Gmina finansuje prywatny budynek kwotą 1,1 mln zł!

Jak wiemy, dofinansowanie prywatnego budynku należącego do Ochotniczej Straży Pożarnej w Konopiskach kwotą w wysokości 1 108 157 zł na termomodernizację budynku OSP jest w Wieloletniej Prognozie Finansowej Gminy na lata 2016-2024. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że OSP w Konopiskach nie chce “oddać” tego budynku w posiadanie gminy. Argumentów jest wiele, ale podobno chodzi o wesela i inne imprezy okolicznościowe organizowane w remizie, co wiąże się z dodatkowymi przychodami. Na mieniu gminnym strażacy nie mogliby zarabiać aż takich pieniędzy.

Dochodzi do sytuacji, w której to OSP Konopiska próbuje postawić pod ścianą Wójta i żąda pieniędzy, nie dając nic w zamian.

Czy w tym wypadku władze gminy powinny ulec strażakom? Kolejne zmiany w Wieloletniej Prognozie Finansowej Gminy Konopiska mają zostać wprowadzone już w najbliższy wtorek.

PAWEŁ GĄSIORSKI

osp-konopiska-termomodernizacjaKategorie:

26 odpowiedzi na “Gmina finansuje prywatny budynek kwotą 1,1 mln zł!”

 1. Wianek pisze:

  Kasa ciagle leci do strazakow. Czy wszystkim kieruje Baldyga i Jonczyk? O co w tym chodzi?

  0
  0
 2. Górniak Stanisław pisze:

  Wójt buduje poparcie za pieniądze podatników

  0
  0
  • Niezadowolony pisze:

   Panie wójcie,nie tak miało być! Słowa wypowiedziane przd wyborami nie mają potwierdzenia w działalności Pana jako wójta. Zakpił Pan z Nas !!!!

   0
   0
 3. Mieszkaniec pisze:

  Nie prywatny tylko należący do stowarzyszenia króla pornografii to po pierwsze, a po drugie NIE DAJĄC NIE W ZAMIAN?! Panie Gąsiorski i Panie Górniak cóż za beszczelność. A kilkaset akcji ratunkowo gasniczych w ciągu roku to psu w dupe? Z narażeniem zdrowia i zycia?
  Pan Gąsiorski to wiadomo koń trojanski ale Pan Panie Górniak. Wstydzilbys sie chlopie.

  0
  0
  • Górniak Stanisław pisze:

   Mieszkaniec czytaj ze zrozumieniem jeśli potrafisz. Gdzie w moim wpisie nie doceniam zasług strażaków?

   0
   0
  • Obiektywny pisze:

   Gdyby nie było p.Gorniaka ,to wójt razem z preziem z gminy zrobiliby
   Prywatne rancho.Panie Górniak jest Pan dla nas osoba pełnego zaufania publicznego i takim cwaniakom nie można pozwolić roztrwonic majątku Gminy.Są to ludzie ,bez twarzy ,mający jeden cel – z gminy stworzyć prywatny folwark.Takich ludzi należy się pozbyć, dla dobra mieszkańców.

   0
   0
 4. Dawidosu pisze:

  I kto teraz napisze ze strazacy nic z tego nie maja. Wyrrmontuja budynek za kase z gminy i beda nadal bez rachunkow organizowac imprezy. Powinna sie tym zainteresowac skarbowka. Ciekawe co prezio na to

  0
  0
  • Olśniony pisze:

   Nie tylko strażacy,ale przede wszystkim druh G.Pewnie ciasto na każdą imprezę może tylko dostarczyć jedyna ciastkarnia, wiadomo do kogo należy. To się nazywa bezinteresowność ? Wielka obłuda. Nalezy z tym wreszcie skończyć!!!

   0
   0
 5. Endriu pisze:

  Panie Arku porównywanie naszego nieudacznika ,do gminy Olsztyn ,to jakieś nieporozumienie! Władza w Olsztynie wie co to pieniądze podatników,nie wydaje na lewo i prawo ,aby tym kupić sobie głosy,lecz profesjonalnie inwestuje w rozwój gminy łącznie z przemyślaną promocją. A u nas co? Wójt ,który od pierwszego dnia rządów tylko ludzi straszył trupami w szafie po poprzednikach, wielkim zadłużeniem i nie liczenie się z mieszkańcami o innym spojrzeniu na gminę.To co było dobre w 2015 roku chciał przypisać sobie i miał czelnosć sięgnąć ręką po statuetkę .Pycha go skarciła. W rozliczeniach od poporzedniej władzy otrzymał grubo ponad 5 milionów złotych. Nizahamowana pazerność wójta tylko pokazała jaką kasę zarobił za nic za 2015 rok.Inwestycje po hamsku odwalone,przyklad pniaki w rowach drogi ,która kosztowała około 2 milionów złotych. Czy naprawdę Pan chce tego miernote porównywać z Władzą gminy Olsztyn?

  0
  0
 6. Żona strazaka pisze:

  Wójt to nikogo nie szanuje,strazakow również. Zabrał kasę unijna OSP Wąsosz -Łaziec na modernizację obiektu.Nie chce ułożyć kostki brukowej pod nowym budynkiem OSP w Aleksandri.Zabrał kasę unijna dla OSP Konopiska,dajac jakieś ochlapy nie wiadomo skąd ? Nie potrafi przeprowadzić przetargu dla OSP Rekszowice na zakup samochodu bojowego. Jeśli chcemy aby ta gmina dalej się rozwijała WÓJT MUSI ODEJŚĆ!!!!!! Dziękujemy temu panu za nic nie robienie.

