Gmina nie dostanie pieniędzy na kanalizację!

Nie będzie w tym, ani w przyszłym roku pieniędzy na kanalizację w Konopiskach. W tym roku gmina Konopiska nie złożyła wniosku (nabór został odwołany), a w przyszłym nie ma szans na dotację. Wszystko dlatego, że wyczerpały się środki Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na ten cel. Oznacza to, że w najbliższych trzech latach gmina nie ma szans, by otrzymać środki zewnętrzne na budowę oczyszczalni ścieków i kanalizacji sanitarnej w aglomeracji Konopiska.

Jerzy Żurek założył, że budowa kanalizacji ta zakończy się w 2021 roku. Patrząc realnie, nie ma na to szans. Gmina zamierzała pozyskać ze środków zewnętrznych na ten cel 15 832 500 zł. Teraz Żurek będzie musiał zmienić swoje plany.

Co to oznacza? Zostaną wolne środki zarezerwowane w budżecie na kanalizację i właśnie z tych środków Żurek będzie mógł wybudować np. salę sportową w Aleksandrii.

PAWEŁ GĄSIORSKI

 Kategorie:

16 odpowiedzi na “Gmina nie dostanie pieniędzy na kanalizację!”

 1. Pankracy pisze:

  No to się Żurek popisał, jak zwykle! Niczego nie umie załatwić, nic zrobić. Tylko pyskowanie do ludzi, ubliżanie i kłamstwa dobrze mu wychodzą.
  Nie takie to proste, co? łatwo było krytykować poprzednika, a jak przychodzi zrobić coś samemu? plajta!
  Och, przepraszam podobno jakieś AŻ! 22 tysiące pozyskał! ha, ha! ale się wysilił.

  0
  0
  • Jaś pisze:

   Panie wójcie , napisz pan o tym w swojej gazetce – propagandzie nieudacznictwa i lenistwa! Ko

   0
   0
  • Czas pisze:

   Za 500 dni pozbędziemy się tak fatalnego gospodarza!

   0
   0
  • Brygida pisze:

   taaa, a jak poprzedni wójt pozyskał dla gminy 10 miliony, to był be! trza Go było rozrobić, co panie M.? Warto było jeździć po różnych instytucjach i szczuć? To teraz macie g…o a nie drogi, halę czy kanalizację. “Pan Bóg nie rychliwy ale sprawiedliwy. Teraz się szuka innych dojść do koryta?

   0
   0
 2. Paweł Nowak pisze:

  to gwóźdź do politycznej trumny Żurka

  0
  0
 3. Smutny pisze:

  Po co gminie taki drogi urzędnik , co nic nie potrafi załatwić ,ludziom ulżyć i gminę rozwijać! Pan wójt umie tylko krytykować poprzednika, a sam do tej pory korzysta z jego pozostawionych wniosków i planów! Sam nic dobrego zrobić nie umie! CZLOWIEK BEZ WIZJI NA DALSZY ROZWOJ GMINY!!!

  0
  0
  • Kamil pisze:

   Żeby chociaż korzystał!on zrezygnował z wielu wniosków pozostawionych przez poprzedników,bo wszędzie wietrzył podstęp. Pan Górniak pisał, ze był wniosek o zmiane oświetlenia na oszczędne, Żurek zrezygnowal. Był wniosek o centrum przesiadek i komunikację w gminie _zrezygnował. I pewnie to nie wszystko co zaprzepaścił. Ot, dobrze piszą _nieudacznik!

   0
   0
  • Paweł Nowak pisze:

   Tu nie chodzi o potrzebę takiego urzędnika, ale o to co zostawi następnemu wójtowi. Jest źle i zapowiada się, że będzie znacznie gorzej. Potrzebna jest natychmiastowa zmiana wójta.

   0
   0
 4. Dzwon pisze:

  Teraz już wiemy po co wójt Żurek chciał być wojtem! Kasa,kasa,kasa ale tylko dla siebie! Dla gminy załatwił jedyny wniosek na 20 tys zł , który aż dwa razy składał! Tragedia dla gminy! Jak można zarabiać 200 tys zł i nic nie umieć zrobić?

  0
  0
 5. Asior pisze:

  Najsłabszy wójt w historii konopisk! Teraz udowodnił ,że w zakładach ,gdzie pracował nigdy miejsca nie zagrzał! Taka dobra gmina pod rządami ,,Pana wójta,, schodzi na psy!

  0
  0
 6. strażak pisze:

  Temomodernizacja szkoły w konopiskach przygotowana przez ,,pana wójta Żurka” to najwięszy bubel budowlany w dziejach Konopisk. Nic nie pasuje, wszystko robione tak aby polska nie zgineła. Następna inwestycja fatalnie przygotowana. Niedługo okaże się co jeszcze jest spartaczone.

  0
  0
 7. Żyrafa pisze:

  temu Panu to chyba będzie czas na emeryturę jak mu się ta kadencja skończy?
  To on gra na przetrzymanie, tak jak i gwiazda krzyżówek!
  Aleście wybrali!

  0
  0
 8. Zdziwiony pisze:

  No to dobrała się wspaniała para do rozwalenia gminy!

  0
  0
 9. Bałamut pisze:

  oo! widać nasz adwersarz z hutek , agent, nie ma w Grecji wifi? bo nie uwierzę, że nie ma nic “w obronie”? Kiedy wraca z urlopu?

  0
  0
 10. TWAgent pisze:

  Robercie, wladco niewydanych Klientom paragonow i Jerzy, moja Ty dunska czekoladko, to nie Grecja. Widze ze sa problemy z IQ?

  0
  0
 11. Bałamut pisze:

  no i zaraz się zrobiło ciekawie! Czemu piszesz do mnie Robercie? jakieś zboczenie? Wolę nie…

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).