Gmina Konopiska jest coraz biedniejsza

Gmina Konopiska nie jest biedna, ale staje się coraz biedniejsza.Wspólnota” opublikowała ranking gmina w Polsce pod względem zrealizowania budżetu za 2015 rok, przy uwzględnieniu dochodu, jaki gmina osiągnęła w przeliczeniu na jednego Mieszkańca. Konopiska zajęły 1261. miejsce na 1563. gmin wiejskich z kwotą 2406,13 zł per capita. Nie jest to wynik oszałamiający i pokazuje, że Konopiska są coraz biedniejsze.

Główną przyczyną jest brak funduszy zewnętrznych na różnego rodzaju inwestycje. Do tego budżet Jerzego Żurka, który do końca nie jest realizowany, co z resztą widać na ulicach. W gminie Konopiska nie ma praktycznie gminnych inwestycji. No chyba, że weźmiemy pod uwagę nowoczesne wiaty przystankowe. Wójt nie realizuje swoich założeń, dlatego też rok w rok ogromne kwoty pozostają w gminnej kasie.

Być może budżet na 2016 rok będzie zrealizowany i awansujemy w rankingu. Jednak patrząc na wnioski o fundusze zewnętrzne złożone przez Wójta, o których pisałem kilka dni temu, to raczej w to wątpię.

Można śmiało napisać, że kilka lat temu Konopiska były liderem regionu, teraz tendencja jest raczej odwrotna.

Wójcie Żurku, dziękujemy!

Ranking przygotowany przez “Wspólnotę” dostępny jest TUTAJ.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

15 odpowiedzi na “Gmina Konopiska jest coraz biedniejsza”

 1. Racjonalista pisze:

  Ha ha w latach 2012-2014 bylo jeszcze gorzej. W 2014 braklo nam 7do 1500.

  0
  0
  • Wianek pisze:

   poszukaj kwot, a nie pozycji

   0
   0
  • Górniak Stanisław pisze:

   Racjonalisto, widzę że źle kojarzysz, chyba jesteś wczorajszy, odpocznij, bo 1493 pozycja wcale nie jest złą, a na pewno wyższa od1261. Teraz możesz się śmiać.

   0
   0
  • Racjonalista pisze:

   P. Górniak ty jesteś wczorajszy czy jaki? Chcesz tu udowadniać ze 1500 jest lepsze niż 1250 gdzie im więcej to gorzej?

   0
   0
 2. Ania pisze:

  Może mi ktoś powiedzieć ,gdzie są takie małe sadzawki jak na zdjęciu. Czy to może jest teren objęty Natura 2000, jeśli tak to natychmiast winno te tereny ogrodzić i zakaz wjazdu pojazdom mechanicznym. Dbajmy o przyrodę !

  0
  0
  • Ms pisze:

   To nie sa sadzawki tylko śmierdzący rów melioracyjny!!!! ????

   0
   0
  • Ms pisze:

   A co do terenów Natura 2000 to w polowie pokryje je autostrada. POZDRAWIAM PANI ANIU ?

   0
   0
 3. Dawidosu pisze:

  A bedzir jeszcze gorzej

  0
  0
 4. Christ pisze:

  Panie redaktorze!
  Niech Pan odwróci tabelę i Konopiska pod wodzą wójta Zurka znowu na czele. Za tego Wójta Konopiska na tyle tylko stać. Tragedia,wszystko tak wygląda za czasów wójta nieudacznika.

  0
  0
 5. Ekonomista pisze:

  Jak na dłoni widać różnicę pomiędzy byłym Wójtem Sochą a obecnym Żurkiem. Przy tych samych dochodach własnych były wójt potrafił gminę Konopiska wypromować. Za ostatnie 10- lecie Konopiska uznane zostały pod względem rozwoju i inwestycji 5 gmina w Polsce. W Warszawie z rąk P.Buzka nagrodę odebrali pod nieobecność p.Sochy sekretarz gminy Barbara Ankowska i ówczesny Przewdniczacy Rady Gminy p.Stanislaw Górniak. A teraz to gmina zaliczana jest również do najlepszych gmin ale w wysokości pensji, obecny wójt Żurek pobiera jedne z najwyższych wynagrodzeń w kraju okolo 200 tys. złotych( wyższe od prezydentów dużych miast np.Warszawy)za obijanie się,nic nie robienie. Gmina z niskimi dochodami a najwyższą pensją wójta. Tak wójt Żurek dba o gminę i jej mieszkańców!!!

