Gmina nie dostanie blisko 1 mln zł na e-usługi!

Nie udało się Gminie Konopiska pozyskać 995 352,52 zł na projekt pn. “Ucyfrowienie gminy Konopiska jako działanie zapewniające wzrost dostępności do e-usług publicznych“.

Konkurs rozstrzygnął się w ubiegłym roku, ale dopiero 23 stycznia 2018 roku pojawiły się oficjalne wyniki, po rozpatrzeniu skarg i protestów. Jeden z protestów złożyła Gmina Konopiska, ale Zarząd Województwa Śląskiego postanowił go nie uwzględnić.

To kolejna porażka Wójta Jerzego Żurka. W konkursie można było zdobyć dofinansowanie w wysokości 64 960 500 zł. Gmina Konopiska starała się o dofinansowanie w wysokości 995 352,52 zł, przy wartości projektu 1 170 971,21 zł. Projekt miał zakończyć się z końcem tego roku.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

16 odpowiedzi na “Gmina nie dostanie blisko 1 mln zł na e-usługi!”

 1. Brygida pisze:

  no! to kolejny zaliczony “sukces” nieudacznika!

  0
  0
 2. Wyborca pisze:

  znowu mu się nie udało !

  0
  0
 3. Cyc pisze:

  A może artykuł typu “Ile udało się załatwić?”.

  0
  0
  • Wyborca pisze:

   co załatwić?

   0
   0
  • Cyc pisze:

   Jak wiesz czego się nie dało załatwić to wiesz też co się dało – ale przez szmery w głowie nie wspominasz o tym.

   0
   0
  • Paradoks pisze:

   No jak to?! Udało się załatwić jedno z najwyższych wynagrodzeń w kraju dla wójta! Udało się…cholera…nie ma o czym pisać… No szlag!no nie ma co napisać?!

   0
   0
 4. Paweł Nowak pisze:

  w urzędzie nie ma nikogo kto potrafi pisać wnioski

  0
  0
 5. Cichy pisze:

  Niestety to prawda, większość tych ludzi,nie mówię że wszyscy, jest do wymiany. Obiboki i lenie albo interesują się tylko plotami i obrabianiem d…y innym. Nie ma kim pracować to prawda.

  0
  0
  • ktoś pisze:

   Wójt przyjmował ludzi nie zastanawiając się o ich przydatności. Na dodatek podniósł pensje urzędnikom, a zapomniał o pracownikach obsługi. Teraz już zaczyna spijać swoje piwo. Niedługo braknie na wypłaty!

   0
   0
 6. Skarbek pisze:

  Nieudacznik znów błysnął , że nic nie potrafi! W brukowcu roznoszonym po gminie chwali się jak to już dużo zainwestował, ponad 5 milionów, tylko ze za to musimy zapłacić z zaciągniętych kredytów! Nieudacznik zadnej kasy nie pozyskał z unii! Za te jego wizję przyjdzie nam spłacać kilkanaście lat. W roku 2018 chce zadłużyć gminę na 10 milionów złotych! W wieloletniej prognozie finansowej na lata 2019 i 2020 nieudacznik przewiduje zmniejszenie wydatków bieżących o ponad 4 miliony złotych,to oznacza , że gmina nie będzie miała kasy na bieżące utrzymanie ! Taką gminę szykuje nam nieudacznik na następną kadencję! A teraz przed wyborami chce za 10 milionowy kredyt pokazać jak inwestuje w gminie! Bankructwo szykuje dla gminy!

  0
  0
  • Paradoks pisze:

   no może Bóg nas uchroni! cyfryzacji gminy już wiadomo, że nie będzie, bo nie dostanie środków z Unii. Kanalizacji w Aleksandrii też nie będzie. Jeszcze parę punktów i może jakoś uda się uniknąć upadłości gminy.

   0
   0
 7. Dziki pisze:

  Jedyna inwestycja w 2018 roku, która miała być dofinansowana z unii i znowu ZERO kasy z unii! Pośmiewisko z gminy robi nieudacznik! Jedynie to potrafił sobie zaraz w pierwszym roku bycia u władzy naliczyc największą kasę w kraju wynosząca ponad 200 tys. Złotych! NIEUDACZNIK !!!!!!!!!!

  0
  0
 8. Paulina Skowińska pisze:

  Dziki do lasu a te 200 000 ta zgrana płyta sprawdz i nie kłam

  0
  0
  • Profesor pisze:

   ja się dziwię dlaczego klan “S” z Aleksandrii siedzi tak cicho? uchwalają tak wielkie zadłużenie gminy, gdzie wiadomo, że nie spłyną żadne pieniądze z rozliczeń projektów unijnych jakie zostawił nieudacznikowi wójt Socha, i…cisza.! Przy niemal zerowych inwestycjach! Co, Mieeeetek nie kazał rozrabiać? Jak przed wyborami to chcieli się zakrzyczeć jakie to zadłużenie gminy! i żadne argumenty do nich nie docierały! a tera cisza…

   0
   0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).