Gmina Konopiska wybudowała parking przy Sanktuarium w Rększowicach

Urząd Gminy Konopiska poinformował, że zakończył się remont parkingu przy Sanktuarium Krzyża Świętego Parafii Rzymskokatolickiej pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rększowicach.

Parking wykonany został z kostki ekologicznej, ma powierzchnię 1540m2. Inwestycję parafii ufundowała Gmina Konopiska. Nie znam kwoty, jaka została przeznaczona na ten cel.

Wystąpiłem o faktury za tę inwestycję.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

18 odpowiedzi na “Gmina Konopiska wybudowała parking przy Sanktuarium w Rększowicach”

 1. Mieszkaniec pisze:

  W końcu to parafia wojta ,co się dziwić a reszta dno .Gmina zadłużona istne cyrki

  13
  3
 2. Ale pisze:

  Mam nadzieje, że to nie ta sama kostka, która została przeznaczone na budowę chodnika w Rększowicach 😂

  10
  1
  • Ktos pisze:

   Gmina zrealizowała inwestycję na swojej części parkingu, na działce należącej do gminy. Parafia płaci za swoją część parkingu.
   Kolejny pseudo artykuł i manipulacja, byleby wprowadzić ludzi w błąd.

   21
   18
 3. Ale pisze:

  Super parking.
  Gdy dzieci będą się nudziły mogą skorzystać z tego placu i uczyć się jeździć np. na rolkach itp. o ile uda się im tam dotrzeć bo niestety musza chodzić rowami 😂

  16
  3
 4. Zbyszek pisze:

  Kolejne betonowe-lotnicko bez grama zieleni :-( Krzewy i drzewa sadzić!

  17
  4
  • Saska pisze:

   Zielono było za poprzedniego proboszcza, teraz idziemy w nowoczesność i betonowanie wszystkiego co możliwe. To jest oszczędność czasu dla zapracowanego proboszcza – nie trzeba martwić się o zieleń przy kościele – można organizować kolejne pielgrzymki po sanktuariach dla wiernych! Cudowny ksiądz dba o parafian!

   14
   4
  • Ktos pisze:

   Ludzie Wy się zacznij cieszyć z takiego Proboszcza ile on rzeczy zrobił parking był potrzebny a nie jak kiedyś dziura po dziurze komu to odpowiadało …? Wejście do kaplicy po schodkach kostka brukowa tu pomnik tam krzewy.. Przecież jest miło powinniśmy być dumni! Mamy powiększony cmentarz i wogole jest przyjemnie a ksiądz no cóż ile jest takich księży że chcą zabrać nas na wycieczkę po innych parafiach sanktuarium powinniśmy się cieszyć bo wielu z nas niezna takich miejsc! Według mnie proboszcz robi Wszystko dla parafii aby się z nami zbliżyć! Nie odrzucajmy Boga! Tylko Cieszmy się z Wsztkiego co jest dane nam!

   8
   3
  • Saska pisze:

   Serce się raduje, że mamy tak wspaniałego i dobrego dla ludzi proboszcza! Wywalczył parking o który ludzie upominali się co kolędę jak sam wspominał na ambonie! Cóż za radość widzieć, że piękny zielony SKROMNY jak nakazuje Pismo kościółek wiejski staje się prawdziwa betonowa twierdzą z pomnikami, które są najbliższe naszym serca! Jaka radość od nas biję, że możemy zwiedzać inne parafie do których sam proboszcz jeździ! Kiedyś na pielgrzymkę Jasnogórska musieliśmy chodzić na nogach jak patnicy – teraz jeździmy na rowerach, jeszcze parę lat i pojedziemy autokarem bo to przecież az 18km! Nikt z nas nie odrzuca Boga ! Krytykowanie Jego pasterza nie jest odrzucaniem Stwórcy! Powinieneś sformułować “nieodrzucajmy proboszcza”

   3
   1
  • Danny pisze:

   Skąd w Was ludzie tyle jadu.Tyle złości. Czepiacie się tych drzew. No sami ekolodzy w parafii widzę a jak okiem sięgnąć prawie na każdym podwórku wypielęgnowane trawniki i kostki brukowej.
   Jezus obecny jest w każdym kościele i tym z drzewami i po ich wycięciu również.
   Proboszcz różnymi inicjatywami próbuje nas przyciągnąć do Niego. Jako chrześcijanie powinniśmy patrzeć bardziej w Niebo niż na ręce bliźniego.

