Gmina chce dofinansować wymianę pieców

Gmina Konopiska w końcu chce coś zrobić dla ludzi. Patrząc na smog, który unosi się w całej gminie, jak i w naszym regionie, gmina wpadła na pomysł, wzorem innych gmin, i w zależności od finansów chciałaby dofinansować wymianę kotłów/pieców, w celu umożliwienia mieszkańcom dostosowanie do nowych wymogów. Będzie to oddzielne działanie obejmujące wyłącznie dofinansowanie do wymiany źródeł ciepła (kotłów/pieców), nie związane z podejmowanymi od 2016 r. działaniami zmierzającymi do uruchomienia programu dofinansowania do montażu odnawialnych źródeł ciepła tj. kolektory słoneczne, fotowoltaiczne czy pompy ciepła.

Ewentualnym dofinansowaniem mogłyby zostać objęte wyłącznie koszty związane z demontażem i likwidacją starego źródła ciepła, zakup i montaż nowego kotła na paliwa ciekłe, gazowe lub kotły c.o. na paliwa stałe spełniające wymogi 5 klasy według normy PN-EN 303-5:2012, o konstrukcji zapewniającej automatyczny załadunek paliwa, bez dodatkowych rusztów stałych i elementów umożliwiających jego zamontowanie, tak aby wyeliminować możliwości spalania innych rodzajów paliw niż te dopuszczone przez producenta w instrukcji użytkowania kotła oraz zakup i montaż niezbędnej armatury towarzyszącej.

Koszty zakupu pieców 5 klasy kształtują się na poziomie 7-14 tys. zł. Oprócz kosztów zakupu, dochodzą koszty towarzyszące tj. wymiana bojlera lub montaż zasobnika c.w.u czy przebudowa przewodów kominowych poprzez zastosowanie wkładów ceramicznych lub stalowych kwasoodpornych, które zalecane są przy tego typu piecach. Wstępnie szacuje się, że dofinansowanie mogłoby być na poziomie 40% kosztów zakupu i wymiany pieca, lecz nie więcej niż 3-4 tys. zł do jednego gospodarstwa domowego. Będzie to w dużej mierze zależne od zainteresowania mieszkańców, a ostateczną wysokość tej kwoty określi regulamin, przyjęty przez Radę Gminy.

W związku z powyższym aby jak najlepiej rozpoznać i zdiagnozować potrzeby Gminy w zakresie modernizacji źródeł ciepła, zainteresowani Mieszkańcy są proszeni o wypełnienie wstępnych ankiet dotyczących wymiany pieców. Ankietyzacja jest dobrowolna, jednak ma na celu ustalenie ilości chętnych gospodarstw domowych, dla których będą przygotowane zasady uzyskiwania dofinansowania modernizacji źródeł ciepła.

Wypełnienie ankiety nie jest równoznaczne z otrzymaniem dofinansowania.

Ankietę pobierzecie STĄD.

Wypełnione ankiety można przekazać osobiście lub za pośrednictwem poczty do Urzędu Gminy w terminie do dnia 31.03.2017 r. /UG Konopiska/Kategorie:

37 odpowiedzi na “Gmina chce dofinansować wymianę pieców”

 1. Izolbu pisze:

  jasne.. .

  0
  0
 2. Henryk pisze:

  Jak dopłacą 80% to jestem chętny. 40procent to za mało. Coś robimy ale tak naprawdę nie robimy. Nie opłaca się. Już widzę jak z najpopularniejszej pensji poniżej 2000zł będą kupować piece za 10000zł + ekogroszek czy pelet po 800, 900 za tonę. Lepsze były by dopłaty do ocieplenia i tutaj np. 50% miało by sens.

  0
  0
  • Filip pisze:

   Zaś dołożą tym co mają pieniądze, ubogi będzie dalej palił w kozie.

   0
   0
  • z hutek pisze:

   Poprzednia władza już nie rządzi więc się nie martw. Będzie inaczej:)

   0
   0
  • Ann pisze:

   A może 100 % ? Satysfakcjonuje ? Jak kogoś nie stać na piec to niech nie buduje dużych domów po 150-200m.