  0
  0
 6. Górniak Stanisław pisze:

  Jak może się bogacić kiedy takie buble się podpisuje:
  Polecam lekturę Umowy gminy Konopiska z firmą z Warszawy na administrowanie Budynkami i lokalami Gminy zarejestrowanej pod nr 62/2015 w centralnym rejestrze umów Gminy Konopiska za kwotę 554,55zł/m2 + 23% VAT = 682, 096zł/m2 miesięcznie. x 942,74m2 =643 039,65zł Umowę zawarto na okres od 01.06 2015 do 31.05. 2016 czyli za czas obowiązywania umowy = 7 716 475,8 zł. Bagatela?
  To jest gospodarz!!!!!!!!!!!!!!!!! Co na to Rzecznik

  0
  0
 7. Paulina Skowrońska pisze:

  co na to prawnik z bożej łaski i nadzór finansowy? Skarbnik co nie umie pomnożyć? Kontrasygnata skarbnika oznacza, że jest zabezpieczenie w planie, jak więc podpisała taką umowę na 7 milionów?? Od czego tam jest prawnik i skarbnik? kto sporządza taki bubel?
  Zgroza ogarnia jak słucham co mi tu wyjaśniają fachowcy! Jak firma sobie zażąda -zgodnie z umową! – wypłaty tych 7 mln to gmina pójdzie z torbami!

  0
  0
 8. mieszkaniec gminy pisze:

  Wiem że to stary artykuł i komentarze ale jako mieszkaniec gminy nie mogę się zgodzić z tym co pisze Pan, Panie Górniak.
  Nie dawały mi spokoju te 7 mln zł, które gmina miałaby zapłacić za administrowanie lokalami. Zapoznałem się z tą umową nr 62/2015 Jakie 7 baniek???? czy przeczytał Pan tą umowę dokładnie?
  Sieje Pan bzdurną propagandę.

  554,55zł/m2 + 23% VAT = 682, 096zł/m2 miesięcznie za czynności, które określone zostały w paragrafie 2 pkt 1.1 i 1.2 o czym mówi paragraf 4 umowy.

  Łączna powierzchnia budynków niemieszkalnych i mieszkalnych to 1848,49 m2 x kwota z umowy 0,30 zł netto daje nam 554,55 zł miesięcznie za administrowanie budynkami. To chyba nie 7 dużych Baniek jak Pan wyliczył!!!!!
  Nie wiem jaką Pan szkołę kończył bo ja ekonomiczną i później studia w tym kierunku. Obecnie pracuję w administracji i umowy nie są mi obce. Proszę dokładnie czytać, liczyć a nie pisać bzdury na forum.
  Myślę, że powinien Pan tą informację wyprostować. Chyba, że obecnie zamieszczona w rejestrze umowa 62/2015 to inna umowa, niż Pan widział i na której się Pan opierał.

  Mam prośbę do forumowiczów/komentujących, żeby sprawdzać co się pisze.

  Gdzieś czytałem, Pan taki nieomylny, sprawiedliwy itd. skoro tak to proszę takie rzeczy prostować no chyba, że tego komentarza Pan nie pisał.

  0
  0
 9. Górniak Stanisław pisze:

  Panie mieszkaniec gminy, gdzie jeszcze powieli pan ten wpis? Już go czytałem w zakładce> oceń radnych Wykonawca otrzyma miesięczne wynagrodzenie w kwocie netto<. Dalej jak już wyjaśniałem w wpisie powyżej drugi człon zdania po nawiasie:" tj.0,30 zł za m2 powierzchni użytkowej lokali mieszkalnych +VAT-23% w budynkach niemieszkalnych,- zw. w budynkach mieszkalnych" dotyczy moim zdaniem opłaty od powierzchni użytkowej lokali mieszkalnych w budynkach niemieszkalnych. Gwoli ścisłości, w dniu 18.07.2016 złożyłem wniosek do Przewodniczącego Rady Gminy o zajęcie się tą sprawą, w dniu02.08.2016 Komisja rewizyjna rozpatrywała w/w wniosek. Na posiedzeniu Komisji przedstawiono nam oświadczenie Zespołu Zarządców Nieruchomości z dnia 01.08.2016 że w przedmiotowej umowie wiążąca jest stawka 0,30 zł za m2 zgodnie z ofertą. I co panie mieszkaniec gminy nawtykał mi pan a w ślad za panem inni. Słów wypowiedzianych pan nie cofnie. Na koniec taka mała uwaga. Wniosek złożyłem 18.07 a oświadczenie 01.08. Otrzymałem opinię prawną z dnia 17.08 2016 w której to pan radca prawny Rafał Hanusiak pisze cytuję"W żaden sposób nie można zinterpretować umowy iż chodzi o stawkę 554,55zł za m2 administrowanej powierzchni co sugeruje autor artykułu. Jeśli umowa była skonstruowana prawidłowo to po co było potrzebne oświadczenie Z.Z.N.
  I nie chwal się pan studiami bo to wstyd dla uczelni.

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).