  0
  0
 7. Kamil pisze:

  jutro sesja. I pewnie te wójtowe kukiełki przegłosują {ana Radnego Górniaka i uchwalą pieniądze dla straży w Konopiskach. z budżetu czyli z naszych podatków zafundujemy strażakom salę balową razem z kuchnią i pomieszczeniami do organizowania przyjęć i czerpania korzyści. Czy gminie wolno to zrobić? !nikt pewnie na to nie odpowie, radni grzecznie rączki podniosą, bo…
  Co na to regionalna izba obrachunkowa?

  0
  0
 8. Czarny Piotruś pisze:

  no to mamy drugie Hutki!

  0
  0
 9. Mieeecio pisze:

  No. I przegłosowali grzecznie te bzdury.

  0
  0
 10. lisica pisze:

  Bzdury czy nie, byle zgodnie z linią wójta.

  0
  0
 11. Paulina Skowińska pisze:

  Zadziwia mnie postawa radnego Roberta Kołodziejczyka że nie popiera modernizacji remizy w Konopiskach chyba ze mu się ten budynek podoba tak dba o swoją miejscowość chwała takiemu radnemu super p.ROBERCIE POGRATULOWAĆ POSTAWY.

  0
  0
  • Paulina Skowrońska pisze:

   znów jakiś cichociemny używa mojego nicka. Biedny, nie potrafi nic wymyśleć! A niech mu tam!

   0
   0
  • R.K. pisze:

   Pierwsze słyszę że jeśli ktoś wstrzymuje się od głosu to jest przeciwny .

   0
   0
  • Konopiszczanin pisze:

   Za glupkowate decyzje wójta i jego przy bocznych chciało by się karać p.Roberta,radnego o zdroworozsadkowym podejściu do problemów ,którymi winni zająć się obecni radni. Pan Robert ma bardzo dobre rozeznanie co i jak powinno się robić w gminie za obecnej władzy.Ludzi z taka postawą potrzeba dla naszej gminy jak najwięcej .

   0
   0
  • Górniak Stanisław pisze:

   Rzeczywiście należy pogratulować, w przeciwieństwie do innych którzy bezmyślnie to przegłosowali.

   0
   0
 12. Paulina Skowrońska pisze:

  ach, teraz przerobił na Skowińska! zwracam honor.

  Niemniej temat jest ważny. Pytałam znajomej i gmina może finansować tylko tą część remizy co służy do gaszenia pożarów i ratownictwa.
  Jak to się ma do OSP Konopiska?
  Czy wójt albo jego niedo-rzecznik raczą odpowiedzieć?
  Czy trzeba złożyć w tej sprawie petycję?
  Od tego jest rzecznik, jak już jest.

  A pytań zadano tu sporo?

  Jaka ustawa zmusza gminę do wzięcia kredytu czy pożyczki?

  Co zrobili z ponad pięcioma milionami jakie spłynęły z rozliczeń projektów z lat poprzednich?

  Na co księgowa przeznacza ponad dwa miliony nadwyżki?

  Po co wreszcie ten kredyt czy pożyczka?

  Co z dochodami z imprez w Hutkach?

  Co z przewodniczącym, którym dawno powinien zająć się komisarz wyborczy i Prokuratpr?

  co z zapłatą za wadliwy projekt i jeszcze gorsze wykonanie drogi i pozostawione pniaki?

  oj, długa ta litania…

  0
  0
 13. Z Hutek pisze:

  Ten miernota wójt,co nam drogę z pniakami zafundował, lepiej
  będzie, jak się więcej za Hutki nie zabiera. Wstyd na cały powiat, wiele gości przyjeżdża i pytają o tę drogę, aby zobaczyć jak można zrobić taką fuszerke za publiczne środki.Tylko czekać jak prokuratura weźmie się za rozliczenie tej inwestycji.

  0
  0
 14. Kamil pisze:

  rzecznik ci odpowie jak wytrzeźwieje…

  0
  0
 15. gienia pisze:

  Ma duże lustro i może w każdej pozycji chlapnąć , a miał być WÓJTEM

  0
  0
 16. Górniak Stanisław pisze:

  Jak radni mogli przegłosować tą uchwałę, skoro wójt przed głosowaniem oznajmił, że nie rozumie skąd wzięta jest kwota, 800 tys. Widocznie myślami już byli na wakacjach. Czy w gminie jeszcze ktoś panuje nad tym co się dzieje?
  Skoro podpisuje się umowy na ponad 7,7 mln zł za administrowanie 20 lokalami warte wg moich szacunków niewiele ponad 8 tys zł. Robi to ponoć wysokiej klasy specjalista????????

  0
  0
 17. Górniak Stanisław pisze:

  Rzeczniku i zarazem Komendancie OSP w Konopiskach, chyba było coś niezgodnego z prawem skoro zniknął baner reklamowy sali przyjęć POKUSA. Z tego zdjęcia powyżej nie zniknie, choćbyś chciał Na XXII sesji tak mnie próbowałeś oczernić , jednocześnie broniąc byłego prezesa OSP Hutki, może teraz coś powiesz na swoją obronę.

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).