   0
   0
  • z hutek pisze:

   Nie każdy tak jak wy poplecznicy burmistrza Kopalni całe życie doi publiczna kasę!:)

   0
   0
  • Henryk pisze:

   Większość dużych domów w naszej gminie było budowanych w czasach kiedy węgiel był tani i nikt się nie przejmował smogiem. Z tamtej epoki zostały budynki, które teraz generują wysokie koszty.Chętnych na zakup dużych domów też jest niewielu. Ogólnie jest kryzys. To nie jest nasza wina,że mamy złą polityką energetyczną i brak długoterminowego planowania. Chcecie pomóc ludziom, wspaniale. Ale nam potrzebna jest realna pomoc ,a nie obietnice i programy pomocowe na których zarabiają głownie osoby które je obsługują. Weźcie się lepiej za tych co palą śmieciami i oponami. A palą nie tylko w zimie ale też w lecie, bo woda ciepła za darmo. Edukujcie ludzi jak czysto palić w tradycyjnych piecach np. palenie od góry. To już będzie ograniczenie smogu o przynajmniej 50%. Edukacja i kary dla idiotów dadzą więcej niż wasze dotacje co kot napłakał.

   0
   0
  • z hutek pisze:

   Z karami się zgadzam, ale piece też trzeba wymieniać bo są tacy którzy pala węglem ale pięć kości! Dotacja 40procent to kot naplakal? Ogarnij się. Jak nie chcesz nie musisz brać, ludzie skorzystaja

   0
   0
  • Henryk pisze:

   Te piece też są na węgiel i jak ktoś się uprze to dorzuci co nieco.40% ale maksymalnie 3-4 tys. zł. I to jeszcze nie wiadomo. Takie piece produkują spaliny o niskiej temperaturze więc komin też raczej do wymiany bo zamoknie. Szykuj 10 tys. Albo bierz kredyt.
   http://www.konopiska.pl/urzad/aktualnosci/WYMIANA-KOTLOW-PIECOW-Informacje-wstepne/idn:1410
   Nie lepsza by była ekologiczna ciepłownia w Konopiskach? Może taniej by wyszło?

   0
   0
  • Henryk pisze:

   W zwykłym piecu też spalisz czysto. Trzeba tylko wiedzieć jak. W niektórych gminach chodzą po ludziach i uczą jaki i co.
   To nie jest trudne: https://www.youtube.com/watch?v=jdApMjJXAiI

   0
   0
  • z hutek pisze:

   Lepsza cieplownia, ale wiesz ile to kasy? Nawet nie wszystkie miasta mają. W Częstochowie nie wszyscy są podpięci. Takie czasy, jak trzeba wymienić to trzeba.

   0
   0
 3. Znawcaa pisze:

  Wójt Żurek wam da ,ale najpierw musi zabrać sobie i te 0,5 miliona gdyby dał na wymianę pieców , to rocznie skorzystało by ponad 100 mieszkańców. Przy obecnej chciwej polityce finansowej stosowanej przez wojta, tylko on i jego przydupasy moga sobie pozwolić na wymianę pieca! Reszta mieszkańców jest tylko do płacenia podatków aby wójtowi nie brakło na pensję!

  0
  0
 4. Fidel pisze:

  Przedwyborcza akcja.

  0
  0
 5. z hutek pisze:

  Do wyborów 2 lata ale wy w sumie przez ostatnie 2 robicie kampanie. Szef za mało doi z Marszałkowskiego? Koryto w gminie tak zabezpieczyl że tęskni?

  0
  0
 6. Anioł pisze:

  Z hutek , myślałem, że z liczeniem do 2 nie masz problemu, a tu okazuje się nie potrafisz rozróżnić 1 roku od 2 lat! No ale cóż jak się potrafi kłamać to również nie przeszkadza mylić 1 roku z 2 latami od wyborów! Nieudacznik za tą pomyłkę pewnie nagrodę wypłaci!!!!

  0
  0
  • z hutek pisze:

   Widzę że u ciebie jest problem z liczeniem. Agent kasę umiał jednak.dobrze liczyć:)

   0
   0
 7. Uwazny pisze:

  Z hutek , uciebie poza liczeniem kolejki nalanych i wypitych nic mądrego nie można zauważyć!

