Gmina dostała 60 tys. zł

Wójt Jerzy Żurek podpisała umowę z Zarządem Województwa Śląskiego na dotację 60 tys. zł na zadania w ramach Konkursu Przedsięwzięć Inicjatyw Lokalnych.

By otrzymać wsparcie, wystarczyło poprawnie złożyć wniosek. Pieniądze z całego województwa otrzymają 343 projekty.

Z gminy Konopiska wsparcie dostaną:
Sołectwo Aleksandria I na zakup i montaż witacza promującego na terenie sołectwa Aleksandria Pierwsza – 3750 zł
Sołectwo Hutki na zakup i montaż witacza promującego na terenie sołectwa Hutki – 3750 zł
Sołectwo Konopiska na organizację plenerowej imprezy integracyjno-kulinarnej dla mieszkańców z udziałem mistrza kuchni Remigiusza Rączki – 13 000 zł
Sołectwo Kopalnia na przebudowę placu zabaw w Kopalni – 23 700 zł
Sołectwo Korzonek na zakup i montaż witacza promującego na terenie sołectwa Korzonek – 3750 zł
Sołectwo Rększowice na zakup i montaż witacza promującego na terenie sołectwa Rększowice – 3750 zł
Sołectwo Wygoda na wyposażenie Domu Sołeckiego „Wygodzianka” w Wygodzie – 8300 zł

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

16 odpowiedzi na “Gmina dostała 60 tys. zł”

 1. Piniondze pisze:

  Jak zwykle 13000zl na organizacje imprezy na która i tak nikt nie przyjdzie.

  6
  4
 2. Mieszkaniec pisze:

  A czy ktoś kto pisał projekt pytał mieszkańców danego sołectwa czy chcą jakiś witacz. Dlaczego środki nie zostały równo podzielone na wszystkie sołectwa i czemu Walaszczyki nic nie dostały.

  9
  2
 3. Jodła pisze:

  Na pewno Socha załatwił te pieniądze 1989r

  11
  3
 4. Mieszkaniec pisze:

  Jakie władze takie pomysły.
  Ciężko jest siąść i spotkać z mieszkańcami zapytać o nowe projekty. Nawet kurendę wysłać też to ciężkie zadanie.
  Co na szybko można wymyślec – witacze.
  Jak się promocji nie robi to teraz przynajmniej na całą Polskę bedziemy znani z witaczy.

  5
  3
 5. Wyborca pisze:

  Coś po sobie trzeba zostawić. W tym wypadku będą to witacze.
  Wiatr mocniejszy je zdmuchnie tak jak podczas wybór na kolejną kadencję Pana miodka.

  6
  2
 6. mieszkaniec pisze:

  Zobaczcie jak Żurek i jego służby z dowodzącym Andrzejem z Hutek starają się o porzadek tego co już mamy. Róże i porządki w miejscach publicznych tylko pokazują, że Wójta tylko interesuje wysoka pensja z gminy. Chce stawiać witacze, znów nowa kasa na inwestycje. Jeździmy codziennie do częstochowy i tam gdzie kończy się gmina, przed budowanym wiaduktem stoi przy drodze, w błocie ,zabrudzony piękny witacz . Jedno nasuwa mi się skojarzenie, jaki wójt tak wygląda powitanie gości wjeżdzających do gminy. Wójcie do niczego się nie nadajesz , a napewno jesteś najsłabszym gospodarzem tej naszej ,,Małej Ojczyzny”. Specjalnie przytaczam nazwę pana komitetu z kampanii wyborczej, oszukał nas pan swoimi słowkami podczas wyborów. Niestety teraz ten numer panu nie przejdzie.

  7
  3
 7. Jacek pisze:

  Panie Gąsiorski niech Pan nam pokaże na zdjęciu ten witacz co opisują, że jest taki brudny, jakby gospodarza nie było w gminie.

  6
  2
  • Czech pisze:

   W tej gminie nie ma Gospodarza. Hieny ostatki gminnej kasy z pyska sobie wyciągają.

   7
   2
 8. Zuch pisze:

  W końcu sierpnia odbędą się w gminie dożynki powiatowe, a tu taki burdel, witacz na Wygodzie pewnie będzie witał gości! Dziękujemy wójcie za super promocje gminy!

  6
  2
 9. Przejazdem pisze:

  Nie do końca znam Gminę Konopiska, mam tu tylko rodzinę, ale nie rozumiem entuzjazmu z pozyskania 60 tys i to na tego rodzaju cel ???!!!
  Zdjęcie ze sztabem tylu osób mnie śmieszy.
  Gmina ma ogromny potencjał, w szczególności o charakterze inwestycyjnym i tu powinna wyszarpywać środki z RPO.
  To nie powinno być 60 tys zł, tylko 6 milionów. Nie ma w tym urzędzie osób, które potrafiłyby pozyskać środki na “projekty twarde”, czyli inwestycje ???
  Fakt takie osoby trudno pozyskać, ale wystarczy zwolnić 3 zbędnych i nieefektywnych pracowników, a przyjąć 1 z dobrym wynagrodzeniem, która ma kontakty z Urzędem Marszałkowskim, czy Wojewódzkim i rozhula tą Gminę. Szkoda, że od tylu lat i rządów poprzednich i obecnych jest taka stagnacja na tym obszarze.

  3
  0
  • Przyszłość- napewno nie gminy Konopiska! pisze:

   Nic się w Naszej Gminie nie dzieje. Młodzi nie mają perspektyw!!! Gdzie mamy się wynieść? Gdyby było więcej dużych zakładów pracy i inwestycji w naszej Gminie, mogłabym tutaj założyć rodzinę, mieszkać, żyć i pracować! Dostrzegam jako osoba 20-letnia, że kierujący gminą nie działają na rzecz młodych ludzi!!!Trzeba nas wreszcie zauważyć, bo za kilka lat Gminę opuszczą młodzi ludzie i gdzie indziej będą płacić podatki…

   2
   0
 10. Wizjoner pisze:

  Kiedy opuszczałem Gminę Konopiska kilka lat temu miałem nadzieję, że jak tutaj będę chciał wrócić z Rodziną bo będzie do czego. No cóż myliłem się. Przez te ostatnie lata Gmina zamiast rozwijać się, bo ma potencjał cofnęła się o kilka lat. Zero inwestycji, nie mówię tutaj o jakiś lokalnych “budkach”. A potencjał ku temu jest. Trasa w budowie, ale inwestorów pozyskuje Częstochowa, a Gmina Konopiska ilu ? Proszę o konkrety. Nie wspominam już, że nawet nie ma Domu przedpogrzebowego w XXI wieku w Konopiskach. W Urzędzie sielanka pensje jak w Ministerstwie, tylko zadłużenie większe co rok. Może warto w tych wyborach pomyśleć oddając głos czy chcemy jeszcze mieć Gminę Konopiska, która się będzie rozwijać, czy taką która będzie za parę lat, a może wcześniej nie wypłacalna. Może warto postawić na Ludzi, którzy szanują publiczne pieniądze, a nie rozdają na prawo i lewo. Mam nadzieję, że takich znajdziemy w tej 10 tysięcznej społeczności. Życzę dobrych wyborów w nadchodzących miesiącach.

  2
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).