Gmina ma zamiar pozyskać 3 mln zł z funduszy zewnętrznych

Ponad 3 mln zł ma wpłynąć do gminnej kasy ze środków zewnętrznych w 2017 roku. Najwięcej, bo blisko 1,5 mln zł ma otrzymać inwestycja w Konopiskach – termomodernizacja Szkoły Podstawowej.

Własnymi siłami, za 63 000 zł gmina ma przebudować budynek Ochotniczej Straży Pożarnej w Wąsoszu-Łaźcu. Za 295 tys. zł ma zostać wykonany projekt budowy oczyszczalni i kanalizacji w Konopiskach. Całość będzie gminę kosztować 25 mln zł.

Pozostałe inwestycje dofinansowywane z programów unijnych możecie zobaczyć poniżej.

PAWEŁ GĄSIORSKI

fundusze-zew2017Kategorie:

35 odpowiedzi na “Gmina ma zamiar pozyskać 3 mln zł z funduszy zewnętrznych”

 1. Kuba pisze:

  Obiecanki, cacanki a jak nie ma konkretów tak i je trudno zauważyć! Obiecywano halę sportową w Aleksandrii i pozostal nam widok Zurka z plakatu wyborczego , można się domyślać , że wojt ma to wszystko w ciemnej ….ie!

  0
  0
 2. Andrzej Miskiewicz pisze:

  Żurek nie potrafił załatwić pozytywnie wniosku dotyczącego strategii gminy na kwotę 30 tys .złotych. Jest cieniarzem i szkoda, ze musimy jeszcze oglądać go przez 700dni! Nic dobrego dla gminy nie zrobił!y

  0
  0
 3. Kamil pisze:

  czegoś tu nie rozumiem…? Redaktor pisze i w tabelce widnieje jak byk (czyżby?), że “gmina własnymi siłami za 63 000 zł “ma przebudować budynek OSP w Wąsoszu. W załączonej tabelce w kolumnie “środki obce” jest zero. To jaki tu udział środków z Unii Europejskiej?!

  0
  0
 4. Anka pisze:

  Zaraz odezwie się nadworny opluwacz i będzie udawadniac ,że Pan radny Górniak temu jest winien! Meritum sprawy to pani skarbnik i wojt Żurek od początku swojej kadencji cały czas walą takie baboki! Dobra zmiana chciało by się rzec!

  0
  0
 5. Konopiszczanin pisze:

  Wójt i osoby odpowiedzialne za strategię rozwoju gminy nic dobrego nie czynią !
  Obiecuję jakieś tam inwestycje pod warunkiem uzyskania kasy z unii! Nawet placu manewrowego przy wozowni Osp Aleksandrianie potrafi załatwić! Jedyne co mu wychodzi to wypłata pensji najwyższej w kraju! Można sprawdzić na bip Konopiska! Tak rządzi Gminą przedstawiciel władzy z PO!

  0
  0
 6. Brygida pisze:

  No faktycznie!tabelka ma tytuł Limitywydatków na programy i projekty realizowane ze środków Unii Europejskiej. A tu żadnych środków europejskich?

  0
  0
 7. gospodyni pisze:

  z hutek, ty nigdy na temat, jak nie ma o czym pisać to piszesz głupoty, ten typ tak ma.Ten z SB wyprowadził gminę na szczyt, a ten z PO nie potrafi po jego przetartym szlaku iść. Na co poszła spuścizna kilka milionów o której tu pisano,pozostawiona przez poprzednika.

  0
  0
  • Kamil pisze:

   Pani gospodyni, na to pytanie nikt Pani tu nie odpowie. Nawet ten z hutek. On na merytoryczne tematy nie zabiera głosu bo zwyczajnie nie potrafi. On tylko na temat “duńskiego podróżnika” itp. Wiecznie! Smutne, bo to że “oświadczył nieprawdę” (rzekomo) ma się nijak do tego co zrobił dla nas, dla rozwoju gminy. I wystarczyło kontynuować, pokazać “ja jeszcze zrobię to czy tamto. Nie! były i są wrzaski, “trupy w szafie”, walenie pięścią w stół i obrażanie ludzi. A można było inaczej…

   0
   0
  • z hutek pisze:

   Ale ja o nikim konkretnym nie pisałem! A co do słowa rzekomo jak już sami wspominacie o tym jegomosciu sąd nie zawarł w wyroku słowa rzekomo:) Ktoś z Was napisał że został dług gminy bagatela, tylko 18 mln. O tej spusciznie pisałaś? Fajny prezent dla mieszkańców. Na pytanie o te pozostawione miliony dla następców o których ciągle piszecie nie potraficie podać dowodu, linku z internetu(gdzieś to musieliście znaleźć, bo skąd wiecie???) skoro gdzieś znaleźliscie info to się podzielcie. Ja też mogę napisać że w Konopiskach np były więzienia CIA.