  0
  0
  • z hutek pisze:

   Zapytaj waszego Pana ile widzi palcy, ludzie mówią że z żalu po stracie poszedł w dwuletni cug!:)

   0
   0
  • Jasiu pisze:

   Z hutek , alkohol cię zgubi! Nieudacznik już parokrotnie wypowiadał się o twojej trzeźwości! Takie zakazane mordy trzymać tylko daleko od ludzi!

   0
   0
  • z hutek pisze:

   Idźcie polać waszego Panu. Koryto mu odjechał o i biedak płacze. Cóż, zawsze był tylko małym człowiekiem. Tacy ludzie się nie zmieniają.

   0
   0
 8. antek pisze:

  To jest trGIKOMEDIA. gDZIE JEST RADA GMINY.cIAGLE CZYTAM ZE WOJT ZARABIA / cZY RZECZYWSCIE ZA PRACE/ DUZO,ALBO BARZO DUZO, ALE TO RADA GMINY USTALILA MU TA KA PENSJE Z MO ICH PODATKOW.wSZYSKICH RADNYCH NALEZY DO PROKURATORA.tO PANSTWO PLACICIE ZA NIEROBSTWO I NRAZWIAZYWANIE KRZYZOWEK W GODZINACH PRACY.RADNI POD SAD

  0
  0
 9. antek pisze:

  jA SIE PYTAM JAKIE NAGRODY DLA URZEDNIKOW.uURZEDNIKOW W GMINIE KONOPISKA JEST PRZYNAJMNIEJ O59% ZA DUZO.dARMOZJADY MOICH PODATKOW nAUCZYCIELE 50$ ZA DUZO.dARMOZJADY.cO NA TO KOSCIOL .gDZIE JEST WYROCZNIA NAERODU.ZEBY PRZYZWALAC NA WLADZE sb/pOWIAT CZESTOCHOWSKI?

  0
  0
 10. jteresa pisze:

  O czym taj piszecie brawo wójt jezeli rada uchwali ta super pomysł byle on był przez lata ta trzymac Żurek i nie przejmuj się moim znajomym on tak ma a mało imprez było w twoim domu co razem się gosciliscie sę wstyd mi za niego.i

  0
  0
 11. antek pisze:

  Panstwo radni was nawet nie stac na odpwiedz.Doprowadziliscie do likwidacji lotu w imie wlasnychintwerresow, potrz radny walentek radny szczserbak/ zero ,dno . bagno idziemy po ws . historia was musi rpozliczyc. ludzie stanu wojenego musza wreszcie powstac

  0
  0
 12. jan pisze:

  I powstaną agenci .. Piszesz ze LOT upadł powiedz to tym co trenują i jaka jest atmosfera w klubie tyle grup młodziezowych co jest obecnie to dawna nie było a i seniorzy będą i to z naszych wychowanków .P wójcie super pomysł z dopłatami do pieców

  0
  0
 13. z hutek pisze:

  Ważne że klub z Aleksandrii działa. Brat z chudym Mojżeszem mogą chodzić na mecze! Na Aleksandrii przez wszystkie lata stać było gminę na gospodarza Orlika, na pajaku syf kiła i mogiła, na pracowników nie było kasy a obiekt latami niszczal. Ale kasę poprzednicy na książeczkę przed wyborami mieli, na podwyższenie pensji o prawie 30 000 dla wójta było, ale na to aby ktoś dbał o Orlik to nie. Tak było wygodnie!

  0
  0
  • Adam pisze:

   Ty z hutek wykarmiony i wyuczony na propagandzie niebieskiego systemu PRL-u. W Aleksandii widzisz szpilkę a w Konopiskach potkniesz się o drzewo! Tyle nienawiści do Aleksandii to mieli Ci od niebieskiego podstarosty i jego giermka od spraw wodę na przód lać! Teraz możemy na przykładzie tego z hutek zobaczyć jak niebieskie ptaszki potrafili prowadzić i prowadzą inwigilację społeczności! Jakie stosują metody socjotechniczne ,aby tylko zniszczyć tych ,co są dla nich i ich interesów niewygodni ! Ktoś powiedział, jak niebieskie ptaszki dostaną się do władzy to spowrotem trzeba bać się tych ptaszkówi i władzy!