   3
   1
  • Danny pisze:

   Botanik się znalazł!;)Zapewnimy Cie,że wolimy jeździć po kostce brukowej niż brodzić w błocie i urywać części w samochodach.

   3
   1
 5. Glonojad pisze:

  Czekać tylko zimy. Ciekawe kto tam wyjedzie pod tą górkę. Ani jednego odwodnienia. Tylko przyklasnąć.

  27
  3
  • Stanisław Górniak pisze:

   Bardzo dobre rozwiązanie. Jest to ucieczka od tzw. podatku od deszczu, który nakłada
   Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie za zmniejszenie naturalnej retencji wód opadowych. Nie trzeba budować kosztownych instalacji odprowadzających wodę,
   które powodują szybki wzrost poziomu wody w rzekach, doprowadzając do podtopień.

   6
   1
 6. Rks pisze:

  Parking godny sanktuarium, jak proboszcz zrobi tam drugi Licheń to można będzie medaliki sprzedawać z podobizną błogosławionego Jurka.

  Boże widzisz i nie grzmisz! Dramat !!!!

  32
  6
 7. The pisze:

  Pycha kroczy przed upadkiem.

  W ciągu paru lat rządów ciasteczka z ładnego kameralnego kościółka została zrobiona betonowa twierdza.

  Jak to mawiał pewien cytat „Złote, ale skromne”

  24
  4
  • Parafianin pisze:

   Mam nadzieję, że na lizaniu się skończy i że ks proboszcz za ten parking nie sprzedał duszy lokalnym diabłom

   8
   1
 8. mk pisze:

  Jako mieszkańcy Rększowic i Hutek korzystający z parkingu w pobliżu kościoła i cmentarza (na którym wszyscy w pełnej zgodzie się kiedyś spotkamy) jesteśmy wdzięczni za utwardzenie jego wcześniej często ubłoconej nawierzchni. W czasach kiedy większość ma wybrukowany podjazd koło domu, nie wiadomo dlaczego koło naszego wspólnego domu bożego i cmentarza miałoby być błoto. Czy brukowane parkingi gminne i inne inwestycje mogą być tylko w Konopiskach i w Aleksandrii? Mieszkańcy Rększowic nie zasługują na nie? Zasługują. Chodniki i parking powinny być już dawno. Dobrze że cokolwiek się ruszyło. Nowa kostka jest ekologiczna i przepuszczająca wodę a na działce parafii ciągnącej się jeszcze kilkaset metrów za cmentarzem jest bardzo dużo zieleni i drzew, które mogą cieszyć ekologów. Na tym solidnym parkingu nasze prawnuki będą zatrzymywać swoje elektryki, żeby podejść, wspomnić starego i pomodlić się choć chwilkę. No i super

  12
  4
 9. parkujący pisze:

  1. Hutki i Rększowice należą do gminy, to w czym problem, że na gminnej działce “gmina” zrobiła parking? Tylko Konopiska mają korzystać z gminnych funduszy? Parkingu w Konopiskach się ktoś czepia?
  2. Kto widział zieleń na tych dziurach na parkingu przykościelnym? że niby wcześniej zieleń była a teraz betonoza? (Saska?)
  3. Parkujący, którzy idą do Kościoła i/lub na cmentarz się cieszą, a reszcie zazdrość dupska ściska.
  4. Proboszcz dba o parafian… to jedno trzeba przyznać, że Rększowice/Hutki mają szczęście do proboszczy począwszy od ś.p. Stefana… nie każdy lubi biegać po biurach podróży, niektórzy lubią pielgrzymki… nie wolno?

  Wiadomo, JESZCZE SIĘ TAKI NIE URODZIŁ, CO BY WSZYSTKIM DOGODZIŁ.

  9
  2
 10. parkujący pisze:

  świetny pomysł! zacznijmy od parkingu pod Auchan :D

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).