach o 23.01.

   1
   1
  • Konopiska pisze:

   Wawa masz racje 23 kursy do Konopisk? To juz w pks bylo duzo wiecej oczywiście zanim zaczeli usuwać kursy a i po pewnie też…

   0
   0
  • wawa pisze:

   w 2002r PKS obsługiwał z Konopisk do Cz-wy 64 kursy w dzień roboczy, MPK w 1989r 58 kursów!

   3
   0
 8. jest ok pisze:

  Warszawa chyba mieszkasz bliżej niż Warszawa:-)

  2
  0
  • wawa pisze:

   Już kilka razy pisałem na tym portalu. Mieszkam pod Warszawą, pracuję w ZTM. A co mnie obchodzą Konopiska?… tam mam rodzinny dom i póki co płacę podatek do gminy Konopiska :)

   3
   1
 9. PKS pisze:

  PKS jak łączył ostatnio kursy to się jechało a jechalo do Aleksandrii najpierw przez wasosz potem Konopiska potem Jamki a potem na Aleksandrię – szło ? Szło i się wszyscy cieszyli że jechał:-)

  7
  0
 10. PKS pisze:

  chodzi mi o ostatni kurs Aleksandria+Jamki+Wąsosz+Konopiska+Wygoda:-) po 22 kto pamięta?

  10
  1
 11. serwus pisze:

  No jeszcze tylko 3 dni i macie swoja komunikacje do Cz-wy. Juz nie bedziecie musieli biegac z busa na mpk i odwrotnie :-D

  3
  0
 12. Koru pisze:

  Ten gtv bus to chyba sobie jaja z nas robi ta ich strona i rozklad jest totalnie nie czytelny. Nie idzie sie połapać jak te autobusy w końcu jezdzą. Trzeba będzie sie przejść na przystanek bo nie wiadomo nic. A jezeli dobrze patrze ze tak malo kursów jest to smiech na sali,

  2
  1
  • Konopiska pisze:

   Jezeli chodzi o konopiska 23 kursy

   0
   0
  • Konopiska pisze:

   Reszta chyba podobnie wypada bo to ma być 101 do Focha i do niego się przesiadaja te inne

   0
   0
 13. Przypadkowy pasażer pisze:

  Najlepsze jest to że kierowca nawet nie zna trasy.
  Jadąc z centrum do Dźbowa kierowca mówi że on nie jedzie przez Dźbów. Na dodatek chce sprzedać bilet za 4.50 gdzie na terenie Częstochowy bilet kosztuje 2.50

  6
  1
 14. Cyni pisze:

  Gdzie te autobusy GTV z klimatyzacją? Wracam wczoraj po południu na dworze skwar, a w autobusie 25 stopni.
  No i nie znajomość trasy to największy minus GTV.

  4
  1
 15. Pasażer pisze:

  Nowy rozkład jest do bani takiego zamieszania dawno nie było co to ma być że autobus z Aleksandrii jedzie dwoma innymi trasami raz jadą bezpośrednio do kopalni inną trasą a drugi raz jedzie koło szkoły po staremu. Do tego stoisz jak zawsze na przystanku a nagle się okazuje ze miałeś stać na przeciwko niego bo jedzie on inną trasą a miejsce czekania na autobus no nie ma logicznego wytłumaczenia dlaczego masz stać nie na przystanku a na przeciwko niego. Ok może szybciej jest jak omija szkołę i inne przystanki w Aleksandrii ale to utrudnienie dla mieszkańców i zamieszanie. Do tego potwierdzam że kierowcy nie bardzo znają trasę i wiedzą gdzie jechać. Miało być lepiej a szczerze jest gorzej. Nie widzę żadnych plusów tej komunikacji no może poza tym, że w końcu łaskawie jadą do centrum miasta. Autobusy którymi jeździmy też nie są jakieś za specjalne a nawet czasami one ulegają awarią i konieczna w trakcie jazdy jest przesiadka. Jeśli to miałbyś lepszy transport niż pks to bardzo słabo. Do tego ten rozkład naprawdę słaby, jeździ w takich godzinach że czasami trzeba jechać wcześniejszymi bo się okazuje, że kolejny jest o takiej godzinie iż nie wiesz czy zdążysz nim czy nie. A nie daj boże spóźni się to juz pojawia się problem. A dodam jeszcze na koniec że ten gtv bus dość często ma opóźnienia. Ja rozumiem , że rezygnacja z pks była koniecznością bo ta firma niedługo zapewne upadnie ale lepsza zmiana była by na mpk nawet mimo wyższych kosztów ale komfort jazdy byłby zupełnie inny.

  4
  1
 16. Marek pisze:

  Z Blachownią też mają problemy. Tym kierowcą z Ukrainy powinien szef GTV mapki narysować :-) zero znajomości Częstochowy

  2
  0
  • Konopiska pisze:

   I przystanków trzeba się prosić żeby Cię na przystanku wysadzili

   0
   0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).