Gimnazjaliści z gminy najlepsi w powiecie!

Egzamin gimnazjalny  w gminie  Konopiska  pisało 96 uczniów w trzech placówkach w Aleksandrii, Hutkach i Konopiskach.  Egzamin  składał się z III części , I część – humanistyczna, gimnazjaliści rozwiązywali zadania z historii i wiedzy o społeczeństwie oraz z języka polskiego, II część – matematyczno-przyrodnicza, gimnazjaliści rozwiązywali zadania z przedmiotów przyrodniczych: biologii, chemii, fizyki i geografii oraz z matematyki, III część – wybrany język  obcy nowożytny na poziomie podstawowym, lub na poziomie podstawowym i rozszerzonym, gimnazjaliści rozwiązywali zadania z języka angielskiego i języka niemieckiego. 

Wyniki I część humanistyczna: 

– język polski:

 • średnia wojewódzka – 67,87 %
 • średnia powiatowa – 69,23 %
 • średnia gminy Konopiska – 72,88 %,

nasi gimnazjaliści zajęli 2 miejsce w powiecie i 13 miejsce w województwie;

– historia i wiedza o społeczeństwie:

 • średnia wojewódzka – 58,87 %
 • średnia powiatowa – 59,83 %, 1 m-ce w powiecie
 • średnia gminy Konopiska – 68,63%,

nasi gimnazjaliści zajęli 1 miejsce w powiecie i 1  miejsce w województwie; 

Wyniki II część matematyczno – przyrodnicza:

  – matematyka

 • średnia wojewódzka – 51,11 %
 • średnia powiatowa – 52,85%,
 • średnia gminy Konopiska – 65,36%,

nasi gimnazjaliści zajęli 1 miejsce w powiecie i 1 miejsce w województwie; 

– biologia, chemia, fizyka i geografia

 • średnia wojewódzka – 55,38 %
 • średnia powiatowa – 55,45%,
 • średnia gminy Konopiska – 60,84%,

nasi gimnazjaliści zajęli 2 m-ce w powiecie i 11 miejsce w województwie; 

Wyniki III część  – wybrany język  obcy nowożytny na poziomie podstawowym:

– język  angielski  na poziomie podstawowym

 • średnia wojewódzka – 69,44 %
 • średnia powiatowa – 66,65 %,
 • Konopiska- 75,16 %,

nasi gimnazjaliści zajęli 1 m-ce w powiecie  i 13 miejsce w województwie;

– język  angielski na poziomie rozszerzonym

 • średnia wojewódzka – 52,35 %
 • średnia powiatowa – 54,85 %,
 • Konopiska- 57,68 %,

nasi gimnazjaliści zajęli 1 m-ce w powiecie i 23 miejsce w województwie; 

–  język  niemiecki na poziomie podstawowym

 • średnia wojewódzka – 52,32 %
 • średnia powiatowa – 50,56%,
 • Konopiska- 64,33 %,

nasi gimnazjaliści zajęli 1 m-ce w powiecie i 16 miejsce w województwie. /UG Konopiska/Kategorie:

5 odpowiedzi na “Gimnazjaliści z gminy najlepsi w powiecie!”

 1. Górniak Stanisław pisze:

  Gratulacje dla uczniów i nauczycieli. Super promocja Gminy!!!!!!

  9
  0
 2. Wyborca pisze:

  brawa dla wszystkich

  4
  0
 3. Błogosławiony pisze:

  Dobre wyniki podstawówek i gimnazjów i co dalej. Szkoła średnia cieniutko, Olimpijczyków jak na lekarstwo. Część potem idzie na studia i czego się tam uczy? Niczego. Sam szukam od 6 miesięcy ludzi do pracy – międzynarodowa korporacja i zarobki dużo większe niż przeciętna krajowa. Niby ludzi dużo na rynku ale jak już szukasz pracownika z teoretyczną wiedzą od administracji Windows lub Linux, bazy danych lub pokrewne to zaczynają się schody. W takich ludzi firma musi włożyc kilkanaście tysięcy aby nadawali się do pracy. Powtarzam – szukam administratora systemu Windows z podstawowym MCSA – kwota 2 razy wyższa niż srednia krajowa. Ilu się zgłosi a ilu bedę mógł zatrudnić?

  0
  0
 4. Andrzej Szymanek pisze:

  Tylko szkoda że nie będzie już Gimnazjów.
  Takie wyniki to jest potwierdzenie że ten system szkolnictwa nie był zły.
  No ale mamy ……….. ……………ę

  3
  2
  • Wink Wink pisze:

   No tak, bo ‘najlepsi uczniowie podstawówki’ brzmi tak jakoś biednie. Sprawdź, czy nie ma Cię na zewnątrz.

   1
   1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).