Gmina będzie zadłużona na 16,2 mln zł w 2017 roku

Coraz więcej spekulacji jest na temat zadłużenia Gminy Konopiska. Zgodnie z projektem budżetu zadłużenie gminy na koniec 2017 roku będzie wynosić 16 202 520,17 zł, co stanowi 41,69 proc. planowanych dochodów na rok 2017.

W 2017 roku Wójt zamierza zaciągnąć kredyt i pożyczki w wysokości 4 619 300 zł.

Poniżej informacje z projektu budżetu na 2017 w tym zakresie.

PAWEŁ GĄSIORSKI

zadluzenie2017 zadluzenie20171Kategorie:

10 odpowiedzi na “Gmina będzie zadłużona na 16,2 mln zł w 2017 roku”

 1. Izolbu pisze:

  A ile bylo przed kadencja zurkq?

  0
  0
 2. Kamil pisze:

  niewiele mniej, też coś ok.16 milionów. Tylko krzyk był wtedy straszny! Kto to widział, takie zadłużenie!! Opozycja niemal chciała ukamienować ustępujące władze! Ten kto tak krzyczał dobrze to wie! I wie na czyje polecenie rozrabiał! “Kto z was jest bez winy niech rzuci kamieniem”. A teraz…cisza. Normalność. Obłuda polityczna? pewnie tak
  Ten gostek korzenny z hutek zaraz zacznie ujadać, że wtedy to co innego a teraz co innego, bo… i tu stek bzdur.
  Tak. Co innego.
  Wówczas było wiadomo, że w następnym roku będzie sporo zwrotów z projektów unijnych realizowanych przez poprzednią władzę, a rozliczanych już za czasów obecnego wójta. Ale o tym wygodniej było nie pamiętać.Ot, polityka. Czy raczej politykierstwo.

  0
  0
  • z hutek pisze:

   Politykierstwo uprawia wasz zakompleksiony, zalamany rozstaniem z tak ładnie zapelnionym kasa korytem agent:)

   1
   0
 3. z hutek pisze:

  Znów kręcili:) 1. W budżecie nie widziałem waszej wyśnionej kasy z nieistniejącego zwrotu, 2. Dług nie rośnie mimo że że starego w 2015 splacono 2 mln, w 2016 nie sprawdziłem. Teraz odbierzcie dyspozycję co odpisać od szefa i czekam. Zaraz pieski bez kultury zaczną uważać?:) stałe tematy- wójt to len i Aleksandria?

  0
  0
  • Paulina Skowrońska pisze:

   Ty z hutek chyba liczyć nie potrafisz? bo to tylko cyfry a ty umiesz tylko liczyć kasę? Jak dług był i jest 16 milionów, a piszesz że 2 spłacili, to znaczy że jest jeszcze większy o te dwa!
   a tak przy okazji to w budżecie tego nie sprawdzisz nieuku. Trza mieć trochę oleju pod czachą. Ano, “jak się nie chciało dżwigać teczki trzeba nosić…woreczki”.

   0
   0
  • z hutek pisze:

   Jak nie masz oleju to niestety już Ci nie przybędzie:) nie wiem jak Ci mogę pomóc:( ja nie prowadzę tutaj kampanii tak jak wy. Zwykły mieszkaniec nie musi wiedzieć gdzie czego szukać! Wy za to jesteście wszechwiedzacy:)

   0
   0
 4. Paulina Skowrońska pisze:

  Dług na koniec 2014 roku wyniósł 16 017 791 złotych.
  Na koniec 2017 planowany 16 200 000? Pan Redaktor podaje 16,2 mln.
  To oznacza planowane zadłużenie 200 tysięcy większe.
  Przy nicnierobieniu.

  0
  0
  • Niewiadow pisze:

   Przy nicnierobieniu to ta kupa by tylko rosła mistrzyni ekonomii. Zadłużono tak, że teraz przez następne 10 lat z tego się nie wyjdzie. Można by było na kilka lat zamrozić wszystko w gminie – nawet inwestycje za 1000 zł, ale to tylko pogłębi sytuację ponieważ potem przez nastęnych kilka lat trzeba będzie przeznaczyć nie 25% a 70% na inwestycje ale tego chyba technicznie nie da się zrobić. A no tak – chciało się robić więcej niż rzeczywistość pozwalała to trzeba było wykazać, że ma się kasę na wkład własny. Aby wkład własny posiadać trzeba było się zadłużyć. Niestety w taki samo sposób jak teraz robi to Blachownia.

   0
   0
 5. tt. pisze:

  wójt tylko bzdety popycha aby nic nie robic! Hala sportowa w Aleksandrii czeka na realizację. Pracowac sie nie chce panie wójcie ? Dziękujemy panu i fora ze dwora!!!!!

  0
  1
 6. z korzonka pisze:

  z hutek pomoże ci opuścić dwór i imprezkę na korzonku wyprawi a póżniej odpowiednio sprzeda. Taki to ideał.

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).