   0
   0
 8. Ekonkmista pisze:

  Ty z hutek , u ciebie to kwoty zadłużenia rozmnażają się jak szczury domowe i już wynoszą 18 milionów. Do pozyskanych ponad 100 milionów przez gminę za poprzedniego wójta ,to te parę milionów nie robi wrażenia. Aby mieć to trzeba bylo wydać ok. 15% z własnych środków. Wójt Żurek spłacił 7zlotych i 15 groszy. Żadnych środków unijnych nie pozyskał! A gdzie jest kasa z zwrotów z projektów unijnych w wysokości około 7 milionów? Ty z hutek masz szansę od wójta dowiedzieć się! Cały czas go bronisz. Znając twoje zachowanie to będziesz Pana Radnego Górniaka o to pytał! Wójt nawet 30 tys. Złotych nie umiał pozyskać na strategię rozwoju gminy! Przy takich jak ty,to gmina rozwija się ale do tyłu! Ujadasz jak wściekły pies!

  0
  0
  • z hutek pisze:

   Pokaż gdzie znalazłeś informacje o tych 7 mln. Chyba Ci się nie przyśnilo tylko musiałeś widzieć informacje, dokumenty. Gdzie? W necie nie znalazłem to ja pytam- kim wy jesteście że znaleźliscie???

   0
   0
 9. Kamil pisze:

  z hutek, ty poproś swojego wójta o projekt budżetu i wieloletniej prognozy finansowej. Jak byk jest tam napisane, że na koniec roku 2014 było podobne, nawet nieco mniejsze zadłużenie, niż to które planuje Żurek na koniec 2017 roku.
  A na temat zwrotu środków z projektów unijnych pisano tu jakiś czas temu dużo, wyliczając dokładnie ile z jakich projektów gmina dostała z rozliczeń z lat poprzednich. Tyle, że nikt nie odpowiedział co z tymi środkami zrobiono.
  Owszem dokonano zmiany w budżecie na 7 złotych i 15 groszy. Na plus.
  Z samej kanalizacji ponad dwa miliony zwrotu!

  0
  0
  • z hutek pisze:

   Wy pisaliscie nie podając konkretów. Daj mi odnośnik do informacji, albo napisz skąd wiecie coś czego nie wie przeciętny mieszkaniec. To co tu było napisane to bajki bez pokrycie. Ja też mogę napisać że wójt pozyskał z Unii przez 2 lata 200 mln. To też twój wojt- ludzie go wybrali w wyborach.

   0
   0
 10. Kamil pisze:

  Idź do swojego radnego albo sołtysa i poczytaj. Nie wiem czy projekt budżetu publikują na bip bo strona urzędu jest teraz kompletnie nieczytelna i nic tam nie można znaleźć. Ty tylko ciągle wrzeszczysz na nie i żądasz nie od tych co trzeba żeby ci podali na tacy. Pieniacz,

  0
  0
 11. Górniak Stanisław pisze:

  Z hutek przeciętny mieszkaniec widać doczytał, tylko Ty ciągle pytasz nie tych co trzeba, i czytasz nie to co trzeba. Kamil napisał Ci gdzie szukać. A jeśli jeszcze nie wiesz to zacznij czytać BIP od zakładki Budżet aż do końca, na pewno znajdziesz informacje których szukasz zamiast poświęcać czas na pisanie głupot. Twoim celem jest wybieranie gorących węgli cudzymi rękami. Tam znajdziesz Informacje o których piszesz że się przyśniły lub są bez pokrycia. Chyba że nie potrafisz lub co bardziej prawdopodobne dążysz do tego aby kto inny Ci to odszukał,bo tobie szkoda czasu, lepiej oskarżać że nieprawda, że przekłamane. W ostateczności masz możliwość napisać lub osobiście zapytać o udzielenie informacji publicznej, ale to kosztuje trochę zachodu. Przekonasz się że nikt tu nie pisze bzdur w formie którą podałeś za przykład> wójt pozyskał z Unii przez 2 lata 200 mln< bo każdy z piszących zarzucił by Ci kłamstwo gdyż nie miał byś gdzie odesłać w celu potwierdzenia tego w dokumentach. To tyle i aż tyle.

