Gmina Konopiska liderem w programie “Czyste Powietrze”

Polski Alarm Smogowy wraz z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej opublikowali najnowsze dane dotyczące liczby składanych wniosków na wymianę źródła ciepła i termomodernizację w programie “Czyste Powietrze“.

Ranking gmin utworzony został na podstawie dostarczonych przez wojewódzkie fundusze ochrony środowiska i gospodarki wodnej danych o liczbie wniosków do programu “Czyste Powietrze” złożonych przez właścicieli budynków jednorodzinnych w poszczególnych gminach. Ranking powstał na bazie liczby wniosków przyjętych w III kwartale 2021 roku. O pozycji gminy w rankingu decyduje wskaźnik, którego wartość wyznacza liczba wniosków złożonych z terenu danej gminy na 1000 budynków jednorodzinnych.

Najwięcej procentowo wniosków w powiecie częstochowskim złożono w gminie Konopiska (70), najmniej w gminie Przyrów (13).

– Na gminy z najlepszymi wynikami pod względem liczby składanych wniosków o dofinansowanie w ramach programu „Czyste Powietrze” czekają dodatkowe, finansowe bonusy. Aktywność poszczególnych gmin będziemy rozpatrywali w ujęciu rocznym (ranking obejmie okres od 1 kwietnia 2021 r. do 31 marca 2022 r.). Pula środków na ten cel sięgnie 16 milionów złotych – przypomina Paweł Mirowski, wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

ranking gmin powiatu częstochowskiego:
61. Konopiska – 70 wniosków
133. Starcza – 15 wniosków
135. Kruszyna – 28 wniosków
323. Dąbrowa Zielona – 22 wnioski
456. Lelów – 25 wniosków
519. Rędziny – 33 wnioski
563. Kłomnice – 55 wniosków
571. Blachownia – 35 wniosków
584. Janów – 27 wniosków
632. Mykanów – 54 wnioski
634. Poczesna – 40 wniosków
643. Mstów – 38 wniosków
822. Koniecpol – 29 wniosków
886. Olsztyn – 26 wniosków
995. Kamienica Polska – 18 wniosków
1054. Przyrów – 13 wniosków

Opublikowany ranking oparty jest o liczbę wniosków złożonych w gminie i liczbę budynków jednorodzinnych. Obejmuje aktywność gmin w trzecim kwartale bieżącego roku (od 1 lipca do 30 września 2021 r.) i powstał przy współpracy NFOŚiGW, PAS i Banku Światowego.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

6 odpowiedzi na “Gmina Konopiska liderem w programie “Czyste Powietrze””

 1. Obywatel pisze:

  Czy Wójt ogłosi to jako osobisty sukces, a Przewodniczący będzie wypinał pierś pod ordery (ciekawe jak to zrobi przy takim brzuchu), bo w powiatowej szczekaczce (tytułu nie wymienię), tak to ogłoszą.

  8
  4
 2. Bezradny pisze:

  To jest sukces tylko i wyłącznie mieszkańców bo sami o to zadbali. Wójt pogrążył wszystkie wnioski z fotowoltaiki , pomp ciepła oraz solarów. Mieszkańcy mogli dostać dofinansowanie nawet do 85% wartości projektu . Inne gminy, ich mieszkańcy dostali takie pieniądze . Wójtowie o to zadbali. A WÓJT KONOPISK DLA SWOICH MIESZKAŃCÓW NIC NIE ZAŁATWIŁ. To nie jest wójt który dba o swoich mieszkańców. Sobie miliony a ludziom grosze. HAŃBA

  22
  1
 3. RAK pisze:

  CZy to prawda że wójt ma mieć podniesione wynagrodzenie na najblizszej sesji do prawie 20 tyś. złotych Miesięcznie. Czy ta rada już całkowicie ogłupiała! Pieniędzy na wszystko brakuje a tu taka rozrzutność. Radni opamiętajcie się.

  15
  0
 4. Piter pisze:

  Szkoda że gmina nie pomogła w niczym swoim mieszkańcom tylko każdy indywidualnie sam się o to postarał, a urzędnicy będą teraz chodzić bladzi i dumni bo są w czołówce….
  Żenada….

  12
  0
 5. RAK pisze:

  wójt kosi kasę tylko dla siebie resztę ma głęboko gdzieś. Gdzie są radni i co robią.

  7
  1
 6. Maria pisze:

  Sami wybraliście tych waszych reprezentantów,więc się nie dziwcie, bo nieraz słyszę rozmowy że teraz radni wykształceni i w gminie nie ma kłótni a jaki to wójt dobry, grzeczny i inteligentny, no to inteligentnie dobiera się do waszych portfeli.

  4
  1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).