Gmina chce dotacji na chodnik

Jeżeli gmina liczy na dofinansowanie zewnętrzne w wysokości 1 000 000 zł na budowę chodnika i kanalizacji deszczowej w m. Kopalnia w ciągu drogi wojewódzkiej nr 904 etap II. Jeżeli takie dofinansowanie otrzyma, gmina na ten cel dodatkowo przeznaczy 200 000 zł. Pierwotnie miała być to kwota o 100 000 zł wyższa, ale gmina nie ma pieniędzy.

W przypadku braku dofinansowania, inwestycja ta nie będzie realizowana w tym roku.

poniżej uchwała w tej sprawie

PAWEŁ GĄSIORSKI

BIP UG Konopiska

 Kategorie:

24 odpowiedzi na “Gmina chce dotacji na chodnik”

 1. Górniak Stanisław pisze:

  Będzie brakowało na kolejne inwestycje. Ciekaw jestem skąd wójt weźmie 9 572 700zł na wkład własny na Budowę oczyszczalni ścieków i kanalizacji sanitarnej w aglomeracji Konopiska etap I rozłożeniu na4 lata, tj. do 2021roku, oraz obiecaną Halę w Aleksandrii. Jak zaczną wypadać kolejne inwestycje to niedługo przekroczymy dopuszczalne zadłużenie, a czym to grozi nie muszę przypominać.

  0
  0
  • TW Agent pisze:

   To jest efekt tego że poprzednia władza bezrozumnie zadluzyla gminę na 16 mln i teraz co?? Pan sugeruje żeby nic nie robić? Tak nam ci dobrzy gospodarze wyrządzili przez 12 lat!!

   0
   0
 2. Górniak Stanisław pisze:

  Ja nic nie sugeruję. Tak krawiec kraje jak mu materyi staje. Jak się nie ma pieniędzy to szuka się na zewnątrz. Nie trzeba było rezygnować z ZRIT-ów tylko było zabiegać o ich realizację.To pozwoliło by utrzymać budżet na wysokim poziomie przez kilka lat oraz zrealizować inwestycje przynoszące oszczędności.

  0
  0
  • TW Agent pisze:

   Nie trzeba było zadluzac gminy ponad stan a teraz wymagać cudów:)

   0
   0
 3. Realista pisze:

  Trzeba było nie zatrudniać ludzi, kandydatów na wójta w wyborach 2014 tj. Rzecznika, kadrowa, zastępcę, dwóch Mecenasow itd. Pieniądze idą na lewo i prawo bez uzasadnienia, a teraz płacz ze nie ma na inwestycje. Gospodarka finansami gminy wwykonaniu Wójta Zurka jest tylko nastawiona na max. wydatki osobowe a na inwestycje idą ochlapy!!! Takiego wybraliśmy gospodarza!!!”

  0
  0
  • TW Agent pisze:

   Trzeba było zatrudnić poprzedniego wójta i cała jego brygade. No rączki do góry komu tęskno za gminna dojna krówka?

   0
   0
  • Jacenty pisze:

   Agencie bajdurzysz jak pijany gbur, co nie potrafi nic więcej tylko klepac to samo
   Żurek jak sobie naliczyl taka kasę dla siebie to gminę puści z torbami! Super wójt ale tylko dba o profity dla siebie!!! Uczy tego z hutek agenta jak nic nie robić i taka kasę zgarniać!

   0
   0
 4. Górniak Stanisław pisze:

  TW Agent vel z hutek ty tylko potrafisz pluć na poprzedników, żadnych konkretów czy merytorycznej dyskusji. Jeszcze raz ci powiem że gdyby obecny wójt dopilnował realizacji uzgodnionych ZRITów to mieli byśmy od 60-70% oszczędności na wydatkach za oświetlenie uliczne, był by to wydatek budżetu gminy w wysokości 15% wartości inwestycji. To byłby coroczny zysk dla Gminy.

  0
  0
 5. Górniak Stanisław pisze:

  Szkoda słów.

  0
  0
  • Górniak Stanisław pisze:

   Poprzednicy mimo długu potrafili wykonać kanalizację prawie w całej gminie, nie mówiąc o innych inwestycjach. Jak ktoś nie umie pływać to mówi że woda za rzadka.