  0
  0
 12. z hutek pisze:

  Panie Górniak, Kamil, Bip jak wyglądał 4 lata temu tak wygląda. Gdzie znaleźliscie.informacje? Nie chcecie pokazać bo tej kasy nie było. Czyli bujda i nic więcej. Każdy kto by miał takiego newsa kompromitujacego to na pewno by się pochwalił. Wy po prostu gówno macie i bijecie pianę bez jajek, jak zawsze zresztą. Daremne.

  0
  0
  • Górniak Stanisław pisze:

   Już ci pisałem a ty dalej swoje. Wejdź w zakładkę uchwały -UCHWAŁA NR 26/V/2014. Str 5 kolumna 6. Jak byk napisane
   kwota długu rok 2014 -16017791,56. A teraz idź Wójta przeprosić że jednak ten BIP nie wygląda jak 4lata temu. A ty leniu (drugi) zacznij czytać a nie bezzasadnie negować fakty. I gówno to ty masz pod kopułą. Resztę odpowiedzi na swoje pytania poszukaj sobie sam ja nie będę trwonił czasu z powodu twojego lenistwa. Instrukcje masz powyżej.

   0
   0
  • z hutek pisze:

   Czyli bijecie pianę. Ok, poprzednia władza zostawiła 16 milionów długu. Super. Piękna spuścizna. A wasze miliony zwrotu to pic na wodę:)jakoś ich nie pokazaliście i niech się Pan hamuje bo dietke Pan pobiera, a inicjatyw zero. To jest lenistwo w czystej postaci:) no chyba że się Pan pochwali swoimi inicjatywami ??

   0
   0
 13. Górniak Stanisław pisze:

  I co się tak pienisz? poprzednia władza zostawiła 16017791,56zł długu a obecna planuje na 2017rok- 10202520,17zł jak to się ma do pozyskanych104mln zł za poprzedniej władzy. Moje inicjatywy to moja sprawa i moich wyborców, a na dietę zasłużyłem i mam do niej prawo bo dali mi je moi wyborcy i Oni mi ją mogą odebrać nie ty leniu ,mącicielu. A teraz możesz pytać aż ci się znudzi, ode mnie odpowiedzi nie dostaniesz jeśli będzie ona na oficjalnej stronie Gminy.Tak więc resztę odpowiedzi szukaj sam a nie klep w kółko tego samego. Dotarło?

  0
  0
  • z hutek pisze:

   Nie jestem macicielem- zwracam honor- dług aż 16 mln. Widzi Pan, nie rośnie teraz. Taka spuscizne podkreśle zostawiła poprzednia władza. Wam się przyśnily te miliony że zwrotu! Proszę je pokazać, szczególnie Mieszkańcy Księgowa, Ekonomista, Kamil tacy bezstronni, nie będący w poprzedniej i tej radzie bądź na gminnym żoldzie. Ja jestem Panie.Górniak mieszkańcem i mnie Pan niejako służy czy się to Panu podoba czy nie. Ja mam prawo w tym kraju do własnej opinii i uważam że nie zasłużył Pan na swoją dietę. przynajmniej Pana nie obrażam, ale żeby to zrozumieć trzeba mieć choć trochę, popularnie się mówi kultury. Czy Pan ją ma? Mam nadzieję że tak:)

   0
   0
 14. Górniak Stanisław pisze:

  Przepraszam powinno być>a obecna planuje na 2017rok- 16202520,17zł <

  0
  0
 15. Arek pisze:

  Tego świra z hutek to najlepiej do cyrku wysłać. Z małpami może nawiąże wspólny język!

  0
  0
  • Kamil pisze:

   Arek, tak jak napisał mu Pan Radny Górniak – jego zadaniem jest mącić, skłócać, kpić i denerwować. Zauważ, on nigdy nie pisze na temat, nie ma do powiedzenia nic merytorycznego, tylko same zaczepki. A jak już nie wie co by tu, to wyciąga “trupy z szafy” czyli do znudzenia czyni aluzje do poprzedniego wójta. Żadne argumenty do niego nie trafią, bo jemu nie chodzi o argumenty tylko o skłócanie ludzi.
   Fakt, Pan Radny się pomylił, bo na koniec 2017 roku przewidują minimalnie, ale WIĘKSZE zadłużenie niż zostawili poprzednicy. Tyle, że poprzednicy zrobili duuuużo i sprowadzili do gminy ponad 104 miliony, a ci nie robią nic. Poza skłócaniem i obrażaniem ludzi. Swoich własnych mieszkańców.
   A to barachło widać ma płacone za swoje mącenie. I dlatego on się nie przedstawi tak jak Pan Radny Górniak pełnym imieniem i nazwiskiem. Że ja też nie?
   Ja nie obrażam tu nikogo, jeśli piszę to prawdę,którą można, jeśli się tylko chce, sprawdzić. z hutek nie chce, jemu prawda niepotrzebna. On ma mącić, co usiłuje czynić z miernym skutkiem.
   e

