Polski Alarm Smogowy wraz z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej opublikowali najnowsze dane dotyczące liczby składanych wniosków na wymianę źródła ciepła i termomodernizację w programie “Czyste Powietrze“.
Ranking gmin utworzony został na podstawie dostarczonych przez wojewódzkie fundusze ochrony środowiska i gospodarki wodnej danych o liczbie wniosków do programu “Czyste Powietrze” złożonych przez właścicieli budynków jednorodzinnych w poszczególnych gminach. Ranking powstał na bazie liczby wniosków przyjętych w III kwartale 2021 roku. O pozycji gminy w rankingu decyduje wskaźnik, którego wartość wyznacza liczba wniosków złożonych z terenu danej gminy na 1000 budynków jednorodzinnych.
Najwięcej procentowo wniosków w powiecie częstochowskim złożono w gminie Konopiska (70), najmniej w gminie Przyrów (13).
– Na gminy z najlepszymi wynikami pod względem liczby składanych wniosków o dofinansowanie w ramach programu „Czyste Powietrze” czekają dodatkowe, finansowe bonusy. Aktywność poszczególnych gmin będziemy rozpatrywali w ujęciu rocznym (ranking obejmie okres od 1 kwietnia 2021 r. do 31 marca 2022 r.). Pula środków na ten cel sięgnie 16 milionów złotych – przypomina Paweł Mirowski, wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
ranking gmin powiatu częstochowskiego:
61. Konopiska – 70 wniosków
133. Starcza – 15 wniosków
135. Kruszyna – 28 wniosków
323. Dąbrowa Zielona – 22 wnioski
456. Lelów – 25 wniosków
519. Rędziny – 33 wnioski
563. Kłomnice – 55 wniosków
571. Blachownia – 35 wniosków
584. Janów – 27 wniosków
632. Mykanów – 54 wnioski
634. Poczesna – 40 wniosków
643. Mstów – 38 wniosków
822. Koniecpol – 29 wniosków
886. Olsztyn – 26 wniosków
995. Kamienica Polska – 18 wniosków
1054. Przyrów – 13 wniosków
Opublikowany ranking oparty jest o liczbę wniosków złożonych w gminie i liczbę budynków jednorodzinnych. Obejmuje aktywność gmin w trzecim kwartale bieżącego roku (od 1 lipca do 30 września 2021 r.) i powstał przy współpracy NFOŚiGW, PAS i Banku Światowego.
PAWEŁ GĄSIORSKI
Czy Wójt ogłosi to jako osobisty sukces, a Przewodniczący będzie wypinał pierś pod ordery (ciekawe jak to zrobi przy takim brzuchu), bo w powiatowej szczekaczce (tytułu nie wymienię), tak to ogłoszą.
To jest sukces tylko i wyłącznie mieszkańców bo sami o to zadbali. Wójt pogrążył wszystkie wnioski z fotowoltaiki , pomp ciepła oraz solarów. Mieszkańcy mogli dostać dofinansowanie nawet do 85% wartości projektu . Inne gminy, ich mieszkańcy dostali takie pieniądze . Wójtowie o to zadbali. A WÓJT KONOPISK DLA SWOICH MIESZKAŃCÓW NIC NIE ZAŁATWIŁ. To nie jest wójt który dba o swoich mieszkańców. Sobie miliony a ludziom grosze. HAŃBA
CZy to prawda że wójt ma mieć podniesione wynagrodzenie na najblizszej sesji do prawie 20 tyś. złotych Miesięcznie. Czy ta rada już całkowicie ogłupiała! Pieniędzy na wszystko brakuje a tu taka rozrzutność. Radni opamiętajcie się.
Szkoda że gmina nie pomogła w niczym swoim mieszkańcom tylko każdy indywidualnie sam się o to postarał, a urzędnicy będą teraz chodzić bladzi i dumni bo są w czołówce….
Żenada….
wójt kosi kasę tylko dla siebie resztę ma głęboko gdzieś. Gdzie są radni i co robią.
Sami wybraliście tych waszych reprezentantów,więc się nie dziwcie, bo nieraz słyszę rozmowy że teraz radni wykształceni i w gminie nie ma kłótni a jaki to wójt dobry, grzeczny i inteligentny, no to inteligentnie dobiera się do waszych portfeli.