   0
   0
  • z hutek pisze:

   Adam, bać się trzeba tych którzy w PRL współpracowali z SB, a później grali świętych i udawali zdziwionych że się ktoś dowiedział. Ja nie napisałem nic z nienawiści do Aleksandrii a pochwaliłem że dbają o Orlik. W Konopiskach poprzednicy woleli dać Wójtowi podwyżkę, a na prawdziwego gospodarza nie było kasy. Tylko na korycie wam zależy, a gmina? Co tam gmina!

   0
   0
 14. Rada pisze:

  Zhutek , obecni dali Zurkowi 200 tys. Złotych zarobić i zadndnej odpowiedzialności za losy gminy! Wójt niedługo rozjedzie te gminę! Imprezka goni imprezkę za zamkniętymi drzwiami , lud ma za zadanie tylko płacić podatki! Taki model zarządzania gmina preferuję obecny wójt!

  0
  0
  • z hutek pisze:

   Brednie!!! Rada nie podnosiła pensji Wójtowi. Może Panie Górniak teraz Pan wyjaśni raz na zawsze te kwestie. Ma Pan okazję pokazać czy zależy Panu na rzetelności informacji czy manipulowaniu nimi! Więc była zmiana pensji wójta po wyborach czy nie?!

   0
   0
 15. Jagoda pisze:

  Raczej Pan Gorniak nie da odpowiedzi bo to temat nie do podjęcia dyskusji i skalowania innych

  0
  0
  • z hutek pisze:

   Jak najbardziej do dyskusji. Rada gminy ustala pensje, pan Górniak jest radnym, mieszkańcy oczekują informacji w związku z fala hejtu odnośnie pensji wojta, czy rada podniosła zurkowi pensje czy jest ona taka jak poprzednika?

   0
   0
  • z hutek pisze:

   Ma Pan problem aby odpowiedzieć mieszkańcom panie radny i przeciąć spekulacje? Czyżby bal się Pan napisać coś co zaprzeczy waszej bezczelnej propagandzie? Może warto aby Pana zacząć cytować na radzie gminy. Chętnie udostępnię!

   0
   0
 16. Uczeń pisze:

  Uposarzenia Sochy w pierwszej kadencji nie ma co porównywać z pensją Żurka na początek żądów . Różnica jest taka że ten pierwszy musiał się narobić żeby ten drugi mógł spijać śmietenkę nic nie robiąc

  0
  0
  • z hutek pisze:

   Porównuj uposażenie z ostatniej kadencji poprzedniego wójta, po podwyżce ok 30 000, do pierwszej Zurka. On dostał taka sama pensje. Dodatkowo żurek też musi się nagimnastykowac, bo ciężko rządzić i znaleźć kasę na inwestycje, jak dostało się w spadku po poprzednika 16 milionów długu!

   0
   0
 17. Filip pisze:

  Z hutek,w jednym artykule piszesz,że poprzedni wójt zarobił 150 tysięcy, w innym że tyle samo co Żurek. Od Pana Górniaka ŻĄDASZ wciąż odpowiedzi. Zwróć sie do gminy z pytaniem o informację publiczna!czemu pytasz tylko Pana Górniaka?a nie pozosrałych 14radnych?
  Bo ty nie pytasz i nie oczekujesz odpowiedzi tylko mącisz!.Zauważcie ludziska, najwięcej wpis9w jest tego oszołoma z hutek. Siedzi to to przed kompem i na każdy wpis obojętnie kogo i nie ważne na jaki temat, troll z hutek odpisuje natychmiast co najmniej raz! Oczywiście najczęściej nie na temat, bo on ma jakies zboiczenie i pisze tylko na poprzedniego wójta.Oj,musiał mu Pan Socha zaleźć za skórę! Ale sądząc po wpisach ten z hutek jest po prostu chory z nienawiści! Jak na prawdziwego katolika przystało.

  0
  0
  • Górniak Stanisław pisze:

   z hutek Zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym art 30.2/1 projekty uchwał przygotowuje Wójt. Rada uchwaliła taką pensję jaką w projekcie uchwały przygotował Wójt. Gdyby Wójt miał honor to nie dopuścił by do głosowania tego projektu uchwały na samym początku kadencji, bez widocznych pozytywnych efektów wójtowania.

   0
   0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).