   0
   0
  • TW Agent pisze:

   Hehe… Pływali ale w luksusach. Właśnie za to pływanie wyborcy powiedzieli dość. Nawet skryba który przeleje na papier co urodzi się w głowie waszego Pana nie pomoże. Ciekawe ile już kasy wydał Wasz Pan na tą czarna kampanie… Żeby mu nie brakło:) ale zapomniałem, król gazet wspomoże inwestycje i zostanie vice:) po tylu latach nareszcie jako podnóżek :)

   0
   0
 6. TW Agent pisze:

  Chciał Pan fakty!! Jak ktoś przeinwestowal no to niestety. Inwestycje super, ale z głową, a jak już się doprowadziło budżet do takiego stanu to teraz sugeruje zdrowy rozsądek, a nie tylko bezmyślna krytykę. Co najlepsze, to jeszcze rada gminy poprzedniej kadencji mimo rosnącego zadłużenia dała podwyzke- do 150 000 aa obecny wójt korzysta. Jak ja będę władca gminy obniże sobie pensje o połowę, albo zrobię stałe zlecenie drugiej połowy na cele charytatywne!!

  0
  0
  • Górniak Stanisław pisze:

   Aleś odpalił, tylko ty mogłeś to wymyślić.

   0
   0
  • Druh pisze:

   Agencie od okien z Rekszowic pomarzyć to dobra rzecz!
   A tak serio to jest z ciebie człowiek z zerem tolerancji i za grosz nie potrafiący ocenić obecnej koniunktury i rozkładu poparcia ! Twoje wizję i pomysły to jakbyś rzucał groch o ścianę!!!!

   0
   0
  • TW Agent pisze:

   Hehehehe… Koniunktura, poparcie? Hehehehe… Pograzacie się. Tylko potwierdzacie ludziom że ten portal to z niezaleznoscia ma tyle wspólnego co nic. A forumowicze, to tylko grupa wsparcia czarnego Pana któremu marzy się 150 000. Ja oddam te kasę ludowi!!!

   0
   0
  • Druh pisze:

   Deklaracja niczym sobie,tylko jedno ale, na tym portalu znamy cię jako kłamce, mąciciela, osobe nie mająca nic wspólnego z powaga i rzetelnością!

   0
   0
  • TW Agent pisze:

   Piszesz o waszym nadwornym Panu, skrybie i przyjaciołach?:) oni mają właśnie bardzo pasująca opinie do tego co napisałeś.

   0
   0
 7. Kamil pisze:

  Ludzie, nie odpowiadajcie temu durniowi od okien, bo on i tak wam odpyskuje i napisze, że słońce wschodzi na zachodzie a zachodzi na wschodzie. Takie zadanie dostał od swojego idola i wypisuje te kłamstwa. A co ma pisać? sam przecież niczego poza tym nie potrafi wymyślić. Przepełniony nienawiścią,że jemu się nie udało będzie pluł na poprzedniego wójta, bo się boją że jak stanie do wyborów to wygra..im bliżej wyborów tym będzie gorzej pluł. Jego nie obchodzi prawda tylko własna zawzięta nienawiść i pycha, a że głupi to potrafi tylko to co tu wypisuje, na jedną nutę. Ja już dawno nie zwracam uwagi na jego wpisy. Bez względu na to jak się podpisuje.

  0
  0
  • TW Agent pisze:

   To tak jak Wasz skryba. Napisze co chce Pan ciemności i jego masa. Masz rację Kamil nie odpowiadajcie bo tylko się kompromitujecie. Jest jednak jeden z kilku w miarę niezależny artykuł na tym portalu o zapisach do podstawówki, warto sprawdzić warunki.

   0
   0
  • Taki pisze:

   Ten przygłub z Rekszowic wabiący się ostatnio agent ma tak pod czachą zjarane, że nie wie pod jakim postem odpisuje! Totalny idiota!!!!! z

   0
   0
  • TW Agent pisze:

   Taki, bardzo dobrze wiem pod jakim, ale żeby zrozumieć treść i odwołanie do innego artykułu tego ..leżnego portalu Trzeba mieć pewien poziom IQ:)

   0
   0
  • TW Agent pisze:

   Aaa i wytłumacz Taki czytelnikom co to jest przyglub?!! Jakiś zwierz?

   0
   0
 8. Duch pisze:

  TW Agent, przyglub to taki jak ty.

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).