   0
   0
  • z hutek pisze:

   Radny Górniak i Arek to najwyższy poziom kultury, inwektywy pod prawie każdym artykułem w stosunku do mojej osoby. Taki oto poziom kultury prezentuje poprzednia władza. Ja cały czas pytam gdzie są te miliony że zwrotów, pokażcie, tak jak pokazaliście dług który pozostał. Wy jesteście bardzo merytoryczni- hehehe. Wybieracie fakty dla was wygodne, jak to w kampanii. Ludzie.dali wam czerwona kartkę, pamiętajcie o tym:)

   0
   0
 16. Irek pisze:

  Buuuuuuuuuuuuu

  0
  0
  • Kamil pisze:

   durny z hutek, jakiś czas temu, parę miesięcy, nie pamiętam już pod jakim artykułem Pani Paulina Skowrońska wyliczała ile i z jakich projektów gmina dostała zwrotów w spadku po poprzednikach. Teraz to se zapytanie złóż do urzędu, ale ty i tak nie zrozumiesz tego dokumentu. Chyba, że ci wyłożą kawę na ławę. a i to przekręcisz wszystko. Tylu ludzi i tyle razy ci to piszą a ty swoje. Normalny to ty raczej nie jesteś. O której dzisiaj kończysz dyżur?

   0
   0
  • z hutek pisze:

   Wyliczala, ale nie pokazała że to prawda!!! Mam na słowo uwierzyć jak tu manipulacja za każdym rogiem? A kto to jest Pani Paulina że na pamięć wie za co były zwroty? Ja Ci powtarzam, nie będę chodził do gminy. Wy jak coś piszecie to pokażcie dowody! Jak nie macie dowodów to wszystko co napiszecie jest nic.nie warte!

   0
   0
 17. Paulina Skowrońska pisze:

  Nie na pamięć pieniaczu, tylko z gminy. Też masz prawo wystąpić do gminy z zapytaniem, niech ci wyliczą ile z czego, z jakiego projektu dostali zwroty. Ty się tylko czepiasz wszystkich po kolei, ale samemu d…ę ruszyć? o, nie! Ty masz, jak ci tu napisali, tylko mieszać, denerwować, mącić i siać zwątpienie.Może Pan Redaktor na twoją, hmm, prośbę, odszuka tamten artykuł, bo tobie się przecież nie chce. Tylko pyskówki. To jakaś norma w tej kadencji?

  0
  0
  • z hutek pisze:

   Tak. Wydałas dyspozycję redaktorkowi i zaraz wiernie wykona polecenie. A ty wystąpiłas do gminy? Nie ma dowodów, nie ma pieniędzy. Zaraz zobaczymy czy autor wykona rozkaz! Ja piszę na forum i nie muszę latać do gminy. Jak coś.piszecie.dajcie dowód na prawdziwość swych słów:) ja wam nie Wierzę i mam ku temu podstawy!

   0
   0
 18. Paulina Skowrońska pisze:

  ty nie piszesz na forum. ty tylko szczekasz jak bezmyślny kundel! Nie wydaję dyspozycji nikomu, tym bardziej Panu Redaktorowi. Przecież napisałam, że ty nie chcesz wiedzieć (może dobrze wiesz) tylko ujadasz. Szkoda na ciebie klikania.

  0
  0
  • z hutek pisze:

   Wy nie potraficie pokazać tego o czym piszecie. Skoro jest to prawdziwa i ogólnodostępna informacja to czekam. Radny Górniak zadłużenie pokazał od razu. Ja wam na słowo nie wierzę.

   0
   0
 19. Górniak Stanisław pisze:

  Pani Paulino dobrze Pani pisze że szkoda na niego czasu, Jak nie chce wierzyć nie musi, miał raz napisane, wystarczy, tu nie przedszkole.

  0
  0
  • z hutek pisze:

   To co Wy piszecie jest niewiarygodne. Nikt nie ufa już waszym wymyslom. Macie rację nie piszcie, oszczędzie sobie kompromitacji a cwaniak z Małej może zachowa resztki honoru, jeśli w ogóle ma coś takiego i wie co to jest.

   0
   0
 20. z hutek pisze:

  Autor znów usunął jeden wpis. Było 35 jest 34, nie liczę mojego z przekleństwem. Miał prawo:) wstydzi się Pan czegoś?

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).